Προς το περιεχόμενο

Ελεος με την Shell!


4saken

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σπανια βαζω στην shell γιατι σε πιεζουν να βαλεις την Super που ειναι παντα σε προσφορα...

Σημερα Κυριακη επρεπε να βαλω βενζινη,ερχεται χαμογελαστη, της λεω 50 ευρω,αφαιρουμαι και δεν προσεχω αμεσως οτι βαζει την super.

 

Γυρω στα 8 ευρω την παιρνω χαμπαρι και ακολουθει ο παρακατω διαλογος:

 

-Γιατι βαζεις super?

-Δεν μου πατε οτι θελετε απλη και ειναι σε προσφορα.

-Ουτε σου πα να βαλεις super ομως.

-Ειδα οτι το αυτοκινητο ειναι καινουργιο...

-Το αυτοκινητο ειναι 9 ετων.

 

Τελικα εβαλε 10 ευρω super και 40 απλη...

 

Οκ δεν φταιει η κοπελα να τα ακουσει πρωι πρωι αλλα αυτος που εχει αποφασισει αυτη τη στρατηγικη πιστευει οτι αποφερει αποτελεσμα?Ειμαι σιγουρος οτι και ο υπολοιπος κοσμος ειναι υποψιασμενος και δεν την παταει...

 

 

  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

στις Αλυκες πηγς? :P

 

εγω παντα λεω βαλε τοσα απλη γιατι ξερω οτι κανουν τετοιες μαλακιες.

 

Σε φαση μου εχει τύχει να λεω σε μια βαλε μου (στο μηχανακι) 10€ και βαζει παραπανω γιατι ξεχαστηκε και της δινω οσα της ειχα πει αν και ειχα λεφτα πανω μου (αλλα τα υπολοιπα τα χρειαζομουν για να πληρωσω κατι αλλο και τα ειχα υπολογισμενα) και μου αρχισε κατι βλακειες και της λεω δεν θα πληρωσω εγω το λαθος σου! και εφυγα :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα μπορεις να ανακατεψεις βενζινες?

Πάντα δεν το κάνουμε αυτό;  Περιμένει κανείς κάθε φορά να αδειάζει εντελώς το ντεπόζιτο για να αλλάξει βενζίνη; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινεται τι θα παθει αν ειναι καλη η βενζινη...

 

Επρεπε να της πεις σταματα και να φωναξεις τον υπευθυνο να του τα ψαλεις αυτη δεν εφταιγε ..

Μια φορα πηγα σε shell πρατηριο ανοιγω το καπακι και περιμενω εβαζε σε αλλο αμαξι, σταματαει στην διπλανη αντλια ενας με ξενες πινακιδες, παει μεσα αγοραζει τι αγοραζει, τον εξυπηρετει κιολας εμενα στα παπαρια του, το βλεπω να ερχεταιβτο κανω νοημα να σταματησει, βγαινω κλεινω το καπακι και αντε γεια σας...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε Τριτη η Shell εχει τη super στην ιδια τιμη με την απλη. Εγω δεν βαζω γιατι μου βγαζει πολυ λιγοτερα χιλιομετρα στην πολη.

Το αντίθετο δεν λένε;!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντού τα ίδια γίνονται. Εννοείται, οτι πάντα αναφέρεις να σου βάλουν την απλή αν θες να είσαι σίγουρος.

 

Στην BP, βέβαια εμένα με ζαλίζουν:

 

-Χ ποσό απλή.

-Να σας βάλω την 100άρα; Είναι πολύ καλή.

-Όχι, απλή.

-Βγάζει περισσότερα χιλιόμετρα!

-Όχι απλή....

-Κάνει καλό στον κινητήρα!

-Δεν με ενδιαφέρει ρε φίλε, βάλε απλή να τελειώνουμε!  :mad:

 

Ε κάθε, φορά την ίδια συζήτηση, καρμπον.....

 

Αν και σε λίγες μέρες, φαίνεται δεν θα μας απασχολεί το θέμα  :huh:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι!Ακομα να μου γινει συνηθεια να πηγαινω Jetoil Γουβια που εχει αυτοματο πωλητη...

Αυτό με τους αυτόματους πωλητές δεν το έχω κι εγώ καθόλου...μόνο σε πολύ έκτακτη ανάγκη πάω σε τέτοια πρατήρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...