Προς το περιεχόμενο

Τυχερά παιχνίδια - Είναι μουφα η όχι?


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε θεωρώ ότι είναι στημμένα αλλά οι πιθανότητες να κερδίσεις το οτιδήποτε είναι τόσο μικρές που δεν καν αξίζει το κόπο/χρόνο.

 

Υπάρχουν μεγαλύτερες να πέσει ένας μετεωρίτης στο κεφάλι μου καθώς βγαίνω από το σπίτι παρά να κερδίσω το τζοκερ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 387
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επίσης πιστεύω ότι θα πρέπει το κράτος να θεσπίσει κανονισμό για τα κέρδη που μοιράζονται... ειναι κοροϊδία για εμένα να έχουν μαζέψει κέρδος (όχι τζιρο) απο τα έσοδα των πρακτορείων 100 και να δίνουν πχ τα 30... (δεν θυμάμαι ακριβώς το ποσοστό το είχα ψάξει όμως πριν κάμποσα χρόνια και ήταν ιδιαίτερα δυσανάλογο ειδικά στα τζακποτ)

Απο τα έσοδα θα πρέπει να αφαιρούνται τα λειτουργικά έξοδα της εταιρίας και το μεγαλύτερο μέρος απο το υπόλοιπο ποσό να πηγαίνει σαν έπαθλο στις κληρώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

πείτε μερικά σχόλια για αυτό

 

 

Τυχαίο νομίζω.

Μοιάζει να μπέρδεψε το 7 για 1 αυτός που έγραφε τα γραφικά και έτσι έβαλε 21.

Και μετά κατα διαβολική σύμπτωση ήρθε 21.

Και να ήταν στημένη κλήρωση γιατί να γνωρίζει τα νούμερα ο σκηνοθέτης;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυχαίο νομίζω.

Μοιάζει να μπέρδεψε το 7 για 1 αυτός που έγραφε τα γραφικά και έτσι έβαλε 21.

Και μετά κατα διαβολική σύμπτωση ήρθε 21.

Και να ήταν στημένη κλήρωση γιατί να γνωρίζει τα νούμερα ο σκηνοθέτης;

 

Μπορει, μπορει και οχι ομως, (εφοσον εχει εμπλακει η αστυνομια αναφερομαι)  :-)

 

http://www.insomnia.gr/topic/591134-τζοκερ-κι-αν-σου-κάτσει/?p=54483158

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει, μπορει και οχι ομως, (εφοσον εχει εμπλακει η αστυνομια αναφερομαι)  :-)

 

http://www.insomnia.gr/topic/591134-τζοκερ-κι-αν-σου-κάτσει/?p=54483158

 

Στο άλλο thread δε σχολίασα.

Αφού το ξαναποστάρεις όμως, με αναγκάζεις

 

http://www.insomnia.gr/topic/591134-τζοκερ-κι-αν-σου-κάτσει/?p=54476625

 

Και συγκεκριμένα από εδώ και κάτω ο σχολιασμός (μέχρι σελ 14)

 

http://www.insomnia.gr/topic/591134-τζοκερ-κι-αν-σου-κάτσει/?p=54463689

 

Η δική μου άποψη εδώ:

 

http://www.insomnia.gr/topic/591134-τζοκερ-κι-αν-σου-κάτσει/?p=54465912

 

Μετεξεταστέος, να διαβάσεις το thread 4 φορές και να ξανάρθεις

 

* On a side note, ήμαρτον πια με αυτό το βίντεο.

Θα το βλέπουμε μάλλον σε κάθε μεγάλο τζακποτ...

 

** Όσο για την αστυνομία, ενώ υπάρχουν χιλιάδες άρθρα για αυτό το βίντεο (τα περισσότερα copy/paste του άλλου βέβαια), δεν υπάρχει ούτε ΕΝΑ update με το τι έγινε τελικά. Μάλλον άνθρακες ο "θησαυρός"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα αλλα δεν θα μιλησω καθως στην ουσια ρωτησες για το κινο.

Το κινο ειναι ενα καθαρα "στημενο" προγραμμα παιζονται ας πουμε 20.000 χιλιαδες ευρω συνολο σε μια κληρωση?θα μοιραστουν τα πχ 5.000 ευρω το προγραμμα βρισκει τον συνδιασμο δελτιων που απαιτουνται για να μοιραστει αυτο το ποσο ισως να μοιραζονται και γεωγραφικα βαση τζιρου πρακτορειου.

Η μονη πραγματικη τυχη που μπορει να εχεις ειναι να ανοικεις στα επιλεγμενα απο το προγραμμα δελτια για να κερδισουν(εννοειται πως μιλαμε για μικρα ποσα).

Αλλωστε τοσα χρονια νομιζω το ανωτερο ποσο που εχει δωθει απο το κινο ειναι το 7 στα 7

 

αποσυρω το σχολιο μου καθως το μεγαλυτερο ηταν το 7 στα 7.Εχει μοιραστει και 12αρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο άλλο thread δε σχολίασα.

