Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ είμαι δίπλα στην Βουλγαρία πήγα έβγαλα μια Βουλγαρικη Πειραιώς να κάνω την δουλειά μου δεν γίνεται αυτό

 

Άσχετο αλλά βρήκα 3 χρόνια προθεσμιακη χωρίς ρίσκο 10.5% επιτόκια για 5000€(10000lev) και πάνω

 

Φίλε μπορείς να διευκρινίσεις αν με τη Βουλγάρικη Πειραιώς μπορείς να κάνεις αγορές μέσω ιντερνετ?

Ή γενικά τι μπορείς και τι δεν μπορείς να κάνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Kαλημερα στην παρεα.παιδες εδω και 5 μερες εχω κανει αγορα απο bangood με χρεωστικη τραπεζας Πειραιως.καταλαβαινω την αμφισβητηση που υπαρχει γιατι και με την τραπεζα που μιλησα μου ειπαν οτι δεν υπαρχει περιπτωση.Η ιδια η τραπεζα!!!! Σημερα μλησα και με moneysafe και με διαβεβαιωσαν οτι πελατες (τους ηξερε ονομαστικα) κανουν αγορες απο ebay μεσω paypal!!! εχει κανεις καμμια εμπειρια επ αυτου??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα στην παρεα.παιδες εδω και 5 μερες εχω κανει αγορα απο bangood με χρεωστικη τραπεζας Πειραιως.καταλαβαινω την αμφισβητηση που υπαρχει γιατι και με την τραπεζα που μιλησα μου ειπαν οτι δεν υπαρχει περιπτωση.Η ιδια η τραπεζα!!!! Σημερα μλησα και με moneysafe και με διαβεβαιωσαν οτι πελατες (τους ηξερε ονομαστικα) κανουν αγορες απο ebay μεσω paypal!!! εχει κανεις καμμια εμπειρια επ αυτου??

 

Μια χαρά δουλεύει η κάρτα. Είναι κανονική Mastercard εξωτερικού

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά δουλεύει η κάρτα. Είναι κανονική Mastercard εξωτερικού

επειδη την εχω πολυ καιρο εμενα στο paypal  δεν δουλευει. ομως σε διαδυκτιακο στοιχημα την δεχονται κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα με Visa debit πειραιώς προχθεσινή παραγγελία σταλθηκε ήδη κανονικά!

 

σου την πηρε αμεσως την παραγγελια? παριγγειλα ένα cheerson cx 20 χθες από banggood (visa debit πειραιως)

και μου ηρθε αυτό το μυνημα (Your credit card transaction needs to be manually reviewed by your bank; this will be completed within 1 business day.) ακομη τιποτα...(η αγορα εγινε χθες κατά τι μια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου την πηρε αμεσως την παραγγελια? παριγγειλα ένα cheerson cx 20 χθες από banggood (visa debit πειραιως)

και μου ηρθε αυτό το μυνημα (Your credit card transaction needs to be manually reviewed by your bank; this will be completed within 1 business day.) ακομη τιποτα...(η αγορα εγινε χθες κατά τι μια)

 

κατευθείαν, κανονικά και στις 3 παραγγελίες της τελευταίας εβδομάδας... Ισως παίζει ρόλο η ωρα της παραγγελίας (π.χ. μετα απο κάποια ώρα να συμπληρώνεται το όριο ανα τραπεζα και να πρεπει να περαστεί την επομενη μέρα manual, εικασία αλλα λογική)...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως γινεται βρε παιδια στον ενα να μην συνδεεται η moneysafe με το paypal και στον αλλο να συνδεεται???? ρωταω μηπως απο λεπτομερειες βγαλουμε καποια ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου την πηρε αμεσως την παραγγελια? παριγγειλα ένα cheerson cx 20 χθες από banggood (visa debit πειραιως)

και μου ηρθε αυτό το μυνημα (Your credit card transaction needs to be manually reviewed by your bank; this will be completed within 1 business day.) ακομη τιποτα...(η αγορα εγινε χθες κατά τι μια)

Στο λέει αυτό γιατί έκανες παραγγελία όταν οι υπάλληλοι είχαν "σχολάσει". Η παραγγελία σου θα προχωρήσει κανονικά τις επόμενες 4-5 ώρες ίσως και λιγότερο(ανάλογα με τα κέφια του banggood).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο λέει αυτό γιατί έκανες παραγγελία όταν οι υπάλληλοι είχαν "σχολάσει". Η παραγγελία σου θα προχωρήσει κανονικά τις επόμενες 4-5 ώρες ίσως και λιγότερο(ανάλογα με τα κέφια του banggood).

