Προς το περιεχόμενο

Ελεος με την Shell!


4saken

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο με τις επικαθησεις θαθελα και γω να δω πως προσδιορίζεται τόσο εύκολα ..

Για τα οκτάνια δοκιμή σε πρότυπο κινητήρα η ακόμα καλυτερα εισαγωγή και αναλυση σε αεριοχρωματογραφο..

Με ρεαλιστικά δεδομένα του απλού χρήστη ειναι ευκολότερο και κατα πολυ ταχύτερο δίχως απαίτηση τεχνογνωσίας να διαπιστώσει στο λεπτό αν ειναι νοθευμένη η όχι και όχι να βρει ακριβώς τα ποσά οκτάνια εχει..

 

So, ο αεριοχρωματογραφος δεν σου δίνει ακριβώς το RON/MON;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποσά άτομα έχουν πρόσβαση σε χρωματογράφο  και ποσά άτομα μπορούν να κάνουν σωστή την διαδικασία και να αναλύσουν τα αποτελέσματα ? 

Είναι ευκολότερο όπως ανέφερα από πάνω να γίνει προσδιορισμός νοθείας και όχι αριθμού οκτάνιου .  Είναι υπόθεση λεπτών να κάνεις ανίχνευση κινηζαρινης σε μια βενζίνη και το αποτέλεσμα είναι οπτικά ορατό ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να μετρήσεις ναι και με τεράστια ακρίβεια .. Ειναι μέθοδος που εφαρμόζεται κανονικά και δίνει γρηγορα και ακριβέστατα αποτελέσματα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλευω σε πρατηριο της bp τους τελευταιους 9-10 μηνες περιπου. Θυμαμαι οταν ειχα παει για εκπαιδευση το πρωτο πραγμα που μου αναφερανε ηταν οτι θελουμε να προωθησουμε 100αρα,συνεπως σε οποιο αμαξι ερχεται ρωταμε αμα θελει 100αρα η απλη. Ο λογος ειναι οτι στα εταιρικα πρατηρια καθε μηνα εχεις καποιους στοχους που πρεπει να πιανεις οι οποιοι σου δινουν καποια μπονους. Συνοπτικα τα μπονους στην 100αρα αν πιασεις στοχο ειναι τα διπλασια απο το αν πιασεις τον στοχο στην 95αρα η στο πετρελαιο. Επισης η καραμελα με το να κοιταξουμε λαδια γινεται για να σπρωξεις κανα λιπαντικο γιατι κ αυτα δινουν εξτραδακια στο τελος του μηνα. Πλεον μιας και δουλευω μονος μου,την καραμελα για 100αρα την δουλευω μονο σε ατομα με καινουρια η ακριβα αυτοκινητα και σε ποτσιρικαδες με προγραμματα η τουρμπατα που ουτως η αλλως δουλευουν 100αρα. Αντε πες εσυ στον παππου η στον μεσο Ελληνα που βαζει 10-20€ να τον βαλεις 100αρα. Θα σου αρχισει την μιρλα απο το οτι δεν εχει λεφτα μεχρι το οτι η 100αρα με την απλη δεν εχει διαφορα. Ολα θεμα μαρκετινγκ ειναι και η καθε εταιρεια εχει τα δικα της

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τις επικαθησεις θαθελα και γω να δω πως προσδιορίζεται τόσο εύκολα ..

Για τα οκτάνια δοκιμή σε πρότυπο κινητήρα η ακόμα καλυτερα εισαγωγή και αναλυση σε αεριοχρωματογραφο..

Με ρεαλιστικά δεδομένα του απλού χρήστη ειναι ευκολότερο και κατα πολυ ταχύτερο δίχως απαίτηση τεχνογνωσίας να διαπιστώσει στο λεπτό αν ειναι νοθευμένη η όχι και όχι να βρει ακριβώς τα ποσά οκτάνια εχει..

οι επικαθησεις φαινονται,οταν βγαζεις την κεφαλή,για αλλαγη φλατζας.δινω εγγυηση για τον καθαρισμο της βπαουερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι επικαθησεις φαινονται,οταν βγαζεις την κεφαλή,για αλλαγη φλατζας.δινω εγγυηση για τον καθαρισμο της βπαουερ.

Είπα και γω πως αλλιώς έβλεπε τις επικαθησεις .. Έτσι , μάλιστα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...
8 λεπτά πριν, 4saken είπε

Χθες ο αξιοτιμος υπαλληλος της Shell με ρωτησε αν θελω να βαλω κατοσταρα στο 50αρι scooter μου.

χαχαχα και εμένα σε matiz 800 cc του 2000 με ρωτάει αν θέλω 100 αρα !!!! 

