Προς το περιεχόμενο

Ερωτικη απορριψη. Πως ξεπερνιεται


kapa99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατ' αρχήν, είσαι τυχερός που δεν είχες κάτι με την κοπέλα και να σε εγκαταλείψει...οπότε τυχερός από μία άποψη.

Επίσης βάλε στο νου σου ότι σχέσεις διαλύονται για πλάκα.Οπότε μην επενδύεις τα πάντα σε μία σχέση, μέχρι να σιγουρευτείς 100%.

 

Δώσε χρόνο στον εαυτό σου, είναι ο καλύτερος γιατρός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και το καλύτερο!

Σκέψου την να *φίκι φίκι* με άλλον. It works!

[που ήδη μπορεί να έκανε με άλλον δηλαδή..........]

 

Άμα λέει πως δεν θέλει σχέσεις αυτό τον καιρό, κάτι τέτοιο είναι σίγουρο :P 

Και τα δυο φίλα δεν αντέχουν πολύ χωρίς φίκι φίκι. +ότι δεν κάνει και καλό έτσι? οπότε φικι φικι γιατί χανόμαστε :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2 που λες είναι πολύ μπαμ θα το παρει χαμπρι με τη μια ότι το κανω για να ζηλεψει και θα με παρει για ανωριμο.

 

ας το αναλύσουμε λίγο αυτό.. ανώριμος είσαι έτσι κ αλλιώς που της μίλησες. αλλά ακόμα και ώριμο να ήταν αυτό που έκανες πού σε οδήγησε? 

 

σε περίπτωση που ενδιαφέρετε, μπορεί να υποψιαστεί ότι θέλει, αλλά στην τελική ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙ και θα προσπαθήσει να σιγουρευτεί έμμεσα. η τακτική αυτή μπορεί να σου δώσει πολλές προοπτικές αν αρχίσεις να πηδάς το μυαλό ταυτόχρονα και σε αυτή που γουστάρεις και σε αυτή που χρησιμοποιείς ( win-win ) χωρίς απαραίτητα να αρέσεις σε καμία.

 

στην τελική έχεις τίποτα να χάσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ καιγομαστε, και ο άλλος με 0 μηνύματα μας αναλύει τις καυλες του.

Πηλεα προφανως και εχω 0 μνμτα αφου σημερα εκανα εγγραφη στο φορουμ για να ζητησω τις γνωμες σας. Και δεν είναι καυλες εχω αισθηματα για αυτην την κοπελα

 

kapa99, ίσως είναι ο πρώτος σου έρωτας και γι' αυτό να είναι τόσο δυνατά τα συναισθήματά σου. Μου συνέβη κι εμένα κάτι παρόμοιο. Και εγώ την πρώτη κοπέλα που ερωτεύτηκα την ερωτεύτηκα παράφορα. Δεν έκανα σχέση μαζί της και την ξεπέρασα μόνο με το πέρασμα του χρόνου. Γι' αυτό κάνε υπομονή και ασχολήσου με πράγματα που σου αρέσουν για να ξεχνιέσαι. Μετά από λίγο καιρό πάρε κανένα φίλο σου να πάτε σε κανένα κλαμπ ή μπαρ να φλερτάρετε. Το τελευταίο στο λέω για να την ξεχάσεις οριστικά.

Κοιτα δεν ηταν ο πρωτος μου ερωτας αλλα σιγουρα ηταν η πρωτη φορα που ενιωσα τετοια αισθηματα. Δεν ξερω κατι πανω σε αυτή τη κοπελα δεν το εχω ξαναδει. Ποσο σου πηρε για να την ξεπεράσεις αν επιτρεπεται;

 

Το είχε ποστάρει ο Unabomber πριν μερικές μέρες εδώ http://www.insomnia.gr/topic/506732-αστείες-περίεργες-ενδιαφέρουσες-εικόνες/?p=54103904

 

Νομίζω ότι ταιριάζει απόλυτα στην περίπτωσή σου.

