Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή έχω απελπιστεί και μετά από πολλά χρόνια κινδυνεύω να χάσω το domain μου (αγορασμένο από την google μέσω enom) αν δεν γίνει πληρωμή στις 21 Αυγούστου μέσω κάρτας, προσφέρω το διπλάσιο ποσό σε όποιον μπορεί να μου πληρώσει την ανανέωση...Το κόστος είναι 10$ οπότε δίνω 20ευρώ σε όποιον βοηθήσει.Μέχρι τώρα πλήρωνα με χρεωστική visa electron της Alpha Bank.

Ίσως ακούγεται τραβηγμένο να μου δώσει κάποιος στοιχεία κάρτας άλλα είμαι πρόθυμος να δώσω κάθε στοιχείο που θα μου ζητήσετε...

Η Google απρόσωπη στην ουσία, τα Αγγλικά μου όχι τόσο καλά και με την λύση των btcoins να μου δείχνει βουνό δε ξέρω τι άλλο να κάνω...

 

"Hello,

Your domain name, ********-*****.net, is configured for automatic renewal with registrar enom on August 21, 2015. Each registration renewal is valid for one year.

Google will charge your account after the renewal is complete. To ensure uninterrupted service, please follow these directions to update your payment method if needed.

If you don’t want to renew your domain name or continue using Google Apps, see Domain Registration Renewals to turn off automatic renewals.
 
 
 
 
Sincerely,
The Google Apps Team"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δέν ξέρω αν έχει αναφερθεί παραπάνω ή κατά πόσο υπάρχει ενδιαφέρον αλλά το psn store δέχτηκε add funds και αγορά dlc (zen pinball tables συγκεκριμένα) άμεσα με κάρτα φυσικά (Πειραιάς prepaid).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν ξέρω αν έχει αναφερθεί παραπάνω ή κατά πόσο υπάρχει ενδιαφέρον αλλά το psn store δέχτηκε add funds και αγορά dlc (zen pinball tables συγκεκριμένα) άμεσα με κάρτα φυσικά (Πειραιάς prepaid).

 

Alpha Bank εδώ, τζίφος. Προσπαθώ εδώ και 3 μέρες αλλά όλο μου λέει να βάλω valid αριθμό κάρτας. Λέτε να φταίει η κάρτα μου ή απλά δεν περνάει γιατί η Alpha απ'ότι κατάλαβα είναι λίγο χάλια όσον αφορά τις αγορές τώρα αυτές τις μέρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Alpha Bank εδώ, τζίφος. Προσπαθώ εδώ και 3 μέρες αλλά όλο μου λέει να βάλω valid αριθμό κάρτας. Λέτε να φταίει η κάρτα μου ή απλά δεν περνάει γιατί η Alpha απ'ότι κατάλαβα είναι λίγο χάλια όσον αφορά τις αγορές τώρα αυτές τις μέρες;

Θα πονταρω πως ειναι το προφανες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Fitso ή καποιος αλλος με Πειραιώς καρτα, ειχες δοκιμασει και τις προηγουμενες μερες;;

 

 

Οσον αφορά το ότι κάποιοι δεν θεωρούν τα βιντεοπαιχνιδια ή οτιδήποτε αλλο ασημαντο μπροστα σε αυτο που γινεται στην χωρα, νομιζω οτι ειναι αρκετα ευκολο να θεωρεις την διασκεδαση και την ψυχαγωγία του αλλου ασήμαντο.

Αν αυτη τη στιγμή ειχαν αποκλειστεί τα κεντρα διασκεδασης και τα μπιτσομπαρα, πορειες θα γινονταν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πονταρω πως ειναι το προφανες

Δηλαδή; Φταίει η Alpha; Mε ανησυχεί που λέει πως δεν είναι ο αριθμός της κάρτας μου σωστός, δεν μου γράφει πως απορρίφθηκε η συναλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!
Ειναι αρκετα μεγαλο το θεμα και δεν εχω αρκετο χρονο αυτες τις μερες για να το παρακολουθησω οποτε συγχωρεστε με
για την ερωτηση που λογικα θα εχει απαντηθει πολλακις.
Βλεπω οτι λετε οτι με προπληρωμενες καρτες μπορουν να γινουν αγορες απο το εξωτερικο.
Εχω μια πειραιως debit card θα μπορεσω με αυτην να κανω την δουλεια μου?η θα πρεπει να βγαλω καποια αλλη?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αυτη τη στιγμή ειχαν αποκλειστεί τα κεντρα διασκεδασης και τα μπιτσομπαρα, πορειες θα γινονταν.