"Όχι ευχαριστώ" του λέω 

"Μα γιατί στα 20 ευρώ η διαφορά είναι πολύ μικρή " 

"Αδερφέ βλέπεις το αμάξι ? " του λέω   

Εκεί σταμάτησε  :):):) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαραδεκτοι στην σελλ...  οχι οτι φταινε αυτοι, εγω (εμεις ) φταιμε...

παω καμια φορα σε προσφορα να βαλω την 97ρα (δεν ασχολουμαι με ποντους και λοιπα κολπακια των εταιρειων ) μονο για βενζινη.. και βλεπω οι μισοι να εχουν μπει αναποδα στο πρατηριο , οι υπαλληλοι στα τετοια τους, ουρα στο ταμειο να βαλουν τους ποντους τους να μην χασουν και εγω που θελω να βαλω 20 ευρω βενζινη να ταλαιπωρουμαι..

παω προχθες -τελευταια φορα- να βαλω 80 ευρω πετρελαιο την πεμπτη που ειχε προσφορα το πετρελαιο ιδια τιμη με το κανονικο...  βγαινω να παω να ανοιξω την ταπα και μου λεει ο υπαλληλος ακριβηνε 1 λεπτο οπως ειναι και η βενζινη..

μεταβολη και γεια σας...

και δεν θα με ξανα δουν κιολας... 10 σαν κι εμενα με 2 αμαξια που βαζουν συνεχεια βενζινη να χασουν σε καθε γειτονια, το κλεισανε το μαγαζι

πηγα σε ενα διπλανο εκο που εχει και διαχωριστηρα καυσιμου και ουτε ουρες ουτε τιποτα..και κανονισα και κονε να αλλαζω τα λαδια τσαμπα οποτε τυχει..

μακρια απο τρικακια και απατεωνιες του τυπου καθαριζει τον κινητηρα  βγαζει παραπανω χιλιομετρα κλπ...

δεν ειναι πετροχημικοι... απλα υποτιμουν την νοημοσυνη σας

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αλλαξα.βαζω ellin  απλη. μια χαρα ειναι.

1 ώρα πριν, opcorsa είπε

απαραδεκτοι στην σελλ...  οχι οτι φταινε αυτοι, εγω (εμεις ) φταιμε...

παω καμια φορα σε προσφορα να βαλω την 97ρα (δεν ασχολουμαι με ποντους και λοιπα κολπακια των εταιρειων ) μονο για βενζινη.. και βλεπω οι μισοι να εχουν μπει αναποδα στο πρατηριο , οι υπαλληλοι στα τετοια τους, ουρα στο ταμειο να βαλουν τους ποντους τους να μην χασουν και εγω που θελω να βαλω 20 ευρω βενζινη να ταλαιπωρουμαι..

παω προχθες -τελευταια φορα- να βαλω 80 ευρω πετρελαιο την πεμπτη που ειχε προσφορα το πετρελαιο ιδια τιμη με το κανονικο...  βγαινω να παω να ανοιξω την ταπα και μου λεει ο υπαλληλος ακριβηνε 1 λεπτο οπως ειναι και η βενζινη..

μεταβολη και γεια σας...

και δεν θα με ξανα δουν κιολας... 10 σαν κι εμενα με 2 αμαξια που βαζουν συνεχεια βενζινη να χασουν σε καθε γειτονια, το κλεισανε το μαγαζι

πηγα σε ενα διπλανο εκο που εχει και διαχωριστηρα καυσιμου και ουτε ουρες ουτε τιποτα..και κανονισα και κονε να αλλαζω τα λαδια τσαμπα οποτε τυχει..

μακρια απο τρικακια και απατεωνιες του τυπου καθαριζει τον κινητηρα  βγαζει παραπανω χιλιομετρα κλπ...

δεν ειναι πετροχημικοι... απλα υποτιμουν την νοημοσυνη σας

Ακριβως οπως τα λες. ουρα για να παρουν το bonus με την καρτα.ατελειοτη ουρα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια δυο φορές έβαλα στο μηχανάκι κατοστάρα εντούρο τετράχρονο 450 για να καθαρίσει λίγο και κόντεψε να χτυπήσει μπιέλα απ τα γκάζια : ) άλλο το ντεπόζιτο και το καρμπυλατέρ και άλλο η μπιέλα και πιστόνι..

ε βεβαια σας λένε - οχι μονο στη bp - να βάζετε κατοστάρα πως θα την πουλήσει αλλιώς αφου κανείς δε βάζει, μόνο οι πυροβολιμένοι..

οι της shell είναι για μπάτσες, μόνο το όνομα..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...