 

 

10400016_835060739909045_368915401548969

 

 

Το έχω κάνει και guess what: it works :-D , σε συνδιασμό με το να κόψεις κάθε επαφή με το πρόσωπο, όπως είπαν και άλλα παιδιά πιο πάνω.

 

Εύχομαι να το ξεπεράσεις γρήγορα.

Ευκολο να το λες αλλα δε μπορω να σταματήσω επαφες... Ευχαριστω για την ευχη σου

 

Όπως λέει και ένας καλός ψυχολόγος, "ο έρωτας με έρωτα περνάει"... 

 

Φιλία μεταξύ άντρα-γυναίκα δεν υπάρχει και μιλάω από προσωπική εμπειρία. Σου έριξε τώρα άκυρο, δεν σημαίνει όπως πως δεν σε θέλει. Μην ξεχνάς σου είπε πως δεν θέλει σχέσεις αυτόν τον καιρό. Δεν σου είπε για ποιο μετά. Όλοι περνάμε μια φάση που απλά θέλουμε να περνάμε καλά. 

 

Ξανά βγείτε, 1-2 φορές και κάνε την κίνησή σου. Δεν μιλάω για να της ξανά μιλήσεις. Εκεί ή θα γίνουν όλα π..α μέσα σου ή θα φτιάξουν όλα! γιατί μπορεί να είναι απλά ένα απωθημένο σου. Είναι δύσκολο όταν έχεις απωθημένα. Αν δεν, time for the next... ;)

 

Άσχημο πράγμα να υπάρχει αίσθημα μόνο από την μια πλευρά! :(

Επειδή νομιζω ότι εσυ και καποιοι αλλοι φιλοι παρεξησγησατε δεν είμασταν φιλοι του τυπου κολλητοι η σαν ένα άλλο θεμα που δημοσιευσαν εδώ πριν μερικα χρονια "ερωτευτηκα την κολλητη μου" και τετοια. Γνωριζόμασταν, αρχισα να σκέφτομαι ότι ωραια θα ηταν να προσεγγισω αυτή τη κοπελα αυξησα επαφες αλλα μετα δυστυχως κολλησα. Το να ξαναβγούμε νομιζω το αποφευγει αλλα θα το παλεψω. Αλλα πλεον δε μενει και πολυς χρονος γιατι τελειωνουν οι εξετασεις και φευγουμε...Ισως μην κατσει δυστυχως... Ναι evo εχεις δικιο τα απωθημένα είναι πολύ περιεργη κατασταση και δυσκολο να τα ξεπεράσεις. Μαλλον αυτό το θεμα παει να γινει απωθημενο μου

 

αγορασε μια φεραρι

Με τι νομισμα; Ευρω η δραχμή; Βασικα με ότι νομισμα η φερραρι είναι λιγο ζορικη περιπτωση...Ασε που θα τρεμει η καρδουλα μου μη τη χτυπησω μη μου τη χτυπησουν μη τη γρατσουνισω. Ασε καλυτερα

 

κοιτα ολα ειναι θεμα timing οπως λενε.πας για ενα ποτο,χαλαρα κομπλε κ κανεις κινηση.δεν ανοιγεις διαλογο με την πρωτη ευκαιρια οτι σε γουσταρω κλπ γιατι χανεται το παιχνιδι.οτι εγινε εγινε τεσπα.

 

εσυ τωρα ξεκοψε τες,ειδικα τις φιλες της γιατι ανατροφοδοτουν τα νεα σου σαυτην κ σε κουτσομπολευουν.η φιλη σου δεχεται πιεση κ χειροτερευει το πραμα.παιξε μπαλα με αλλες ασχετες,πιασε την κουβεντα,βγειτε,εστω κ αν σου μοιαζει ανουσιο,γιατι ετσι θα εισια πιο χαλαρος κ θα ριξεις γκομενακι ευκολοτερα.θα δεις οτι υπαρχουν κ αλλα πολλα κοριτσια εξισου ενδιαφεροντα.