 

μπα δεν είναι θεμα banggood θεμα τραπεζας είναι το γραφει κιολας

μακαρι να προχωρισει βεβαια...θελουν να το δουνε το θεμα στην πειραιως φαινεται. για να δουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως γινεται βρε παιδια στον ενα να μην συνδεεται η moneysafe με το paypal και στον αλλο να συνδεεται???? ρωταω μηπως απο λεπτομερειες βγαλουμε καποια ακρη.                                                                                            εμενα συνδεθηκε κανονικα, μου πηρε 1,5 ευρ και μετα μου το εστειλε κανονικα στο account της paypal. αυτο εγινε πριν 1 μηνα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει ηρθε mail όλα "κομπλε" Thank you for ordering with us; your credit card transaction has been manually approved. Your order is now being processed and will be dispatched when ready. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι δίπλα στην Βουλγαρία πήγα έβγαλα μια Βουλγαρικη Πειραιώς να κάνω την δουλειά μου δεν γίνεται αυτό

 

Άσχετο αλλά βρήκα 3 χρόνια προθεσμιακη χωρίς ρίσκο 10.5% επιτόκια για 5000€(10000lev) και πάνω

Αν επιτρέπεται σε ποια πόλη πήγες για έκδοση της κάρτας Πειραιώς; Η συνεννόηση πως γίνεται, στα Αγγλικά;

 

Το σκέφτομαι και εγώ να πεταχτώ Βουλγαρία μιας και χρειάζεται να κάνω αγορές από το εξωτερικό για την δουλειά μου. Η κατάσταση δε πάει άλλο εδώ με τα CC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρή ενημέρωση και από εμένα:

 

Αγορά με πιστωτική Eurobank από banggood (γύρω στα 10€, ξέρω, καταξοδεύτηκα :-D ), έγινε κανονικά.

Αγορά με την ίδια κάρτα από sportsdirect, έφαγα χυλόπιτα καμιά 3-4 φορές (φοβερό να αγοράζεις από Κίνα, αλλά να μήν μπορείς από ΕΕ). :-D Θα ξαναπροσπαθήσω σε καμιά εβδομάδα...

 

Για paypal, ούτε λόγος, το γράφω γι' αυτούς που «βαρέθηκαν να ψάξουν όλο το θέμα».

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρή ενημέρωση και από εμένα:

 

Αγορά με πιστωτική Eurobank από banggood (γύρω στα 10€, ξέρω, καταξοδεύτηκα :-D ), έγινε κανονικά.

Αγορά με την ίδια κάρτα από sportsdirect, έφαγα χυλόπιτα καμιά 3-4 φορές (φοβερό να αγοράζεις από Κίνα, αλλά να μήν μπορείς από ΕΕ). :-D Θα ξαναπροσπαθήσω σε καμιά εβδομάδα...

 

Για paypal, ούτε λόγος, το γράφω γι' αυτούς που «βαρέθηκαν να ψάξουν όλο το θέμα».

ναι ομως αν γινει καμια στραβη κ χαθει το προιον μετα δεν κλαις τα λεφτα σου?Δεν μιλαω για 10 ευρο αλλα γενικα για καποιον που θελει να κανει μια αγορα κινητου ας πουμε πανω απο 100Ε.....Ποσο ασφαλεια εχει να κανεις αγορες απο κινα με πιστωτικη?

Ρωταω γιατι κ εγω θελω να κανω αγορα απο banggood,αν ξερει καποιος ας απαντησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...