Σε αυτό συμφωνώ απόλυτα!

Σίγουρα, το πρόβλημα με τις αγορές δεν είναι σαν το πρόβλημα του να μην έχουμε να φάμε, ή να μην έχουμε νερό κτλ, δεν τίθεται θέμα σύγκρισης.

Αλλά από την άλλη δε μπορούμε να "μειώνουμε" ένα πρόβλημα επειδή υπάρχουν σοβαρότερα!

Και γω το πιστεύω, αν είχαν κλείσει τα μπουζούκια και τα καφέ, θα είχε ξεσηκωθεί όλη η πλάση.

Προσωπικά η δική μου διασκέδαση-χαλάρωση οφείλεται σε αγαθά που αγοράζω από εξωτερικό. (και όχι στους καφέδες, στα μπουζούκια κτλ)

 

Οπότε τώρα νιώθω σαν ένας καπνιστής που του λένε ότι δε μπορεί να αγοράσει τσιγάρα!

Είναι το "γαμώτο"..

Καλησπερα!

Ειναι αρκετα μεγαλο το θεμα και δεν εχω αρκετο χρονο αυτες τις μερες για να το παρακολουθησω οποτε συγχωρεστε με

για την ερωτηση που λογικα θα εχει απαντηθει πολλακις.

Βλεπω οτι λετε οτι με προπληρωμενες καρτες μπορουν να γινουν αγορες απο το εξωτερικο.

Εχω μια πειραιως debit card θα μπορεσω με αυτην να κανω την δουλεια μου?η θα πρεπει να βγαλω καποια αλλη?

Φίλε δεν υπάρχει ένα "σχέδιο".

Μπορεί σε ένα site να περάσει,  μπορεί σε άλλο όχι.

Μπορεί η μια κάρτα να περνάει, και άλλος με την ίδια κάρτα στο ίδιο site να μην έχει την ίδια τύχη.

Είναι καθαρά Τζόκερ!

Δοκίμασε και θα δεις! ;)

Προς το παρόν, από τα ποστς εδώ φαίνεται να έχουν μεγαλύτερη τύχη σε μεγαλύτερη συχνότητα οι κάρτες Πειραιώς.

Στην attica που πήγα δε μπορούσα καν να φορτίσω κάρτα!! χαχαχαχα. αυτό και αν ήταν!

Δηλ. να θέλω να πάρω και από Ελλάδα τίποτα, και να μη μπορώ!

Ε, τους έγραψα και γω κανονικότατα, και έβγαλα prepaid Πειραιώς!

Ούτε πάλι θα χρησιμοποιήσω Attica!

Μένει να δω πώς θα βγάλω τώρα τα 4,5 ευρώ που έχω μέσα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα (μάλλον η ερώτηση που θέλω να κάνω έχει απαντηθεί αλλά είναι πολλές οι σελίδες Άρη για να το ψάξω σε προηγούμενα post). Με Steam τι γίνετε? Έχει αγοράσει κάνεις τίποτα? Θέλω να πάρω κάτι (κάνει 24,99), με paysafe απ'οτι κατάλαβα δεν μπορείς υπάρχει άλλος τρόπος? Έχω κάρτα από Εθνική (master card)ταμιευτήριου είναι που μου είχαν πει προ capita controls πως κάνει και για αγορές από ιντερνέτ ισχύει? Μπορώ με την κάρτα αυτή να κάνω αγορά από steam, το έχει δοκιμάσει κάνεις μέχρι τώρα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Fitso ή καποιος αλλος με Πειραιώς καρτα, ειχες δοκιμασει και τις προηγουμενες μερες;;

όχι γιατί πίστευα θα φάω άκυρο, δοκίμασα επίσης aliexpress άμεσα με κάρτα και τίποτα, ebay με paypal δέν το συζητώ κάν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό συμφωνώ απόλυτα!

Σίγουρα, το πρόβλημα με τις αγορές δεν είναι σαν το πρόβλημα του να μην έχουμε να φάμε, ή να μην έχουμε νερό κτλ, δεν τίθεται θέμα σύγκρισης.

Αλλά από την άλλη δε μπορούμε να "μειώνουμε" ένα πρόβλημα επειδή υπάρχουν σοβαρότερα!

