Προς το περιεχόμενο

Ελεος με την Shell!


4saken

Προτεινόμενες αναρτήσεις

<p>

Που το ξέρεις;<br />

<br />

Ερχεται κατευθειαν απεξω η racing.<br />

Επισης μπορεις να την συγκρινεις με οποια αλλη 100αρα θες σε ενα καλο αμαξι και θα καταλαβεις την διαφορα.</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα σας λύσει τις απορίες ένας inside man πριν 1 μήνα έπιασα δουλειά σε πρατήριο υγρών καυσίμων της άλλης μεγάλης πράσινης εταιρίας και από την πρώτη μέρα μου έκαναν γνωστό ότι δεν ενδιαφέρονται για "εργάτες" δηλαδή για άτομα που απλά βάζουν βενζίνη αλλά για πωλητές.

Θέλουν να πουλήσουν την 100 οκτανίων γιατί λογικά έχουν μεγαλύτερο κέρδος και έτσι σε αναγκάζουν να ζαλίσεις τον πελάτη.

"Βγάζετε περισσότερα χλμ"

"Καθαρίζει και λιπαίνει το κινητήρα"

Και άλλα τέτοια.

Θέλουν να γίνεσαι αρκετά φορτικός στον πελάτη σε σημείο που μπορεί να νευριάσει και να σε βρίσει η να φύγει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις έρθει στο πρατήριο που δουλεύω για αυτό :D

 

Μερικοί υπάλληλοι βαριούνται να λένε όλα αυτά σε κάθε πελάτη και απλά βάζουν,βέβαια αν δεν πιάσεις το στόχο που είναι Χ λίτρα 100αρας σε κάθε βάρδια σε απειλούν με απόλυση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καθε Τριτη η Shell εχει τη super στην ιδια τιμη με την απλη. Εγω δεν βαζω γιατι μου βγαζει πολυ λιγοτερα χιλιομετρα στην πολη.

Το αντίθετο δεν λένε;!
Αναλογα τον κινητηρα θεωρω. Μεσα στην πολη σιγουρα βγαζει λιγοτερα (πολυ) χιλιομετρα. Στο getz της δουλειας με 20 ευρω (1,56 το λιτρο) βγαζω 130-145 χλμ με την απλη και max 110 με τη super. Δοκιμασμενο κανοντας καθημερινα την ιδια διαδρομη.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας λύσει τις απορίες ένας inside man πριν 1 μήνα έπιασα δουλειά σε πρατήριο υγρών καυσίμων της άλλης μεγάλης πράσινης εταιρίας και από την πρώτη μέρα μου έκαναν γνωστό ότι δεν ενδιαφέρονται για "εργάτες" δηλαδή για άτομα που απλά βάζουν βενζίνη αλλά για πωλητές.

Θέλουν να πουλήσουν την 100 οκτανίων γιατί λογικά έχουν μεγαλύτερο κέρδος και έτσι σε αναγκάζουν να ζαλίσεις τον πελάτη.

"Βγάζετε περισσότερα χλμ"

"Καθαρίζει και λιπαίνει το κινητήρα"

Και άλλα τέτοια.

Θέλουν να γίνεσαι αρκετά φορτικός στον πελάτη σε σημείο που μπορεί να νευριάσει και να σε βρίσει η να φύγει.

 

Θέμα χρόνου ήταν υποθέτω...

 

Το βλέπω να 'ρχεται σε 2 χρόνια, αντί για topic με τους πωλητές του Πλαισίου να έχουμε τα topic με τους βενζινάδες.  :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε Τριτη η Shell εχει τη super στην ιδια τιμη με την απλη. Εγω δεν βαζω γιατι μου βγαζει πολυ λιγοτερα χιλιομετρα στην πολη.

Περίεργο. V power είναι 97ρα. Εγώ πάλι βάζω μόνο 100 ( 101 βασικά με μέτρηση που πετυχα)

Η V Power είναι καλύτερη για τον κινητήρα η πουλάνε παραμύθι?

Όσο περισσότερα Οκταβία τόσο το καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...