 

αφενος θα παρει νεους οριζοντες το μυαλο.αφετερου θα ζηλεψουν οσες σε ηξεραν μεχρι χτες οτι γουσταρεις την ταδε,κ ακομα κ η ιδια η ταδε θα προβληματιστει κ θα νομιζει οτι σεχασε η δε σε ειχε ποτε.παιξτο χομπιστας.αυτο ειναι το βασικο.

Όπως εγραψα και παραπανω το να αρχισω να την πεφτω εξοφθαλμα σε άλλες είναι λιγο παιδιαστικο θα το παρουν αμεσως χαμπαρι ότι τις δουλευω,

Κατ' αρχήν, είσαι τυχερός που δεν είχες κάτι με την κοπέλα και να σε εγκαταλείψει...οπότε τυχερός από μία άποψη.

Επίσης βάλε στο νου σου ότι σχέσεις διαλύονται για πλάκα.Οπότε μην επενδύεις τα πάντα σε μία σχέση, μέχρι να σιγουρευτείς 100%.

 

Δώσε χρόνο στον εαυτό σου, είναι ο καλύτερος γιατρός.

Από την άλλη αν ειχα σχεση δε θα ειχε μεινει στο ανεκπληρωτο το αισθημα αλλα θα ειχα ζησει και πραγματα. Βασικα και οι 2 αυτές περιπτώσεις είναι αστα να πανε

 

ας το αναλύσουμε λίγο αυτό.. ανώριμος είσαι έτσι κ αλλιώς που της μίλησες. αλλά ακόμα και ώριμο να ήταν αυτό που έκανες πού σε οδήγησε? 

 

σε περίπτωση που ενδιαφέρετε, μπορεί να υποψιαστεί ότι θέλει, αλλά στην τελική ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙ και θα προσπαθήσει να σιγουρευτεί έμμεσα. η τακτική αυτή μπορεί να σου δώσει πολλές προοπτικές αν αρχίσεις να πηδάς το μυαλό ταυτόχρονα και σε αυτή που γουστάρεις και σε αυτή που χρησιμοποιείς ( win-win ) χωρίς απαραίτητα να αρέσεις σε καμία.

 

στην τελική έχεις τίποτα να χάσεις?

Μπραβο ρε ζαφειρη ομολογω ότι την αναλυση που εκνες δεν την ειχα σκεφτει. Το κακο βεβαια είναι ότι δεν υπαρχει χρονος γιατι τελειώνουμε σε λιγο. Βασικα με εχει δει να κανω παρεα-μιλαω με ελλες κοπελες και με μερικες κοπελες που είναι στην παρεα μου στη σχολη αλλα όχι να κανω καμακι...Λες να πιασει;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μη του δινετε ελπιδες με τα "μπορει και αυτη να ηθελε η μπορει να θελει και να μη το ξερει", γινεται χειροτερα :-(

 

Καλως η κακως φιλε μου εγινε ο,τι εγινε, το παθημα θα σου γινει μαθημα και την επομενη φορα δε θα εισαι τοσο παρορμητικος στο να εκφρασεις τα συναισθηματα σου.Οπως προειπαν, μπορει και να την "τρομαξες", μπορει και να εχασε το ενδιαφερον της γιατι της το εδωσες στο πιατο και δεν την εκανες να το κυνηγησει λιγο ή μπορει και το πιο απλο, να μη γουσταρε εσενα ως γκομενο η το να κανει σχεση αυτο το διαστημα.