Και γω το πιστεύω, αν είχαν κλείσει τα μπουζούκια και τα καφέ, θα είχε ξεσηκωθεί όλη η πλάση.

Προσωπικά η δική μου διασκέδαση-χαλάρωση οφείλεται σε αγαθά που αγοράζω από εξωτερικό. (και όχι στους καφέδες, στα μπουζούκια κτλ)

 

Οπότε τώρα νιώθω σαν ένας καπνιστής που του λένε ότι δε μπορεί να αγοράσει τσιγάρα!

Είναι το "γαμώτο"..

 

Δεν ζούμε μόνο για να τρώμε να πίνουμε και να πηγαίνουμε στην δουλειά μας όμως. Τα γούστα μας, ο τρόπος διασκέδασης που επιλέγει ο καθένας σύμφωνα με το τι του αρέσει είναι κομμάτι που τον απαρτίζει και επηρεάζει την ζωή του και όλους τους τομείς της ζωής του άμεσα.

Επιπλέον, τα ποστ του τύπου "εδώ ο κόσμος καίγεται..." δεν βοηθάνε σε τίποτα εδώ μέσα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό συμφωνώ απόλυτα!

Σίγουρα, το πρόβλημα με τις αγορές δεν είναι σαν το πρόβλημα του να μην έχουμε να φάμε, ή να μην έχουμε νερό κτλ, δεν τίθεται θέμα σύγκρισης.

Αλλά από την άλλη δε μπορούμε να "μειώνουμε" ένα πρόβλημα επειδή υπάρχουν σοβαρότερα!

Και γω το πιστεύω, αν είχαν κλείσει τα μπουζούκια και τα καφέ, θα είχε ξεσηκωθεί όλη η πλάση.

Προσωπικά η δική μου διασκέδαση-χαλάρωση οφείλεται σε αγαθά που αγοράζω από εξωτερικό. (και όχι στους καφέδες, στα μπουζούκια κτλ)

 

Οπότε τώρα νιώθω σαν ένας καπνιστής που του λένε ότι δε μπορεί να αγοράσει τσιγάρα!

Είναι το "γαμώτο"..

Φίλε δεν υπάρχει ένα "σχέδιο".

Μπορεί σε ένα site να περάσει,  μπορεί σε άλλο όχι.

Μπορεί η μια κάρτα να περνάει, και άλλος με την ίδια κάρτα στο ίδιο site να μην έχει την ίδια τύχη.

Είναι καθαρά Τζόκερ!

Δοκίμασε και θα δεις! ;)

Προς το παρόν, από τα ποστς εδώ φαίνεται να έχουν μεγαλύτερη τύχη σε μεγαλύτερη συχνότητα οι κάρτες Πειραιώς.

Στην attica που πήγα δε μπορούσα καν να φορτίσω κάρτα!! χαχαχαχα. αυτό και αν ήταν!

Δηλ. να θέλω να πάρω και από Ελλάδα τίποτα, και να μη μπορώ!

Ε, τους έγραψα και γω κανονικότατα, και έβγαλα prepaid Πειραιώς!

Ούτε πάλι θα χρησιμοποιήσω Attica!

Μένει να δω πώς θα βγάλω τώρα τα 4,5 ευρώ που έχω μέσα!

Μπορείς σε κάποιο super  market να χρεώσεις 4μισι ευρώ και την υπόλοιπη διαφορά σε μετρητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω απελπιστεί και μετά από πολλά χρόνια κινδυνεύω να χάσω το domain μου (αγορασμένο από την google μέσω enom) αν δεν γίνει πληρωμή στις 21 Αυγούστου μέσω κάρτας, προσφέρω το διπλάσιο ποσό σε όποιον μπορεί να μου πληρώσει την ανανέωση...Το κόστος είναι 10$ οπότε δίνω 20ευρώ σε όποιον βοηθήσει.Μέχρι τώρα πλήρωνα με χρεωστική visa electron της Alpha Bank.

Ίσως ακούγεται τραβηγμένο να μου δώσει κάποιος στοιχεία κάρτας άλλα είμαι πρόθυμος να δώσω κάθε στοιχείο που θα μου ζητήσετε...

Η Google απρόσωπη στην ουσία, τα Αγγλικά μου όχι τόσο καλά και με την λύση των btcoins να μου δείχνει βουνό δε ξέρω τι άλλο να κάνω...

 

Αγαπητε φιλε,

 

κανε οτι εκανα και εγω, μετέφερε το domain σου σε ελληνα registar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...