Προς το περιεχόμενο

Horizon: Zero Dawn [PS4]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά δεν ξέρω αν έχει συζητηθεί και συγχωρέστε με αν όντως είναι έτσι!!

Αν κάποιος έχει ήδη παίξει το Horizon Zero Dawn στην απλή του έκδοση, μετά μπορεί να παίξει το Frozen Wilds που περιέχεται στην Complete Version και να συνεχίσει από εκεί που σταμάτησε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.guerrilla-games.com/play/horizon/faq

Are save games from Horizon Zero Dawn compatible with Horizon Zero Dawn: Complete Edition?

Save games from Horizon Zero Dawn are compatible with Horizon Zero Dawn: Complete Edition, but only if both games are from the same region.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους φίλους του Horizon (μιας που σήμερα κυκλοφορεί και το Monster Hunter World) :D
 

 

Θα μπορείς να ξεκλειδώσεις το Alloy (skin) μέσω ειδικού in-game event που θα τρέχει μέχρι τις 6 φεβρουαρίου ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 Τελος κι απο μενα:) Παρα πολυ καλο παιχνιδι αν και οταν ημουν καπου στις 15-18 ωρες ειχα αρχισει να βαριεμαι και σκεφτομουν να τα παρατησω. Ευτυχως ειμαι αρκετα ψυχαναγκαστικος και του εδωσα δευτερη ευκαιρια.
52 ωρες με ολα τα side quests και το frozen wild και η αισθηση που μου αφησε ηταν κατι περισσοτερο απο θετικη.

 

Απορια

Το επαιξα πρωτη φορα πριν 2 βδομαδες που αγορασα το Playstation και μου φανηκε ιδιαιτερως δυσκολο ακομα και στο νορμαλ στο οποιο τελικα και το τερματισα.

Διαβαζοντας εδω στο forum, ειδα οτι πολλοι το παιζουν στο hard και τους φαινεται και ευκολο. Εχουν αλλαξει μηπως το επιπεδο δυσκολιας  μετα απο καποια updates?

Τους τελευταιους δυο μηνες εχω τερματισει το wicher 3 στις 91 περιπου ωρες και το Assassin s origins στις 70 περιπου. Σε νορμαλ επιπεδα δυσκολιας και τα δυο, και σε σχεση με το HZD, τα αλλα ηταν σαν να τα παιζω σε story mode.

 

Η δυσκολια δεν εχει να κανει τοσο με τα main η side quests, αλλα με την περιηγηση. Ενω στα περισσοτερα παιχνιδια το να πας απ το ενα μερος στο αλλο ειναι συνηθως μια βολτα, εδω περα επρεπε να κρυβεσαι και ν αποφευγεις μικρα και μεγαλα ρομποδεινοσαυρακια συνεχως. Κατι που ενω ηταν ωραιο στην αρχη, κατανταει κουραστικο μετα απο καποιες ωρες. Θα ηταν λιγοτερο αληθαφανες αλλα ισως πολυ πιο ευχαριστο αν μετα απο καποιο level τα τυχαια ρομποτ που βρισκεις στον δρομο, να μπορεις να τα ριχνεις κατω με ενα-δυο χτυπηματα. Ετσι μπορει καποιος να επικεντρωθει περισσοτερο στα quests χωρις ν ανησυχει αν εχει γεματο το Invetory με Blazes για να παει απλα απ το meridian στο διπλα χωριο.

Για μενα αυτο ηταν το κυριοτερο αρνητικο σε ενα κατα τα αλλα αψογο παιχνιδι.

Το αλλο αρνητικο ηταν οτι για να σκαρφαλωσεις οπουδηποτε επρεπε ν ακολουθεις μια γραμμικη πορεια με πασαλους η προεξοχες στα βραχια. Εδω για παραδειγμα σε σχεση με το assassins θυμιζε παιχνιδι προηγουμενης δεκαετιας.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Το τελείωσα πριν λίγο, level 50 μετά από 65 ώρες περίπου στο Very Hard, έχοντας κάνει τα περισσότερα side-quests. Πολύ καλό game, εξαιρετικός χαρακτήρας η Aloy, γαμάτο soundtrack και ενδιαφέρον σενάριο, δίνει μια άλλη οπτική στο post-apocalyptic setting. Το Very Hard μου φάνηκε μάλλον εύκολο, με μόνα μελανά σημεία το gameplay σε ορισμένα σημεία και την στόχευση που δεν υποστήριζε γυροσκόπιο. Κατά τ' άλλα πολύ καλή δουλειά από την Guerilla.

Το Frozen Wilds προσθέτει κάτι ουσιαστικό στο σενάριο ή είναι εντελώς άσχετη ιστορία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Malthador είπε

Το τελείωσα πριν λίγο, level 50 μετά από 65 ώρες περίπου στο Very Hard, έχοντας κάνει τα περισσότερα side-quests. Πολύ καλό game, εξαιρετικός χαρακτήρας η Aloy, γαμάτο soundtrack και ενδιαφέρον σενάριο, δίνει μια άλλη οπτική στο post-apocalyptic setting. Το Very Hard μου φάνηκε μάλλον εύκολο, με μόνα μελανά σημεία το gameplay σε ορισμένα σημεία και την στόχευση που δεν υποστήριζε γυροσκόπιο. Κατά τ' άλλα πολύ καλή δουλειά από την Guerilla.

Το Frozen Wilds προσθέτει κάτι ουσιαστικό στο σενάριο ή είναι εντελώς άσχετη ιστορία;

Κι αλλος με very hard:( ΕΙμαι πραγματικα αχρηστος:p

Το frozen wild ειναι στην ουσια ενα πολυ μεγαλο side quest. Αξιζει και σαν σεναριο αλλα και για τα καινουρια τερατα, αλλα και για τον χαρτη:)
Να φορας βεβαιας την ancient armor καλου κακου γιατι δεν αστειευονται:)

Επιπλεον μπορεις να παρεις οπλα που δεν βρισκεις πιο πριν. Και ειναι πραγματικα δυνατα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Frozen Wilds ειναι πολυ ενδιαφερον και αρκετα lategame και ζορικη περιοχη σε σχεση με το main game. Προσθετει γυρω στο 10ωρο gameplay και μια πολυ ενδιαφερουσα περιοχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...