Προς το περιεχόμενο

Doom [2016]


Alithinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα, αυτο το λεει ο marketing manager στο βιντεο. Μπορει τα γεγονοτα να εγιναν και απο την αναποδη. Απο τη στιγμη που ποτε δεν θα μαθουμε τι ακριβως σχεδιαζε ο Καρμακ και ποια θα ηταν η τελικη μορφη του παιχνιδιου, μονο υποθεσεις μπορουμε να κανουμε για το αν θα αρεσε η οχι στους  φαν.

 

εγω θα το πω το εξης: Το Doom 3 ηταν ενα μοντερνο ρημεικ του 1, με εμφαση στην κλειστοφοβικη ατμοσφαιρα, στα mini-objectives, σε ενα λεπτομερες world building, στην αφηγηση μιας ιστοριας μεσα απο cutscenes,διαλογους και κειμενα, και φυσικα στον μπολικο τρομο.

ηταν περισσοτερο survival horror fps, παρα dodge and cover actioneer oπως το πρωτοτυπο. Δεν ειδα τους οπαδους να διαμαρτυρονται τοτε επειδη το gameplay του δεν ηταν πανομοιοτυπο με αυτο του προκατοχου του.

 

Φανταζομαι, πως ο Καρμακ επιχειρουσε να κανει το ιδιο και για το 4. Mια αναδιασκευη του Doom 2 premise με στοιχεια απο τα σημερινα fps. Αν οι φημες για μια μιξη Rage και COD ειναι αληθινες, τοτε ειναι ακριβως αυτο το ειδος παιχνιδιου που εγω προσωπικα θα περιμενα να ειναι ενα συγχρονο Doom 2 παιχνιδι.

Μια open world κολασμενη post-apocalyptic Γη (Rage), στην οποια μια ομαδα πεζοναυτων εκτελει διαφορες στρατιτωτικες αποστολες για να σωσει την ανθρωποτητα. (COD). Αυτο ειναι σητν ουσια το Doom 2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

QuakeCon 2015: DOOM Beta (& Alpha) Update

 

Attendees at QuakeCon 2015 may be the first to go hands on with pre-alpha DOOM multiplayer, but we still have big plans for fans that pre-ordered Wolfenstein: The New Order.

 

In the coming months, we’ll be selecting Xbox One, PlayStation 4, and PC players from the Wolfenstein: TNO Beta pool to participate in the DOOM Multiplayer Alpha. To make sure you’re eligible, make sure you redeem your DOOM Beta code at www.wolfenstein.com/doom. If you purchased the game digitally through Steam, PSN, or Xbox Live, you’re already set — you have a digital entitlement that will ready you for the Alpha when it starts.

 

As a reminder, everyone that pre-ordered Wolfenstein: the New Order is eligible to participate in the multiplayer beta planned for next year before DOOM’s Spring 2016 release.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, καλα, οι πρωτες πληροφοριες απο την Quakeon:

 

According to people at Quakecon, game has loadouts, two weapons holding limit, no competitive features whatsoever, this isn't Doom, just another generic console shooter, another franchise ruined for profit.

 

 

τα παραπανω αφορουν το multiplayer κομματι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Skull, δεν με πειράζει να είναι brainless στο single player, έχουν περάσει τα χρόνια που τα Doom πήγαιναν κάποια θέματα μπροστά, αλλά online με loadouts και 2 όπλα ο καθένας είναι...ολίγον τραγικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου αρέσει το back-stepping στο single &  η ταχύτητα στο online οποτε μου είναι αδιάφορο αλλα η get your point. Το single όπως έγραψε ο Killik θα μπορούσε να είναι κλάσεις καλύτερο άμα ήταν open-world Mars/Hell.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν μου αρέσει το back-stepping στο single &  η ταχύτητα στο online οποτε μου είναι αδιάφορο αλλα η get your point. Το single όπως έγραψε ο Killik θα μπορούσε να είναι κλάσεις καλύτερο άμα ήταν open-world Mars/Hell.

 

Ακόμα δεν βγήκε για να δούμε με τα μάτια μας, αλλά από την στιγμή που στα trailers είχαμε τον marine να διαλύει δαίμονες με τα χέρια του, είναι το πιθανότερο ότι πάνε στο "quick wow" factor.

 

Doom III hype πάντως, δεν είναι με τίποτα.

 

 

και στο BF,2 έχουμε  :P  :P  άντε το meele 3  :lol:

 

Kαλά ναι, αλλά το BF θέλει να είναι αληθοφανές σε διάφορα σημεία, όχι να πιάνεις κάποιον και να τον ανοίγεις στα 2. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eδω http://www.windowscentral.com/quakecon-doom-multiplayer-impressions λεει οτι το multiplayer ειναι καλο.  Αλλα ποιος νοιαζεται για το multiplayer στο doom. Καλο single player να εχει πανω απο ολα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...