Προς το περιεχόμενο

Fallout 4


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναβιώνω το θρεντ γιατί θυμήθηκα οτι δεν έχω τελειώσει ποτέ αυτή τη παιχνιδάρα που πρωτοέπιασα πριν αρκετά χρόνια. Πρέπει να είχα φτάσει τότε κάπου στα μισά της ιστορίας.

Λέω να το ξαναπιάσω και θα ήθελα από κάποιον που ασχολήθηκε αρκετά να με κατατοπίσει αν ένα απλό HD texture pack αρκεί ή έχετε κάποιο mod στα must have για πιο ολοκληρωμένη εμπειρία.

προσοχή, δεν ψάχνω να πειράξω το game μακριά από το vanilla που μου άρεσε ήδη πάρα πολύ. Θέλω να του δώσω μέσω nexus mods κάποιες πινελιές που θα το κάνουν καλύτερο ή θα του προσθέσουν κάποια απλά στοιχεία που σίγουρα έλειπαν.

προς το παρόν σκέφτομαι απλά το HD texture pack το True Storms και το Lowered weapons.

 

Ευχαριστώ θερμά όποιον απαντήσει. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/1/2022 στις 6:54 ΜΜ, seithan είπε

Δεν πολυ ενδείκνυνται τα texture mods, ήδη παει χάλια γι αυτα που απεικονίζει. 

Το FA76 έχει πολύ καλύτερο performance και αξιόλογο single story. 

 

δε ξέρω τι εννοείς πάει χάλια. εμένα μου φαίνεται οτι πάει τέλεια.

έβαλα τελικά 2Κ texture pack και είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ και δεν έχω και κανένα θέμα σε performance smoothness.

αν εξαιρέσεις τα μακρά loading times στην αρχή....βρήκα fix ψάχνοντας λίγο στο reddit και έχω 2-10 sec max loading time.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, greekfragma είπε

 

δε ξέρω τι εννοείς πάει χάλια. εμένα μου φαίνεται οτι πάει τέλεια.

έβαλα τελικά 2Κ texture pack και είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ και δεν έχω και κανένα θέμα σε performance smoothness.

αν εξαιρέσεις τα μακρά loading times στην αρχή....βρήκα fix ψάχνοντας λίγο στο reddit και έχω 2-10 sec max loading time.

Έχει buggy περιοχές, και σε συνδυασμό με texture overhaul θα γονατίσει το rig σου σε φάσεις, ειδικά άμα έχεις high shadows και distance. Παρόλα αυτά δεν παίζεται χωρίς texture pack.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Έχει buggy περιοχές, και σε συνδυασμό με texture overhaul θα γονατίσει το rig σου σε φάσεις, ειδικά άμα έχεις high shadows και distance. Παρόλα αυτά δεν παίζεται χωρίς texture pack.

είμαι 20lvl και έχω καθαρίσει οτι υπάρχει West, North και NorthEast από Diamond City. Δε θυμάμαι να πείραξα κάτι στις ρυθμίσεις. Ότι έβαλε μόνο του και έπαιξα με το αρχείο Pref.ini για καρφωτή ανάλυση σε 2Κ.

Επεξ/σία από greekfragma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, greekfragma είπε

 

δε ξέρω τι εννοείς πάει χάλια. εμένα μου φαίνεται οτι πάει τέλεια.

έβαλα τελικά 2Κ texture pack και είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ και δεν έχω και κανένα θέμα σε performance smoothness.

αν εξαιρέσεις τα μακρά loading times στην αρχή....βρήκα fix ψάχνοντας λίγο στο reddit και έχω 2-10 sec max loading time.

Φίλε ποιο texture pack έβαλες; Αυτό που προσφέρει η εταιρεία για free download μαζί με το game; Ή κάποιο άλλο; 

Αν εννοείς κάποιο mod, δεν απενεργοποιούνται τα achievements έτσι;; 

 

Επίσης γνωρίζει κάποιος πως να ξεκλειδώσεις τα fps του παιχνιδιού από τα 60;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, _Theo_ είπε

Φίλε ποιο texture pack έβαλες; Αυτό που προσφέρει η εταιρεία για free download μαζί με το game; Ή κάποιο άλλο; 

Αν εννοείς κάποιο mod, δεν απενεργοποιούνται τα achievements έτσι;; 

 

Επίσης γνωρίζει κάποιος πως να ξεκλειδώσεις τα fps του παιχνιδιού από τα 60;; 

 

τα γράφω πιο πάνω φίλε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι γιατί έβγαλα αρκετά άνετα τα κομμάτια που είχα φθάσει και πριν χρόνια όταν πρώτο έπιασα το παιχνίδι.

Προσοχή σποηλερς

 

Θυμάμαι όμως τότε οτι είχα προχωρησει με τους BOS όταν εμφανίστηκαν στον ουρανό και αφού είχα επισκεφθεί και καθαρισει λίγο από diamond city

Αυτή τη φορά αντί να μιλήσω με τον Paladin είπα να κάνω λίγο roaming και βρέθηκα πολύ βόρεια για τη ψάρο οικογένεια Nakano όπου και με έδιωξε από commonwealth και πήγα Far harbor. 

Ξέρω ότι το παιχνίδι έχει σημείο που διαλέγεις πως θα προχωρήσεις. Υπάρχει σοβαρός λόγος να σταματήσω το random roaming για την ιστορία; 

Έχω ακόμα δουλειά σε commonwealth quests. Είδα και τα τέρατα στο harbor λίγο ζόρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τα έχω καλά με όλα τα factions προς το παρόν αλλά μάλλον ήρθε η ώρα των αποφάσεων.

αυτά τα Nuka Cola Park και Far Harbor DLC είναι για μετά τα main quest;

 

Επεξ/σία από greekfragma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...
Στις 24/10/2022 στις 5:37 ΜΜ, _Theo_ είπε

Fallout 4 next Gen update

 

Για να δούμε θα λέει τίποτα... 

Δεν θα πει τίποτα, εφόσον δεν είναι κάτι άλλο πέρα από το άρμεγμα του ίδιου παιχνιδιού αλά Skyrim.
Έχει καταντήσει η meme εταιρεία και είναι ιδιαίτερα λυπηρό γιατί το fallout (και elder scrolls) ήταν από τις αγαπημένες σειρές.
 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...