 

Το καλυτερο για σενα οπως αναφερθηκε και παραπανω για να προχωρησεις παρακατω ειναι να κοψεις σχεσεις μαζι της η με ατομα που στη θυμιζουν, να μην κανεις stalking στο facebook (ναι ναι ξερουμε οτι το κανεις) και με τον καιρο θα σου περασει.Τωρα αν στο μελλον παιχτει τιποτα μεταξυ σας, κανεις δε ξερει, ουτε και η ιδια.Οποτε take it easy!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την άλλη αν ειχα σχεση δε θα ειχε μεινει στο ανεκπληρωτο το αισθημα αλλα θα ειχα ζησει και πραγματα. Βασικα και οι 2 αυτές περιπτώσεις είναι αστα να πανε

 

 

Χμ, για ρώτα και μένα...Πέρασε πάρα πολύς καιρός να την ξεπεράσω.

Αν γινόταν κάτι και ήταν το ιδανικό για σένα, ζόρικα τα πράγματα, πίστεψέ με.

 

Οπότε απλά σκέψου ότι ίσως και να μην έκανε για σένα ή ότι είχε πολλά αρνητικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευκολο να το λες αλλα δε μπορω να σταματήσω επαφες... Ευχαριστω για την ευχη σου

 

Κοίτα, αν βλεπόσαστε καθημερινά λόγω σχολής, ναι είναι δύσκολο και το καταλαβαίνω. Είπες όμως ότι ο χρόνος τελειώνει και ότι θα πάρει μεταγραφή στην Αθήνα, οπότε αν δεν καταφέρεις κάτι μέχρι τότε, θα σου δωθεί η ευκαιρία να ξεκόψεις μια και καλή, θέλοντας και μη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν λες τελειώνετε, χωρίζουν οι δρόμοι σας?  τώρα για το αν θα πιάσει... σε εμένα έχει δουλέψει. δεν υπάρχουν εγγυήσεις, αλλά στην χειρότερη ίσως καταλάβεις κάποια πράγματα απο την στάση της και τότε πράξεις αναλόγως.. πάντως αν λιποτακτήσεις είσαι σίγουρα χαμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι εποχη για ερωτες κτλ τωρα λοκαρε το μυαλο σου σε αυτο που συμβαινει οι γυναικες πανε και ερχονται,μονο αν χασεις φιλους να στεναχωριεσαι.Αυτα που του λετε οτι την τρομαξε και ιστοριες ειναι παρηγορια στον αρρωστο αμα σε θελει η αλλη και ψυχοπαθης να εισαι θα ειναι μαζι σου ετσι λειτουργουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηλεα προφανως και εχω 0 μνμτα αφου σημερα εκανα εγγραφη στο φορουμ για να ζητησω τις γνωμες σας. Και δεν είναι καυλες εχω αισθηματα για αυτην την κοπελα

Καταρχην Πελεας λέγομαι. Θέλω να πω και εγώ την δικιά μου γνώμη...

 

Πριν 3 χρόνια γνώρισα την πιο όμορφη κοπέλα στην ιστορία της ανθρωπότητας. Αρχίσαμε να μιλάμε, ξέρεις, συνηθισμένες μαλακιες, τι κάνεις, που θα πας και διάφορα. Όσο πέρναγε ο καιρός εγώ πιο πολύ κολαγα μαζί της. Ένιωθα πως θα μπλέξω σε πολύ άσχημες περιπέτειες. Κάποια στιγμή της το λέω στα ίσα. Σε γουστάρω μου αρεσεις. Το πήρε πολύ χαλαρά και μου είπε και εγώ της αρεσω εδώ και πολύ καιρό. Χάρηκα όσο δεν πάει άλλο. Όλα πήγαιναν μια χαρά, όλα κομπλέ. Κάποια στιγμή λοιπόν ένιωσα ότι αρχίζω να την χάνω. Δεν ήταν αυτή που γνώρισα. Δεν απαντούσε στο τηλέφωνο, έβρισκε χαζές δικαιολογίες για να με αποφύγει χωρίς να μου λέει τον πραγματικό λόγο. Με λίγα λόγια έπαιζε μαζί μου σαν μαριονετα. Την κοπέλα την αγαπουσα πάρα πολύ. Πιο πολύ απ'ολους, πιο πολύ και από την ζωή μου.

