Προς το περιεχόμενο

Τυχερά παιχνίδια - Είναι μουφα η όχι?


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί δεν ανακοινωνεται ποτέ το όνομα του νικητή όπως γίνεται στις ΗΠΑ η την Αγγλία?

Έλα ντε. Φαντάζεσαι σε ένα παράλληλο σύμπαν κάποιος που άκουγε οτι ο Χ κέρδισε μερικά εκατομμύρια € στο Ψ παιχνίδι, να σκεφτόταν να κάνει μια απαγωγή; :rolleyes:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 387
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έστω ότι στο Τζόκερ παίζονται 1 εκατομμύρια δελτία σε όλη την Ελλάδα. Τότε η πιθανότητα να νικήσεις το τζάκ πότ είναι να πέσει εξ ολοκλήρου το δικό σου άρα 1/1.000.000. Στο κινο υπάρχει διαφορετική φιλοσοφία.

Έστω ότι το κινο είναι στημένο και επιλέγει τυχαία δελτία να νικήσουν. Τότε η μεθοδολογία της επιτυχίας ενδέχεται να βασίζεται στο Τζόκερ δηλαδή από τα συνολικά δελτία αν επιλέγονται τυχαία κάποια τότε υπάρχει ένας λόγος πιθανότητας.

Σχετικά με τυχαία και συγκεκριμένα νούμερα όπως ειπώθηκε η πιθανότητα να τα πιάσεις είναι σχεδόν η ίδια. ( εγώ πριν από 2 μήνες μπήκα σε πρακτορείο έπειτα από παρακάλια φίλων για να παίξω κινο για 3-4 φορά στην ζωή μου. Έβαλα κάτι νούμερα ότι έβρισκα μπροστά μου ούτε θυμάμαι και έπιασα 4/4 με μισό ευρώ 50.50€).

 

Αποστολή από το C2105 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστω ότι στο Τζόκερ παίζονται 1 εκατομμύρια δελτία σε όλη την Ελλάδα. Τότε η πιθανότητα να νικήσεις το τζάκ πότ είναι να πέσει εξ ολοκλήρου το δικό σου άρα 1/1.000.000.

 

Τι;; Ποίος σου λέει οτι σε αυτό το 1 εκατομμύριο δελτία υπάρχει έστω μια φορά ο συνδιασμός που κερδίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έστω ότι στο Τζόκερ παίζονται 1 εκατομμύρια δελτία σε όλη την Ελλάδα. Τότε η πιθανότητα να νικήσεις το τζάκ πότ είναι να πέσει εξ ολοκλήρου το δικό σου άρα 1/1.000.000. 

 

οι πιθανοτητες πανε αναλογα με τους πιθανους συνδυασμους οχι με τα πεγμενα δελτια. Αυτο που λες εσυ ειναι σε κληρωση με λαχνο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Έστω ότι στο Τζόκερ παίζονται 1 εκατομμύρια δελτία σε όλη την Ελλάδα. Τότε η πιθανότητα να νικήσεις το τζάκ πότ είναι να πέσει εξ ολοκλήρου το δικό σου άρα 1/1.000.000. 

 

οι πιθανοτητες πανε αναλογα με τους πιθανους συνδυασμους οχι με τα πεγμενα δελτια. Αυτο που λες εσυ ειναι σε κληρωση με λαχνο :P

Ναι τότε είναι ακόμα περισσότερες. Εγώ μίλησα απλά για 5+1 δηλαδή όλο το δελτίο. Όντως ισχύει και στο λαχείο πάντωςΑποστολή από το C2105 με τη χρήση Insomnia App

 

 

Έστω ότι στο Τζόκερ παίζονται 1 εκατομμύρια δελτία σε όλη την Ελλάδα. Τότε η πιθανότητα να νικήσεις το τζάκ πότ είναι να πέσει εξ ολοκλήρου το δικό σου άρα 1/1.000.000.

 

Τι;; Ποίος σου λέει οτι σε αυτό το 1 εκατομμύριο δελτία υπάρχει έστω μια φορά ο συνδιασμός που κερδίζει;

Έστω ρ φίλε ότι ένας θα πιάσει το τζάκ πότ. Με αυτή την προοπτική ;)Αποστολή από το C2105 με τη χρήση Insomnia App
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδαμε και στο ποδόσφαιρο τη δουλειά της δικαιοσύνης.

