Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίζει ακόμα η φόρτιση της paysafe με κωδικό PIN αγορασμένο από άλλη χώρα της ΕΕ, όπως είχε περιγραφεί πριν από μερικές μέρες στο thread αυτό;

Ρωτάω γιατί στο site της paysafe αναφέρει: "Αγόρασες την paysafecard στην ίδια χώρα, στην οποία έχεις κάνει εγγραφή; Θα πρέπει να έχεις υπόψη ότι ο λογαριασμός σου στο my paysafecard μπορεί να πιστωθεί μόνο με κωδικούς PIN της paysafecard, οι οποίοι έχουν αγοραστεί στη χώρα όπου έγινε η εγγραφή στο my paysafecard."

Μπορεί κάτι να γίνει παρόλα αυτά με την paysafe;

 

Εξαρταται απο το που θα ψωνισεις με paysafecard. Αν πας να φτιάξεις λογαριασμό στο Mypaysafecard και πας να φορτωσεις τα κουπονια,προφανως θα στα ακυρωσουν και θα χασεις τα χρηματα που εδωσες για να τα αγορασεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εξαρταται απο το που θα ψωνισεις με paysafecard. Αν πας να φτιάξεις λογαριασμό στο Mypaysafecard και πας να φορτωσεις τα κουπονια,προφανως θα στα ακυρωσουν και θα χασεις τα χρηματα που εδωσες για να τα αγορασεις.

 

Άρα πώς θα γίνει να εκμεταλλευτώ έναν φίλο στη Γερμανία που προσφέρθηκε να μου αγοράσει από εκεί μία paysafe και να μου στείλει το PIN; Αν μου το στείλει και πάω να το περάσω στο δικο μου λογαριασμό Mypaysafecard δεν θα δουλέψει, οπότε τι μπορούμε να κάνουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα πώς θα γίνει να εκμεταλλευτώ έναν φίλο στη Γερμανία που προσφέρθηκε να μου αγοράσει από εκεί μία paysafe και να μου στείλει το PIN; Αν μου το στείλει και πάω να το περάσω στο δικο μου λογαριασμό Mypaysafecard δεν θα δουλέψει, οπότε τι μπορούμε να κάνουμε;

Καλυτερα να σου στελει αυτα τα λεφτα στο paypal balance σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερα να σου στελει αυτα τα λεφτα στο paypal balance σου

 

Σωστό κι αυτό, απλά έλεγα μήπως κάναμε κάτι με το paysafe κι έβγαζα καμιά paysafe mastercard. Μπα, ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό κι αυτό, απλά έλεγα μήπως κάναμε κάτι με το paysafe κι έβγαζα καμιά paysafe mastercard. Μπα, ε;

 

 

Ξεχασε το. Θα μπλοκάρουν τις κάρτες σου. Αφου το λένε ρητως ότι δεν επιτρεπεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα αν επιχηρησουμε να κανουμε 2-3 αγορες με paypal και λογικα βγαλει οτι θελει επαληθευση της visa καρτας σου που ηδη εχεις κανει verify και χρησιμοποιεις για χρονια λογο capital control υπαρχει περιπτωση να κλειδωσει ο λογαριασμος του paypal και να πρεπει να ξανα-εισαγεις την visa καρτα σου στο paypal οταν φυγουν τα capital control?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι πρέπει να διαβάσετε πολύ προσεκτικά τους κανόνες του Insomnia σχετικά με πολιτικά σχόλια και σχολιασμό της εφαρμογής των Όρων Χρήσης. (hint: δεν επιτρέπονται αμφότερα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το domain δεν είναι απαραίτητο να το έχεις μέσω blogspot. Mπορείς να το έχεις σε οποιονδήποτε καταχωρητή και αρκεί να ζητήσεις να σου περάσουν τις εγγραφές που χρειάζεται στα DNS για να δουλεύει από το blogspot.

Το γνωρίζω αυτό φίλε μου απλά τότε έτσι το είχα κάνει και ανανεώνεται αυτόματα κάθε χρόνο με την κάρτα που έχω προσθέσει.

Το δευτερο blog που κατέχω του έχω προσθέσει domain αγορασμένο από το papaki.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες μολις δημιουργησα prepaid στην eurobank εβαλα 35 ευρω αλλα μου το βγαζει σε αρνητικο ποσο!Γιατι?

Δεν ειναι μείον αυτή η παύλα.Και στη δικιά μου Prepaid Πειραιώς έτσι το έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα , θα ήθελα να κάνω αγορά ένα Kindle από Amazon.de ή uk με prepaid Πειραιώς . Εχω ελπίδες ή τζάμπα θα κάνω κατάθεση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...