Τελικά κατάλαβα ότι δεν ήταν σοβαρή και δεν εκτιμούσε τους ανθρώπους που την νιαζοταν, μαλωναμε κάθε μέρα, μαλωνε με την κολλητή της, και όταν την ρωταγα γιατί το κάνει αυτό μου είπε "Δεν θέλω κανέναν, θέλω να είμαι μόνη και ελεύθερη (16 χρονών μαλακισμενο) .

Τι θέλω να πω. Μην το προχωράς φίλε, δεν αξίζει. Άμα σου είπε μια φορά ότι δεν θέλει, καλύτερα να μην συνεχίσεις. Γιατί άμα την πίεσης λίγο και τελικά συμφωνήσει να κάνετε κάτι είναι σίγουρο με μαθηματική ακρίβεια ότι δεν θα σας βγάλει πουθενά και θα νιώσεις τόσο άσχημα που δεν έχεις ξανανιωσει ποτέ έτσι. Άστο, δεν αξίζει. Πίστεψε με, έχω περάσει τόσο άσχημα που απλά ήθελα να πεθάνω. Βρες άλλη κοπέλα η βρες καμία άλλη ασχολία να ξεχαστείς και να την ξεχάσεις. Έχω ξαναδεί το έργο και ξέρω τι σου λέω. Μπορεί να κάνω και λάθος. Αλλά δεν αξίζει να χαλάς μετά την υγεία εξαιτίας της.

 

Ότι και να κάνεις φίλε καντο, μια ζωή την έχουμε. Αλλά να ξέρεις, μπορείς να απογειωθεις μαζί της αλλά και προσγειωθεις πολύ άσχημα. Απόφαση δική σου ;)

 

Υ. Γ:: Μέχρι και σήμερα, η κοπέλα αυτή που τα "είχα" μαζί της, μου δίνει δύναμη να συνεχίσω για να καταφέρω κάτι στην ζωή μου , να της αποδείξω ότι αυτά που της έλεγα εκείνη την ηλιόλουστη μέρα ισχύουν. Και κάποια μέρα, αργά ή γρήγορα, θα τα καταφέρω, και θα της αποδείξω, ποσο, μα ποοοσο λάθος είχε, και πόσο λάθος ήταν η επιλογή της.

 

Υ. Γ 2:: Αμα τύχει και δεις ποτέ αυτό το μήνυμα, να ξέρεις πως δεν σταμάτησα στιγμή να σ'αγαπαω. Ακόμα και τώρα, 2 χρόνια αργότερα, που όλα πλέον έχουν τελειώσει και απεχουμε χιλιάδες χιλιόμετρα, δεν σε έχω ξεχάσει. Ελπίζω κάποια στιγμή να ξαναβρεθουμε σε εκείνα τα μικρά σκαλιά όπως εκείνο το καλοκαίρι.

 

Υ. Γ 3:: Σορρυ για το τεράστιο μήνυμα, μπορείτε να με κραξετε ελεύθερα για το οτιδήποτε :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που με έχει βοηθήσει στο παρελθόν είναι να παίζω πολλά παιχνίδια δύσκολα που απαιτούν αντανακλαστικά και προσοχή.

τύπου DMC σε επίπεδο δυσκολίας Hell&Hell(δεν έχω ιδέα πως κατάφερα να το τερματίσω)

και Dark Souls

 

Εναλλακτικά θα μπορούσες να δοκιμάσεις και κάποιο MMO(δε θα το συνιστούσα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μη του δινετε ελπιδες με τα "μπορει και αυτη να ηθελε η μπορει να θελει και να μη το ξερει", γινεται χειροτερα :-(

 

Καλως η κακως φιλε μου εγινε ο,τι εγινε, το παθημα θα σου γινει μαθημα και την επομενη φορα δε θα εισαι τοσο παρορμητικος στο να εκφρασεις τα συναισθηματα σου.Οπως προειπαν, μπορει και να την "τρομαξες", μπορει και να εχασε το ενδιαφερον της γιατι της το εδωσες στο πιατο και δεν την εκανες να το κυνηγησει λιγο ή μπορει και το πιο απλο, να μη γουσταρε εσενα ως γκομενο η το να κανει σχεση αυτο το διαστημα.

