Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Kαλησπερα. 3 οθονες εχει το public ολες και ολες που αξιζει να κοιταξεις.

 

http://www.public.gr/product/sound-and-vision/monitor-tv/samsung-lt-24e390ew-monitor-tv-24-full-hd/prod7650053pp/

http://www.public.gr/product/perifereiaka/othones-kai-aksesoyar/monitors/othoni-ypologisti-23-asus-vc239h-led-full-hd-ips/prod7852642pp/

http://www.public.gr/product/perifereiaka/othones-kai-aksesoyar/monitors/othoni-ypologisti-235-samsung-curved-ls24e510cs/prod7974020pp/

 

Οι δυο πρωτες ειναι ips (pls η samsung), η τελευταια ειναι VA. Οι δυο πρωτες λοιπον θα εχουν καλυτερα χρωματα και λιγοτερο ghosting, αλλα η τελευταια βαθυτερο μαυρο. Οι ips εχουν glow, η samsung περισσοτερο, η va εχει gamma shift. Η Asus εχει frameless casing με εσωτερικο μαυρο bezel που χαλαει το αντιλαμβανομενο βαθος του μαυρου.

 

Εφοσον καθεσαι τουλαχιστον στους 60-70 ποντους και χρησιμοποιησεις bias lighting για να κρυψεις το glow θα προτιμουσα την T24e390ew, μια και περιμενω να εχει την καλυτερη εικονα. Αν καθεσαι πιο κοντα παρε την asus που εχει λιγοτερο glow απο την samsung. Αν δουλευεις σε απολυτο σκοταδι προτιμησε την va με το βαθυτερο μαυρο.

 

Σε ευχαριστω πολυ για τις προτασεις. Καποια απο τις 27' που εχει το public αξιζει? διαφορετικα με βλεπω να πηγαινω προς την 

Samsung LT 24E390EW 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ για τις προτασεις. Καποια απο τις 27' που εχει το public αξιζει? διαφορετικα με βλεπω να πηγαινω προς την 

 

Samsung LT 24E390EW

 

Παρακαλώ. Όχι δεν αξίζει, πάρε την Samsung.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν αρχίσει και στενεύουν τα πλαίσια των επιλογών ... από αυτές αξίζει καμία ? 255 [/size]- Acer G257HUsmidpx 265 [/size]- AOC Q2577Pwq

 

Ναι, ή g257hu είναι σαν την ακριβότερη dell u2515h αλλά με χειρότερη βάση. Ή aoc επίσης αλλά λίγο χειρότερη ως οθόνη, οπότε προτίμησε την Acer.

 

Υποθέτω κοιτάς καταστήματα εξωτερικού, δεν έχω δει την Acer φθηνή στην Ελλάδα. Σε αυτό το budget όμως ή Acer είναι πολύ καλή επιλογή. Μόνο σε πολωνικό media markt την βλέπω σε αυτή την τιμή πάντως. Από την άλλη, και στα 300 ευρώ είναι καλή λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δυστηχώς οι επιλογές εδώ είναι περιορισμένες. Αν δεν κάνω λάθος αρκετοί έχετε αγοράσει με τον ίδιο τρόπο την HP 27 που διαβάζω στα άλλα νήματα. Τι να προσέξω ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δυστηχώς οι επιλογές εδώ είναι περιορισμένες. Αν δεν κάνω λάθος αρκετοί έχετε αγοράσει με τον ίδιο τρόπο την HP 27 που διαβάζω στα άλλα νήματα. Τι να προσέξω ?

 

Αρχικά την πολιτική επιστροφων σε περίπτωση που παραλάβεις ελλατωματικο κομμάτι. Αφού παραλαβεις, τσεκάρεις αν λειτουργει σωστά και να μην έχει πολύ bleeding η πολλά προβληματικά pixels.

Καλησπερα, εχει δοκιμασει κανενας την Samsung T27D590EW? Αξιζει?

 

 

 

Καλησπέρα. Review δε θα βρεις, καλό είναι να αποφεύγεις monitor-tv αν δε θέλεις τηλεοραση, και η σειρά d της Samsung έχει πολύ glow. Τι άλλες εναλλακτικές έχεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Review δε θα βρεις, καλό είναι να αποφεύγεις monitor-tv αν δε θέλεις τηλεοραση, και η σειρά d της Samsung έχει πολύ glow. Τι άλλες εναλλακτικές έχεις?

Ψαχνω monitor που να εχει 2 θυρες HDMI,1080p IPS panel. Καθημερινη χρηση και κυριως Console gaming(60hz ειναι αρκετα). Εχω το S440L της Dell.Full ευχαριστημενος αλλα εχω κολησει για αναβαθμιση γιατι με καιει το θεμα με τις θυρες αλλα και η ποιτητα εικονας. Budget 200-250.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω monitor που να εχει 2 θυρες HDMI,1080p IPS panel. Καθημερινη χρηση και κυριως Console gaming(60hz ειναι αρκετα). Εχω το S440L της Dell.Full ευχαριστημενος αλλα εχω κολησει για αναβαθμιση γιατι με καιει το θεμα με τις θυρες αλλα και η ποιτητα εικονας. Budget 200-250.

Ή dell που εχεις είναι μετρια, καθώς έχει εξαιρετικά αντανακλαστικό edge to edge glass και εμφανές ghosting, πέρα από το gamma shift των va οθονών.

 

Δες τα προηγούμενα posts μου. Ή HP 27xw είναι ή κορυφαία επιλογή σου, ακολουθούμενη από τις Acer g257hl και Asus mx259h. Πιο φθηνές εναλλακτικές από Ελλάδα είναι ή s2316h και ενίοτε η s2415h, όχι τόσο καλές όσο οι προηγούμενες όμως και έχουν και μόνο μία θύρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι το παιδί που είχε γράψει για την acer από alternate.de και ότι μου απάντησαν ότι τα μεταφορικά θα βγουν γύρω στα 20 ευρα. Το θέμα μου είναι η πολιτική τους καθώς όπως μου είπε φίλος δεν τα πάνε πολύ καλά με την πολιτική επιστροφών τους(δεν το έχω επιβεβαιώσει από άλλον ακόμα). Το γερμανικό άμαζον επανέρχεται στο προσκήνιο για μένα καθώς μπορώ να στείλω την οθόνη γερμανία σε φίλο μου που το shipping είναι φρεε και να μου την στήλει αυτός. Εδώ βέβαια δεν έχω ψάξει τα μεταφορικά για δέματα αλλά πιστεύω θα είναι γύρω στο 20ρικο και αυτά. Εσείς τι λέτε αξίζει να μπω στην διαδικασία; Αλλιώς αγοράζω από εδώ την s2316 και καθάρισα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...