 

Δεν ξέρω τι είδες και τι οχι. Έχω βαρεθεί να ακούω κλάψες και γκρίνιες που φτάνουν τα όρια της γραφικότητας περί στημένων παιχνιδιών στον ΟΠΑΠ και σε αγώνες στον αθλητισμό, τα οποία κατά έναν περίεργο τρόπο τα ακούω πάντα από τους χαμένους ή όσους φθονούν τον νικητή ενος τζακ ποτ, όταν πάντα χάνουμε το στοίχημα και δεν έρχεται ο αριθμός που παίξαμε. Για αυτό ξαναλέω όποιος έχει στοιχεία και θεωρεί οτι κάτι είναι στημένο και έχει θιχτεί ας προσφύγει δικαστικά. Τα υπόλοιπα είναι τζάμπα γκρίνιες.

Έστω ότι στο Τζόκερ παίζονται 1 εκατομμύρια δελτία σε όλη την Ελλάδα. Τότε η πιθανότητα να νικήσεις το τζάκ πότ είναι να πέσει εξ ολοκλήρου το δικό σου άρα 1/1.000.000.

 

Καμία σχέση, θα κάνω μετά ένα παράδειγμα υπολογισμού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα αναλύσει στοιχεία κληρώσεων από το 1995 και υπολόγισα την πιθανότητα εμφάνισης και κέρδους για τα ποιο συχνά νούμερα σε ΛΟΤΤΟ, ΤΖΟΚΕΡ, ΠΡΩΤΟ, ΚΙΝΟ, ΣΟΥΠΕΡ 3 κτλ, αριθμητικά και μόνο έχεις ένα πλεονέκτημα με υψηλότερη πιθανότητα εύρεσης σε σχέση με έναν που δεν θα ασχοληθεί και θα σημειώσει εντελώς τυχαία νούμερα, αυτό το πλεονέκτημα αν το συγκρίνεις αριθμητικά πάντα είναι απειροελάχιστα υψηλότερο. Στην πράξη άνετα μπορεί να παίζεις τα ίδια νούμερα κάθε ημέρα μέχρι να πεθάνεις, δεν υπάρχει περίπτωση να κερδίσεις, τελεία και παύλα.

 

Δεν έχεις κανένα τέτοιο πλεονέκτημα αν εξετάζουμε το ενδεχόμενο να παίξεις στην επόμενη κλήρωση. Αν εξετάζουμε το ενδεχόμενο να παίξεις σε "στατιστικά σημαντικό" αριθμό κληρώσεων τότε έχεις το πλεονέκτημα που λες αλλά δε νομίζω ότι αναφέρεται κανένας σ' αυτό το ενδεχόμενο.

 

Για να το πώ και πιο απλά: το νόμισμα έρχεται 100 φορές στη σειρά κορώνα. Ποιά η πιθανότητα την 101η φορά να έρθει γράμματα; Ακριβώς 1/2.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά σε καμια περιπτωση δεν εχεις πλεονέκτημα, μιας και σε αυτά τα παιγνίδια η "μνήμη" δεν έχει καμια αξία ουτε βραχυπρόθεσμα ουτε μακροπρόθεσμα. Αν φυσικά θεωρήσουμε πως η κλήρωση γίνεται ιδανικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πως γινεται να ειχες προπο και να μην ξερεις τι σου γινεται σε αυτα τα παιχνιδια?

10ετιες και ακομη ρωτατε αν ειναι στημενα και γιατι στις γιορτες εμφανιζονται τζακ ποτ με πολλα χρηματα?

απλα ξερουν οτι ο κοσμος πεταει χρηματα  για μλκς λογο εξτρα μισθων οποτε τσονταρουν από τα αδιάθετα κέρδη(αυτα που δεν παει να τα παρει ο κοσμος ληγουν μετα απο κανα χρονο και υποχρεουνται να τα ξαναδωσουν)

http://www.insomnia.gr/topic/538800-%CF%84%CE%B6%CE%BF%CE%BA%CE%B5%CF%81-65-%CE%B5%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%BF%CE%BC%CF%85%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%B9-%CE%B1%CE%BD-%CF%83%CE%BF%CF%85-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%B5%CE%B9/page-32?do=findComment&comment=53594202

για το τζοκερ νοεμβρη 14 εδωσε κοντα 10μυρια :Σε 1.5μηνα δηλ 15 κληρωσεις ο οπαπ μονο απο τζοκερ εβγαλε κοντα 100μυρια και εδωσε 20!!!  γιατι να τα στησει?