 

Το καλυτερο για σενα οπως αναφερθηκε και παραπανω για να προχωρησεις παρακατω ειναι να κοψεις σχεσεις μαζι της η με ατομα που στη θυμιζουν, να μην κανεις stalking στο facebook (ναι ναι ξερουμε οτι το κανεις) και με τον καιρο θα σου περασει.Τωρα αν στο μελλον παιχτει τιποτα μεταξυ σας, κανεις δε ξερει, ουτε και η ιδια.Οποτε take it easy!

DEN εκανα τπτ του τυπου να την τρομάξω όλα κανονικα και χαλαρα.ΑΝ δεν εκνα τπτ θα μου λεγατε ότι επειδή δεν εκανα κινηση την εχασα...

 

Χμ, για ρώτα και μένα...Πέρασε πάρα πολύς καιρός να την ξεπεράσω.

Αν γινόταν κάτι και ήταν το ιδανικό για σένα, ζόρικα τα πράγματα, πίστεψέ με.

 

Οπότε απλά σκέψου ότι ίσως και να μην έκανε για σένα ή ότι είχε πολλά αρνητικά.

Φιλε μου κατανοω αυτά που περασες αλλα νομιζω είναι στο ιδιο επιπεδο αυτά τα 2 που λες. Για μενα εκανε και πολλα αρνητικα δεν ειχε μην κοροιδευομαστε μεταξυ μας

 

Κοίτα, αν βλεπόσαστε καθημερινά λόγω σχολής, ναι είναι δύσκολο και το καταλαβαίνω. Είπες όμως ότι ο χρόνος τελειώνει και ότι θα πάρει μεταγραφή στην Αθήνα, οπότε αν δεν καταφέρεις κάτι μέχρι τότε, θα σου δωθεί η ευκαιρία να ξεκόψεις μια και καλή, θέλοντας και μη.

Ναι φιλε μαλλον ετσι θα παει αλλα αυτό είναι που μου λασκαρει περισσοτερο τις βιδες του ότι ισως δεν καταφερω να τη διεκδικησω...

 

όταν λες τελειώνετε, χωρίζουν οι δρόμοι σας?  τώρα για το αν θα πιάσει... σε εμένα έχει δουλέψει. δεν υπάρχουν εγγυήσεις, αλλά στην χειρότερη ίσως καταλάβεις κάποια πράγματα απο την στάση της και τότε πράξεις αναλόγως.. πάντως αν λιποτακτήσεις είσαι σίγουρα χαμένος.

Ζαφειρη κατά καποιο τροπο ναι χωριζουν αλλα όπως λεω από πανω αυτό μου τη δινει περισσοτερο. Μαλλον αυτό που λες θα κανω... Και σε αυτό που λες για τη λιποταξια εισαι πολύ σωστος +1

 

Δεν ειναι εποχη για ερωτες κτλ τωρα λοκαρε το μυαλο σου σε αυτο που συμβαινει οι γυναικες πανε και ερχονται,μονο αν χασεις φιλους να στεναχωριεσαι.Αυτα που του λετε οτι την τρομαξε και ιστοριες ειναι παρηγορια στον αρρωστο αμα σε θελει η αλλη και ψυχοπαθης να εισαι θα ειναι μαζι σου ετσι λειτουργουν.