Αφού το ξαναποστάρεις όμως, με αναγκάζεις

 

http://www.insomnia.gr/topic/591134-τζοκερ-κι-αν-σου-κάτσει/?p=54476625

 

Και συγκεκριμένα από εδώ και κάτω ο σχολιασμός (μέχρι σελ 14)

 

http://www.insomnia.gr/topic/591134-τζοκερ-κι-αν-σου-κάτσει/?p=54463689

 

Η δική μου άποψη εδώ:

 

http://www.insomnia.gr/topic/591134-τζοκερ-κι-αν-σου-κάτσει/?p=54465912

 

Μετεξεταστέος, να διαβάσεις το thread 4 φορές και να ξανάρθεις

 

* On a side note, ήμαρτον πια με αυτό το βίντεο.

Θα το βλέπουμε μάλλον σε κάθε μεγάλο τζακποτ...

 

** Όσο για την αστυνομία, ενώ υπάρχουν χιλιάδες άρθρα για αυτό το βίντεο (τα περισσότερα copy/paste του άλλου βέβαια), δεν υπάρχει ούτε ΕΝΑ update με το τι έγινε τελικά. Μάλλον άνθρακες ο "θησαυρός"

Έλα πες την αλήθεια σε τι πόστο στον ΟΠΑΠ δουλεύεις.? :D

Πέραν πλάκας,έχω μάθει να μην πιστεύω σε τόσο μεγάλες συμπτώσεις.Υπάρχουν πάρα πολλοί παράγοντες για να είναι τύχη αυτό.θα μπορούσε φυσικά αλλά μιλάμε για περισσότερες πιθανότητες και απο το να πιάσεις το joker :P :D

Επίσης το ότι έβαλα 7 μάλιστα νικητές εμένα περισσότερο μου βρωμάει παρά με πείθει για κάτι.Ξέρουμε πιοι είναι τουλάχιστον αυτοί οι που κέρδισαν.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα πες την αλήθεια σε τι πόστο στον ΟΠΑΠ δουλεύεις.? :D

Πέραν πλάκας,έχω μάθει να μην πιστεύω σε τόσο μεγάλες συμπτώσεις.Υπάρχουν πάρα πολλοί παράγοντες για να είναι τύχη αυτό.θα μπορούσε φυσικά αλλά μιλάμε για περισσότερες πιθανότητες και απο το να πιάσεις το joker :P :D

Επίσης το ότι έβαλα 7 μάλιστα νικητές εμένα περισσότερο μου βρωμάει παρά με πείθει για κάτι.Ξέρουμε πιοι είναι τουλάχιστον αυτοί οι που κέρδισαν.?

 

Μην τα ξαναγράφω ρε συ.

Για μένα είναι σύμπτωση.

 

Για όποιον δεν είναι, περιμένω να μου εξηγήσει:

1) Αν το έστησαν, γιατί δεν υπήρχαν νικητές;

2) Αν το έστησαν, γιατί δεν εξελίχθηκε η υπόθεση (συλλήψεις, δίκη κτλ);

3) Αν το έστησαν, γιατί καρφώθηκαν; Τόσο χαρά πια ο τεχνικός με τους αριθμούς που θα μοιραζόταν μαζί με τους άλλους το αστρονομικό ποσό των μηδέν ευρώ (αφού δεν υπήρχε νικητής) που δεν κρατήθηκε;

4) Αν το έστησαν, πως μας αφορά εμας στην Ελλάδα και στον υπόλοιπο κόσμο; Δηλαδή με την ίδια λογική, αν στηθεί ένας ποδοσφαιρικός αγώνας κάπου, όλοι οι αγώνες σε όλον τον κόσμο είναι στημένοι;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα πες την αλήθεια σε τι πόστο στον ΟΠΑΠ δουλεύεις.? :D

Πέραν πλάκας,έχω μάθει να μην πιστεύω σε τόσο μεγάλες συμπτώσεις.Υπάρχουν πάρα πολλοί παράγοντες για να είναι τύχη αυτό.θα μπορούσε φυσικά αλλά μιλάμε για περισσότερες πιθανότητες και απο το να πιάσεις το joker :P :D

Επίσης το ότι έβαλα 7 μάλιστα νικητές εμένα περισσότερο μου βρωμάει παρά με πείθει για κάτι.Ξέρουμε πιοι είναι τουλάχιστον αυτοί οι που κέρδισαν.?

 

Η σύμπτωση δεν ήταν καθόλου μεγάλη.

Έμεναν τρία νούμερα να βγούν.

Σε όποιο και απο τα τρία άν εβγαινε το 21 ο ίδιος χαμός θα γινόταν.

Οπότε αν παίζουν μέχρι το 45 υπήρχε πιθανότητα μεγαλύτερη απο 1 στις 15.Σιγά το σπάνιο δηλαδή..

 

Μάλιστα πιστεύω οτι παρόμοιο λάθος στα γραφικά θα έχει ξαναγίνει αρκετές φορές παγκοσμίως όμως τις άλλες φορές δεν έκατσε το νούμερο για να γίνει ντόρος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τα ξαναγράφω ρε συ.

Για μένα είναι σύμπτωση.