το κινο ξερει πριν την κληρωση ποια νουμερα,ποσα παιχτηκαν οποτε οτι το προγραμματισαν αυτο θα κανει...
Γαμω τις αποκρατικοποιησεις εκαναν

Επεξ/σία από kage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 1.5μηνα δηλ 15 κληρωσεις ο οπαπ μονο απο τζοκερ εβγαλε κοντα 100μυρια και εδωσε 20!!!  γιατι να τα στησει?

 

Για να βγάλει 120! εύκολο ερώτημα,απλή απάντηση... :-D

 

Και ρωτάω τώρα εγώ..Γιατί να ΜΗΝ το στήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω τι λετε αλλά το καλυτερο ειναι το σκρατζ ή αλλιως ξυστό. :P

 

Τη περασμενη βδομαδα, πηρα για πλακα ενα "ασο και ρηγα" 2€ και κερδισα 10€. Τα παιξα στο τζοκερ για τα 9,5 μυρια και πετυχα 1+1= 1,5€. Εδωσα άλλο μισο και πηρα τη τυχερη γατα ( ; ) και πηρα πισω τα 2€.

 

Μαλακίες στο τετράγωνο εν τέλει. :-(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δε ξερω τι λετε αλλά το καλυτερο ειναι το σκρατζ ή αλλιως ξυστό. :P

 

Τη περασμενη βδομαδα, πηρα για πλακα ενα "ασο και ρηγα" 2€ και κερδισα 10€. Τα παιξα στο τζοκερ για τα 9,5 μυρια και πετυχα 1+1= 1,5€. Εδωσα άλλο μισο και πηρα τη τυχερη γατα ( ; ) και πηρα πισω τα 2€.

 

Μαλακίες στο τετράγωνο εν τέλει. :-(

στο τελος πηρες 2 πιτσες και πηρες +0.5κιλο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πρακτορείο είχα και δούλευα και εγώ αρκετά χρόνια μέσα. Πω πω τι χαμός γινόταν σε γιορτές με τα τζακ ποτ. Ουρές να περιμένουν για να ρίξουν.

Αποδείξεις ότι είναι στημένα δεν υπάρχουν. Αποδείξεις όμως ότι δεν είναι στημένα πάλι δεν υπάρχουν.

Αλλά εμένα δεν μου βγάζει από το μυαλό ότι αν έπαιζα αυτά τα 6 νούμερα και στην επόμενη κλήρωση ε τοτε δεν θα έβγαιναν. Και όχι λόγω γκαντεμιάς.

 

Και το σίγουρο είναι για όσους παίζουν ΚΙΝΟ ότι η αν πχ έχεις παίξει την κλήρωση των 17:05 βάλε το δελτιάκι σου στο ειδικό μηχάνημα να δεις αν κέρδισες πριν αρχίσουν να βγαινουν τα νούμερα στην τηλεόραση. Η κλήρωση έχει ήδη γίνει. Απλά σου σπάνε τα νεύρα για να έχει σασπένς...

 

Και αυτά περί κοινωνικών μηνυμάτων και φιλανθρωπιών από μια εταιρεία η οποία ασχολείται με το τζόγο εμένα μου την σπάνε.

Ναι δεν λέω στο χέρι μας είναι να μην τζογάρουμε και να μην χάνουμε περιουσίες (δεν έχω εθισμό , μην ανησυχείτε.Κανά 5 ευρω την βδομαδα παίζω)

 

Απλά τώρα με την κρίση έχει πηδήξει την αγορά. Πήρε τα λαχεία , εβγαλε πάλι το ξυστό , ανοίγει μαγαζιά με φρουτάκια σε ολη την ελλάδα (Κατι σαν φρουτάκια άκουσα) . Ο κόσμος είναι απελπισμένος και τσιμπάει...

 

 

Ας πετάξουμε και ένα κοινωνικό μήνυμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...