Τι ακριβως σημαινει δεν είναι εποχη για ερωτες; Από οικονομικη αποψη; Δλδ στην κατοχη δεν ερωτευοταν/παντρευοταν/εκανε παιδια ο κοσμος;;

 

Καταρχην Πελεας λέγομαι. Θέλω να πω και εγώ την δικιά μου γνώμη...

 

Πριν 3 χρόνια γνώρισα την πιο όμορφη κοπέλα στην ιστορία της ανθρωπότητας. Αρχίσαμε να μιλάμε, ξέρεις, συνηθισμένες μαλακιες, τι κάνεις, που θα πας και διάφορα. Όσο πέρναγε ο καιρός εγώ πιο πολύ κολαγα μαζί της. Ένιωθα πως θα μπλέξω σε πολύ άσχημες περιπέτειες. Κάποια στιγμή της το λέω στα ίσα. Σε γουστάρω μου αρεσεις. Το πήρε πολύ χαλαρά και μου είπε και εγώ της αρεσω εδώ και πολύ καιρό. Χάρηκα όσο δεν πάει άλλο. Όλα πήγαιναν μια χαρά, όλα κομπλέ. Κάποια στιγμή λοιπόν ένιωσα ότι αρχίζω να την χάνω. Δεν ήταν αυτή που γνώρισα. Δεν απαντούσε στο τηλέφωνο, έβρισκε χαζές δικαιολογίες για να με αποφύγει χωρίς να μου λέει τον πραγματικό λόγο. Με λίγα λόγια έπαιζε μαζί μου σαν μαριονετα. Την κοπέλα την αγαπουσα πάρα πολύ. Πιο πολύ απ'ολους, πιο πολύ και από την ζωή μου.

Τελικά κατάλαβα ότι δεν ήταν σοβαρή και δεν εκτιμούσε τους ανθρώπους που την νιαζοταν, μαλωναμε κάθε μέρα, μαλωνε με την κολλητή της, και όταν την ρωταγα γιατί το κάνει αυτό μου είπε "Δεν θέλω κανέναν, θέλω να είμαι μόνη και ελεύθερη (16 χρονών μαλακισμενο) .

Τι θέλω να πω. Μην το προχωράς φίλε, δεν αξίζει. Άμα σου είπε μια φορά ότι δεν θέλει, καλύτερα να μην συνεχίσεις. Γιατί άμα την πίεσης λίγο και τελικά συμφωνήσει να κάνετε κάτι είναι σίγουρο με μαθηματική ακρίβεια ότι δεν θα σας βγάλει πουθενά και θα νιώσεις τόσο άσχημα που δεν έχεις ξανανιωσει ποτέ έτσι. Άστο, δεν αξίζει. Πίστεψε με, έχω περάσει τόσο άσχημα που απλά ήθελα να πεθάνω. Βρες άλλη κοπέλα η βρες καμία άλλη ασχολία να ξεχαστείς και να την ξεχάσεις. Έχω ξαναδεί το έργο και ξέρω τι σου λέω. Μπορεί να κάνω και λάθος. Αλλά δεν αξίζει να χαλάς μετά την υγεία εξαιτίας της.

 

Ότι και να κάνεις φίλε καντο, μια ζωή την έχουμε. Αλλά να ξέρεις, μπορείς να απογειωθεις μαζί της αλλά και προσγειωθεις πολύ άσχημα. Απόφαση δική σου ;)

 

Υ. Γ:: Μέχρι και σήμερα, η κοπέλα αυτή που τα "είχα" μαζί της, μου δίνει δύναμη να συνεχίσω για να καταφέρω κάτι στην ζωή μου , να της αποδείξω ότι αυτά που της έλεγα εκείνη την ηλιόλουστη μέρα ισχύουν. Και κάποια μέρα, αργά ή γρήγορα, θα τα καταφέρω, και θα της αποδείξω, ποσο, μα ποοοσο λάθος είχε, και πόσο λάθος ήταν η επιλογή της.

