Προς το περιεχόμενο

Horizon: Zero Dawn [PS4]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιτελους μετα απο πολλες ωρες τελειωσα και εγω το main παιχνιδι. Αφησα το frozen wilds για αργοτερα για να μου λειψει

Σε τομεα gameplay ειναι οτι πιο ωραιο εχω παιξει.. πολυ ωραια οπλα διαφορετικοι εχθροι διαφορετικες στρατηγικες..ολα αψογα..

Για τα γραφικα τι να τολμησω να πω.. υπεροχα

Το στορυ ισως επειδη ασχολιομουν με side quests και εξερευνουσα μου αρεσε αλλα δεν με συνεπήρε. Δε βοηθουσαν και τα εξεζητημενα αγγλικα. Για να καταλαβω τελειως την ιστορια εψαξα στο ιντερνετ. Αν ειχε μεταφραση ειμαι σιγουρος οτι θα ελεγα καλυτερα πραγματα

Αυτο που δεν μ αρεσε ειναι οτι γινεσαι overpowered. Προς στο τελος αν κ επαιζα σε very hard ολα μ φαινονταν ευκολα. 

Σκεφτομαι οταν το ξαναπαιξω να μην χρησιμοποιησω μωβ κ μπλε modifications στις στολες κ τα οπλα για να γινει πραγματικη προκληση. 

Ακομη και το new game plus οταν σου παρεχει ολα τα mods και τις αναβαθμισεις σε κανει ατρωτο..

Ανυπομονω για frozen wilds που ολοι λενε οτι ειναι δυσκολο!!!

Υπαρχει καποιο παιχνιδι με αντιστοιχη ποικιλια στη μαχη??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις επιλογες δυσκολιας οντως το φειλαραν καπως,το hard ας πουμε ειναι σαν normal.Προτεινω σε οποιον το ξεκινησει να το βαλει απο hard και πανω. Το frozen wilds οντως ειναι ενα κλικ πιο δυσκολο.

Απο κει και περα,παρομοιο παιχνιδι τωρα δεν μου ρχετε στο μυαλο.Τετοιο boombastic combat με sci fi μηχανες η εχθρους γενικοτερα δεν νομιζω να υπαρχει αλλου.Αν θες ποικιλια εχθρων και combat scenarios,δοκιμασε τα Dark Souls η το Bloodborne που ειναι ουσιαστικα action rpg,δεν ειναι open world σε στυλ horizon,αλλα εχουν ποικιλια σε combat και θα σου προσφερουν και ωραιο challenge.

Απο κει και περα σε open world φαση ισως να σε ενδιεφερε το Witcher 3,το οποιο προτεινω οπωσδηποτε αν δεν εχεις παξει η και το Middle Earth:Shadow of Mordor και Shadow of War που ειναι open worldish και εχουν απολαυστικο combat σε Lord of the Rings setting.

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανυπομονω να δω τι θαυματα θα κανουν στο horizon 2 στη μαχη. Τα dark souls δεν τα πιασα ποτε..λιγο δοκιμασα bloodborne μου αρεσε σαν φαση αλλα θα μ αρεσε να ειχε καλυτερα γραφικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το τσιμπησα κι εγω, να ρωτησω κατι, επειδη παιζει να αγορασα usa account σε digital, θα μπορω να παιξω αργοτερα και το dlc το frozen wilds ειτε το αγορασω ψηφιακα ειτε σε φυσικη μορφη ή θα πρεπει να το αγορασω μεσω usa store?

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Γεια σας παιδια

Εγκατεστησα και τερματισα το horizon zero dawn στο ps4 στην απλη την εκδοση.αν βαλω τωρα στην κονσολα το blue ray δισκακι με την complete edition εκδοση θα μπορεσω να παιξω το expansion απο εκει που σταματησα ή θα πρεπει παλι εγκατασταση και ξανα απο την αρχη για το frozen wilds?

ευχαριστω

Γιαννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' όσο γνωρίζω θα πάρει το ήδη υπάρχον save σου.

Μικρή θα έλεγα πιθανότητα λόγο διαφορετικού κωδικού να μη σου διαβάζει το save. Κάπου το είδα διαβάσει αυτό το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

γεία σε όλους. έβαλα λοιπόν κ εγω αυτές τις μέρες το παιχνίδι να ασχοληθώ λίγο. πολύ καλό δεν εχω λόγια. το απολαμβάνω κανονικά. είμαι ήδη lvl 33, κάνω ότι quest βρίσκω μπροστά μου,εξερέυνηση του χάρτη και μόλις τσίμπησα και το 4ο power cell. έχει ακόμα μέλλον το παιχνίδι? επίσης το exp πότε ξεκινάει? θα το καταλάβω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το ξεκινησα δευτερη φορα μετα απο ενα χρονο. Αλλα δεν επαιξα new game + 

Παιζω σχεδόν μονο main missions σε ultra hard. 

Δεν μπορω να παρω ολα τα οπλα και τις αναβαθμισεις και ειναι αρκετα δυσκολο. Το θεωρω ομως και σωστο. Δεν πρεπει να γινεσαι υπερδυναμος μονο απ τα main missions. 

Σε λιγες μερες μπαινω για πρωτη φορα στο dlc 

Ανυπομονώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, tolis.illegal είπε

Το ξεκινησα δευτερη φορα μετα απο ενα χρονο. Αλλα δεν επαιξα new game + 

Παιζω σχεδόν μονο main missions σε ultra hard. 

Δεν μπορω να παρω ολα τα οπλα και τις αναβαθμισεις και ειναι αρκετα δυσκολο. Το θεωρω ομως και σωστο. Δεν πρεπει να γινεσαι υπερδυναμος μονο απ τα main missions. 

Σε λιγες μερες μπαινω για πρωτη φορα στο dlc 

Ανυπομονώ

Πες μας εντυπώσεις από το dlc. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To frozen wilds ειναι ωραιο,η περιοχη εκει πανω στα βουνα ειναι μεγαλη σχετικα με νεες μηχανες πιο δυσκολες..

Εχει νεα outfit και οπλα που μπορεις να κερδισεις για να τα αντιμετωπισεις.

Επισης εχουν κανει πολυ ωραια δουλεια με τα animations στα cutscenes,πολυ πιο βελτιωμενα απο το κυριως παιχνιδι.

Γενικα πολυ καλο dlc..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...