 

Για όποιον δεν είναι, περιμένω να μου εξηγήσει:

1) Αν το έστησαν, γιατί δεν υπήρχαν νικητές;

2) Αν το έστησαν, γιατί δεν εξελίχθηκε η υπόθεση (συλλήψεις, δίκη κτλ);

3) Αν το έστησαν, γιατί καρφώθηκαν; Τόσο χαρά πια ο τεχνικός με τους αριθμούς που θα μοιραζόταν μαζί με τους άλλους το αστρονομικό ποσό των μηδέν ευρώ (αφού δεν υπήρχε νικητής) που δεν κρατήθηκε;

4) Αν το έστησαν, πως μας αφορά εμας στην Ελλάδα και στον υπόλοιπο κόσμο; Δηλαδή με την ίδια λογική, αν στηθεί ένας ποδοσφαιρικός αγώνας κάπου, όλοι οι αγώνες σε όλον τον κόσμο είναι στημένοι;

Οι ερωτήσεις είναι βασισμένες στο ότι το κράτος και η αστυνομία δουλεύουν με απόλυτη συμπαράσταση στην αλήθεια.....Για μένα το σύστημα βρωμάει απο όπου και αν το δεις και δεν περιμένω να δω κάποια δικαιοσύνη.

Δεν υπάρχει κάτι να μου επιβεβαιώνει μέχρι που φτάνει κάποια συγκάληψη - δωροδοκία κλπ.

Στο 4 δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.Είναι σαν να ρωτάς γιατί έκαναν λάθος.Απλά έτυχε.

Μας αφορά φυσικά.Απο την ώρα που δεν εμφανίζεται ο νικητής δεν μπορείς να ξέρεις ποτέ τι έγιναν τα χρήματα.

Η σύμπτωση δεν ήταν καθόλου μεγάλη.

Έμεναν τρία νούμερα να βγούν.

Σε όποιο και απο τα τρία άν εβγαινε το 21 ο ίδιος χαμός θα γινόταν.

Οπότε αν παίζουν μέχρι το 45 υπήρχε πιθανότητα μεγαλύτερη απο 1 στις 15.Σιγά το σπάνιο δηλαδή..

 

Μάλιστα πιστεύω οτι παρόμοιο λάθος στα γραφικά θα έχει ξαναγίνει αρκετές φορές παγκοσμίως όμως τις άλλες φορές δεν έκατσε το νούμερο για να γίνει ντόρος.

 

Έτυχε να γίνει λάθος σε κάτι πάρα πολύ απλό.....Την μία φορά που έγινε αυτό το απλό λάθος απο τον ¨σκηνοθέτη¨ έτυχε να πει τον επόμενο αριθμό.Όχι τον επόμενο ούτε τον τελευταίο.Έτυχε μετά να βρεί ακριβώς τον επόμενο αριθμό.

 

Τέλος όλη η αμηχανία που δείχνει η παρουσιάστρια είναι τραγική για απλό λάθος.Αν ήταν θα έλεγα απλά, είχαμε πρόβλημα και όχι να μένει κάγκελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν υπήρξε νικητής! Δεν κέρδισε κανένα δελτίο. Δεν είναι ότι κέρδισε ένα και μετά δεν εμφανίστηκε (καλά, αν όντως το είχαν στήσει και μετά εμφανιζόταν κάποιος για τα κέρδη δε μιλάμε απλά για βλάκες)

 

Για το 4 που λες, δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική: Κοίτα ρε τους μπαγασες, παντού τα ίδια είναι

 

Επειδή (πες ότι) έστησαν μια κλήρωση στη Σερβία βγαίνει συμπέρασμα και για όλες τις υπόλοιπες χώρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτυχε να γίνει λάθος σε κάτι πάρα πολύ απλό.....Την μία φορά που έγινε αυτό το απλό λάθος απο τον ¨σκηνοθέτη¨ έτυχε να πει τον επόμενο αριθμό.Όχι τον επόμενο ούτε τον τελευταίο.Έτυχε μετά να βρεί ακριβώς τον επόμενο αριθμό.

 

Τέλος όλη η αμηχανία που δείχνει η παρουσιάστρια είναι τραγική για απλό λάθος.Αν ήταν θα έλεγα απλά, είχαμε πρόβλημα και όχι να μένει κάγκελο.

 

Που ξέρεις οτι ήταν η μία φορά; Μπορεί το ίδιο λάθος να έχει γίνει 100 φορες απο το σκηνοθέτη σε διάφορες κληρώσεις ανα τον κόσμο και να μην το μάθαμε ποτέ γιατί δεν έκατσε το νούμερο.

πχ εδώ λέει λάθος νούμερο ο παρουσιαστής.

 

Και απο που και ως που να γνωρίζει το κόλπο η παρουσιάστρια; Σιγά μην το ξέρει και η καθαρίστρια....

 

Δε λέω οτι δε στήνονται.Απλά δε νομίζω να είναι τόσο χαζοί που να το γνωρίζουν τόσοι άσχετοι..

Ένας να τους εκβιάσει θα έχουν πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...