 

Υ. Γ 2:: Αμα τύχει και δεις ποτέ αυτό το μήνυμα, να ξέρεις πως δεν σταμάτησα στιγμή να σ'αγαπαω. Ακόμα και τώρα, 2 χρόνια αργότερα, που όλα πλέον έχουν τελειώσει και απεχουμε χιλιάδες χιλιόμετρα, δεν σε έχω ξεχάσει. Ελπίζω κάποια στιγμή να ξαναβρεθουμε σε εκείνα τα μικρά σκαλιά όπως εκείνο το καλοκαίρι.

 

Υ. Γ 3:: Σορρυ για το τεράστιο μήνυμα, μπορείτε να με κραξετε ελεύθερα για το οτιδήποτε :)

Σορρυ για τη παρεξηγηση με το ονομα το πηρα ως το αγγλικο του πηλεας... Πολύ συγκινητικη η ιστορια σου και αποδεικνυει ότι ο καιρος δεν τα γιατρευει όλα αφου λες ότι αυτή τη κοπελα την αγαπας ακομη. Και νομιζω ότι καπου αντιφάσκεις καθως μου λες ότι δεν αξιζει να το κυνηγησω κι όμως εσυ ελπιζεις να ξαναβρεθείτε με την κοπελα... Για να καταλαβω τα ειχατε κανονικα με αυτό το κοριτσι γιατι βλεπω τη λεξη σε εισαγωγικα... Και το ποσο μπορουν να μας επηρεασουν καποιοι ανθρωποι στη ζωη μας (ακομα κι αν δεν το ξερουν) φαινεται από το 1ο υγ. Σχετικα με το 3ο υγ δε βλεπω για ποιο λογο να σε κραξει καποιος. Αν ειχες την ευκαιρεια να γυρισεις το χρονο πισω θα ξαναζούσες ότι εζησες με αυτή τη κοπελα; Εστω και με το τελος που ειχατε;;;

Αυτό που με έχει βοηθήσει στο παρελθόν είναι να παίζω πολλά παιχνίδια δύσκολα που απαιτούν αντανακλαστικά και προσοχή.

τύπου DMC σε επίπεδο δυσκολίας Hell&Hell(δεν έχω ιδέα πως κατάφερα να το τερματίσω)

και Dark Souls

 

Εναλλακτικά θα μπορούσες να δοκιμάσεις και κάποιο MMO(δε θα το συνιστούσα)

Τα παιχνίδια ηταν το 1ο που δοκιμασα τζιφος τουλάχιστον σε μενα. ΜΜΟ εννοεις το warcraft?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κοιτα δεν ηταν ο πρωτος μου ερωτας αλλα σιγουρα ηταν η πρωτη φορα που ενιωσα τετοια αισθηματα. Δεν ξερω κατι πανω σε αυτή τη κοπελα δεν το εχω ξαναδει. Ποσο σου πηρε για να την ξεπεράσεις αν επιτρεπεται;

Ένα εφτάμηνο περίπου. Αλλά πριν πεις ότι ήταν πολύ, να σου πω ότι αυτό ήταν πλησίασμα σε σημείο εμμονής και δεν ήμουν σε καλή ψυχολογική κατάσταση εκείνη την περίοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα εφτάμηνο περίπου. Αλλά πριν πεις ότι ήταν πολύ, να σου πω ότι αυτό ήταν πλησίασμα σε σημείο εμμονής και δεν ήμουν σε καλή ψυχολογική κατάσταση εκείνη την περίοδο.

Εφταμηνο μου ακούγεται οκ εχω ακουσει και χειροτερα για χρονο και πανω...Τι εννοεις δεν ησουν σε καλη ψυχολ κατασταση; του τυπου ειχες και αλλα προβλήματα;;

Αν παω μονος ένα ταξιδι να σκεφτω καπου στην ελλαδα πιστευετε ότι θα βοηθησει;Μου το προτεινε ενας φιλος μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...