Προς το περιεχόμενο

Horizon: Zero Dawn [PS4]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι μπορείς να το κατεβάσεις από το Store ή να βρεις κωδικό κάπου αλλού και να τον κάνεις redeem. Εγώ έτσι είχα κάνει. Είχα αγοράσει redeemable κωδικό από το ebay. Συνεχίζεις κανονικά από εκεί που έμεινες με όλα τα gains που έχεις και το level που έχεις φτάσει. Το μέγιστο level είναι 60 παραπάνω δεν θα πάει :) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, gsisr είπε

Το παιχνίδι με έχει αφήσει μ ανοιχτό το στόμα. Το ευχαριστήθηκα παραπάνω κι απ' το gow. Τι μπορώ να κάνω τώρα με το frozen wilds; Θέλω οπωσδήποτε να το παίξω κι αυτό(δεν έχω την complete edition). Μόνο αν το κατεβάσω απ' το plus? Θα συνεχίσω απ' το progress που έχω τώρα;

Το progress σου δεν θα χαθεί εφόσον το συγκεκριμένο dlc φτιάχτηκε σαν and game   περιεχόμενο.

 

Έτσι κι αλλιώς το τελευταίο save που επιτρέπει το παιχνίδι είναι πριν την τελική μάχη. Οπότε μπορείς να παίξεις το frozen wilds και να ξαναγυρίσεις και για τον hades:)

Για την αγορά νομίζω το plus είναι η καλύτερη επιλογή.

Επεξ/σία από atsddd
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα πλατιναρει το αρχές Σεπτέμβρη και προχθές πήρα το dlc.επομενος το ξανά ξεκίνησα σε new game+ Και το ξαναπαίζω απο την αρχή.Απιστευτο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν τα εχεις σβησει τα saves δεν χρειαζεται να το ξεκινησεις απο την αρχη,αλλα ισως ειναι και καλυτερα ετσι για να ξανα μαθεις τους χειρισμους και να ξαναδεις την ιστορια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα αυτο εγινε,εβαλα το παιχνιδι και ειδα οτι ειχα ψιλοξεχασει το χειρισμο.εδω δεν ειχα παρει χαμπαρι οτι εχει γινει update και εχουν βαλει New Game+.

επομενος αποφασισα να το παιξω απο την αρχη,αλλα να κανω μονο το main story.τελικα το ξεκινησα,αρχισα  να το απολαμβανω παλι και κατεληξα να τα κανω παλι ολα(side quests-errands-bandits-φλυτζανια-ματια-λουλουδια και συνεχιζω) σκεψου οτι ακομα δεν εχω μπει στο dlc.θα μπω πριν το τελειωσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελείωσα χθες και το παιχνίδι και το dlc...το παιχνίδι ειναι αριστουργημα....προπαντων στον τεχνικο τομεα ριχνει σαγονια....στο dlc στα σημεια με το χιονι προαγματικα ειναι συγκλονιστικο....δεν μπορεισ  να πιστεψεις οτι καταφερνει αυτα τα γραφικα αυτο το μηχανημα (το pro)...ετυχε και το ειδα και στο απλο ...και εκει ειναι πανεμορφο..οποιος εχει ps4 ειναι αμαρτια να μην παιξει αυτο το παιχνιδι... 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το εχω και εχω παιξει λιγη ωρα για να δω τα γραφικα..τωρα τελειωσα το uncharted και λεω να το ξεκινησω..αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι που λετε οτι εχει καλυτερα γραφικα απο το uncharted..που ηδη ειχα χαζεψει παιζοντας το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, tolis.illegal είπε

Εγω το εχω και εχω παιξει λιγη ωρα για να δω τα γραφικα..τωρα τελειωσα το uncharted και λεω να το ξεκινησω..αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι που λετε οτι εχει καλυτερα γραφικα απο το uncharted..που ηδη ειχα χαζεψει παιζοντας το

Αν το δεις καθαρα απο θεμα φωτογραφιας, οχι δεν εχει πιο εντυπωσιακα γραφικα απ το uncharted. Αλλα το horizon ειναι open world. Οταν βλεπεις ενα βουνο στον οριζοντα μπορεις να πας και ν ανεβεις. χωρις περιορισμους. στο uncharted αρκετα απ τα τοπια ειναι προρενταρισμενα μιας και η πορεια που ακολουθεις στο παιχνιδι ειναι αρκετα γραμμικη. Δεν συμβαινει το ιδιο με το Uncharted 4.5 βεβαια οπου μπορεις να εξερευνησεις πληρως τον χωρο στην κοιλαδα με τους ναους, που ομως ειναι σε εκταση το 1/10 του Horizon.

Γραφικα πιο εντυπωσιακα κι απ του uncharted και μαλιστα σε Open world Μονο στο assasins creed originis εχω δει προς το παρον.

