Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω λιώσει το θέμα, αλλά δεν είδα πουθενά μια απάντηση : Μεταφορά σε αξιόπιστα άτομα στο ebay, κατευθείαν στην τράπεζα του στο εξωτερικό μέσω web banking γίνεται;

 

Καμία μεταφορά δεν επιτρέπεται μέσω web banking Ελληνικής τράπεζας στο εξωτερικό (πέρα από όσες παίρνουν ειδική έγκριση για συγκεκριμένους σκοπούς)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ήλπιζα πως θα ακολουθούσε την λογική των ανώτατων χρηματικών λήψεων (60,420...).

ισχύει αυτό αλλά μόνο σε άλλη τράπεζα του εσωτερικού ή την ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε φιλε,

 

κανε οτι εκανα και εγω, μετέφερε το domain σου σε ελληνα registar.

 

Καταρχήν επειδή δε γνωρίζω.Μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο από την στιγμή που το domain έχει αγοραστεί μέσα από το blogspot της Google?

Δεν έχω λογαριασμό στην enom...Το domain αγοράστηκε μέσω επιλογής στις ρυθμίσεις του blog. Δεν έχω στοιχεία λογαριασμού στην enom για να δώσω πχ στο papaki.gr ώστε να μεταφερθεί εκεί το domain μου...Το να πληρώσω την ανανέωση με κάποιο καπέλο δε με ενοχλεί ιδιαίτερα από την στιγμή που κινδυνεύω να χάσω το domain...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω διαβάσει το περισσότερο thread αλλά όχι όλο ακόμα. 
αυτό που με ενδιαφέρει να μάθω είναι αν έχει καταφέρει κανείς να αγοράσει από amazon.co.uk και αν ναι με ποια κάρτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω διαβάσει το περισσότερο thread αλλά όχι όλο ακόμα. 

αυτό που με ενδιαφέρει να μάθω είναι αν έχει καταφέρει κανείς να αγοράσει από amazon.co.uk και αν ναι με ποια κάρτα. 

Εγώ είμαι ένας, και νομίζω και άλλοι 2 είπαν ότι αγόρασαν από κει.

Χρησιμοποίησα prepaid mastercard Πειραιώς.

Αγόρασα πράγμα αξίας 23 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν επειδή δε γνωρίζω.Μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο από την στιγμή που το domain έχει αγοραστεί μέσα από το blogspot της Google?

Δεν έχω λογαριασμό στην enom...Το domain αγοράστηκε μέσω επιλογής στις ρυθμίσεις του blog. Δεν έχω στοιχεία λογαριασμού στην enom για να δώσω πχ στο papaki.gr ώστε να μεταφερθεί εκεί το domain μου...Το να πληρώσω την ανανέωση με κάποιο καπέλο δε με ενοχλεί ιδιαίτερα από την στιγμή που κινδυνεύω να χάσω το domain...

 

 

Δεν γνωριζω την απαντηση σε αυτη την ιδιαιτερη περιπτωση. Καλυτερα να καλεσεις τηλεφωνικα και να τους ρωτησεις.

 

Εγω μετεφερα 3 domains μια και πιστευω οτι θα κρατησει αρκετο καιρο το προβλημα. Και το κοστος ήταν σχεδον το ιδιο.

 

http://easy.gr/ ή το παπακι.

 

Μονο .com δεν μπορεις να μεταφερεις ευκολα επειδη πρεπει να προ-πληρωσεις ενα χρονο. Και .. πως να προ-πληρωσεις αν δεν μπορεις να χρεωσεις καρτα ή paypal.

 

(για δες εδω https://support.google.com/a/answer/112049?hl=en )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το domain δεν είναι απαραίτητο να το έχεις μέσω blogspot. Mπορείς να το έχεις σε οποιονδήποτε καταχωρητή και αρκεί να ζητήσεις να σου περάσουν τις εγγραφές που χρειάζεται στα DNS για να δουλεύει από το blogspot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σε ολους, ηρθε η νεα χρεωστικη  καρτα απο την πειραιως (εληξε η παλια) και προσπαθω να την συνδεσω με το paypal. παταω στο link and confirm  παταω συνεχεια και βγαζει 

 

The Credit Card Verification System used by PayPal is currently unavailable. Please try to add your credit card at a later time. We apologize for this inconvenience.

 

αυτο γινεται περιπου 4-5 μερες και απο την εξυπηρετηση της paypal εχει ενα αυτοματοποιημενο συστημα απαντησης που δεν εχει καμια σχεση με την ερωτηση που εκανα. ξερει κανεις τι παιζει???

Πρέπει να πας στη τράπεζα να στην ενεργοποιήσουν από εκεί πρώτα και μετά την χρησιμοποιείς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω και γω μια ερωτηση που μπορει να εχει απαντηθει αλλα δεν βρηκα κατι. Με καρτα εξωτερικου(αγγλικη συγκεκριμενα) μπορω να κανω αγορες και να επιλεξω σαν προορισμο την Ελλαδα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...