 

Αν θες παντως κατι που θα σ εντυπωσιασει (αν δεν το εχεις παιξει), αυτο ειναι το god of war 4

 

Λιιιιιιγο of topic:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 minutes ago, atsddd said:

Γραφικα πιο εντυπωσιακα κι απ του uncharted και μαλιστα σε Open world Μονο στο assasins creed originis εχω δει προς το παρον.

Αν θες παντως κατι που θα σ εντυπωσιασει (αν δεν το εχεις παιξει), αυτο ειναι το god of war 4

Λιιιιιιγο of topic:p

Το πιο εντυπωσιακό game ολόκληρης της γενιάς είναι το God of War αυτή τη στιγμή. Δεν υπάρχει τίποτα αντίστοιχο, τόσο το Horizon, όσο και το Origins φαντάζουν games της περασμένης γενιάς μπροστά του. 

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το horizon εχει κυριως τοπια (κοιλαδες πεδιαδες βουνα) η εχει και μαχες σε "κτιρια" ??σε ολα τα τρειλερ φαινεται να ναι σε κοιλαδες

Ενω στο origins εχει πολλες εναλλαγες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, tolis.illegal είπε

Το horizon εχει κυριως τοπια (κοιλαδες πεδιαδες βουνα) η εχει και μαχες σε "κτιρια" ??σε ολα τα τρειλερ φαινεται να ναι σε κοιλαδες

Ενω στο origins εχει πολλες εναλλαγες

Κατα κυριο λογο το βασικο παιχνιδι εχει σαν σκηνικο την ερημο και το dlc βουνα με χιονια.

Υπαρχουν περιοχες με ερειπια του δικου μας πολιτισμου, ζουγκλα, καθως και μικρες πολεις. Μικρες για τα δεδομενα wicher 3 και assasins creed. To τελευταιο ηταν αυτο που με απογοητεψε προσωπικα μιας και περιμενα κατι πιο ενυπωσιακο σε θεμα μεγεθους. Βεβαια τα παραπανω υποστηριζονται πληρως απ το σεναριο του παιχνιδιου και δεν θα νιωσεις οτι λειπει κατι αν δεν το συγκρινεις αμεσα με αλλα παιχνιδια.

Η αληθεια ειναι οτι κι εγω μετα το origins το επαιξα το Horizon και σε πολλες περιπτωσεις ενιωθα σαν κατι να λειπει. Ελευθερια κινησεων, τεραστιες και πλουσιες σε διαφορετικα σκηνικα εκτασεις, πληθος κοσμου που δινει ζωη σε καθε περιοχη....

 

Αλλα αυτο δεν αλλαζει το οτι το Horizon ειναι ενα καταπληκτικο παιχνιδι. Απλα ειναι πολυ πιο περιορισμενο απο witcher και origins.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

νομίζω το horizon zero dawn ήταν μέχρι στιγμής το παιχνίδι που ο ενθουσιασμός μου ήταν σε σταθερά επίπεδα καθόλη τη διάρκεια του game όπως και στο bloodborne. Δυστηχώς στο god of war έκανε σκαμπανευάσματα με κάποια ωραία spikes αλλά μέχρι εκεί. Οπότε το HZD το θεωρώ μάζι με το bloodborne απο τα καλύτερα ps4 exclusives που έχω παίξει. Άσχετο αλλά κάπου πρέπει να πω και γω το πόνο μου :P

13 ώρες πριν, Malthador είπε

Το πιο εντυπωσιακό game ολόκληρης της γενιάς είναι το God of War αυτή τη στιγμή. Δεν υπάρχει τίποτα αντίστοιχο, τόσο το Horizon, όσο και το Origins φαντάζουν games της περασμένης γενιάς μπροστά του. 

θα έλεγα το god of war πιο εντυπωσιακό ίσως γιατί λόγο της φύσης του παιχνίδιου (δεν είναι true open world) οι καλιτέχνες είχανε μεγαλύτερες ελευθερίες στη απόδοση του κόσμου, των backgrounds κλπ. Έτσι ένα βουνό ή μια χαράδρα που έβλεπες και ήταν πανέμορφα στη πραγματικότητα ήταν ένα στατικό σκηνικό. Στο HZD ήταν ναι μεν πιο τεχνιτό το αποτέλεσμα γιατί πολύ απλά οτιδίποτε έβλεπες μπορούσες να πας αλλά ήταν άψογο το balance τεχνικού τομέα και αισθητικού. Με αυτό και μόνο τα ευσημα για εμένα πάνε στο HZD χωρίς να λέω ότι το GOW δεν μπορεί να δώσει φανταστικά wallpapers απο screenshots και μόνο :)

Επεξ/σία από shadowlike
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...