Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίτα, το banggood είναι σχετικά αξιόπιστο κατάστημα. Απόλυτη ασφάλεια δεν σου παρέχει κανείς, ούτε το paypal, ούτε οι τράπεζες, ούτε ο Ντράγκι ο ίδιος! Φυσικά σε κλίμακα αξιοπιστίας, τη δεδομένη στιγμή, θεωρείται καλύτερο το paypal (αλλά τί να το κάνω, αφού δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω) και ακολούθως η προ-πληρωμένη (με την οποία πλήρωνα συνήθως).

Η χρήση της πιστωτικής ήταν μάλλον πειραματική, δεν την συστήνω γενικώς.

 

ΥΓ: Τώρα, αν χάσω τα 10€, αλλά γλυτώσω από πιθανή μεγαλύτερη μελλοντική χασούρα, ε, δεν θα κλάψω κιόλας.

 

ΥΓ2: Μια που άλλαξε η σελίδα :-D , να υπενθυμίσουμε ότι αγορές με paypal προς το παρόν δεν γίνονται.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έπεσα τώρα πάνω σε Link.png Site: αυτό , άλλαξε κάτι; 

 

Κάτι λίγα. Πρόσθεσαν αυτό:

 

9. Πληρωμές ελληνικών επιχειρήσεων που δραστηριοποιούνται στο ηλεκτρονικό εμπόριο προς διεθνείς παρόχους υπηρεσιών, απαραίτητων για τη λειτουργία των εν λόγω επιχειρήσεων, όπως, ενδεικτικά, συνδρομή φιλοξενίας σε server, συνδρομή domain name, συνδρομή σε παρόχους φύλαξης αρχείων, συνδρομή σε παρόχους cloud-based υπηρεσιών λειτουργίας, όπως πλατφόρμες ηλεκτρονικών καταστημάτων (e-shop), πλατφόρμες επικοινωνίας με χρήστες, συνδρομή για συντήρηση ελάχιστης παρουσίας για λόγους διαφήμισης σε Google/ Facebook.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οταν λετε οτι εκανε την αποστολη το banggood την επομενη ημερα, ειναι το κλασσικό των κινεζομαγαζων που λενε οτι το εστειλαν αλλα απλα αγορασαν το online tracking number και στο στελνουν 5-6 μερες μετα η οντως κανουν την αποστολη κατευθειαν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οταν λετε οτι εκανε την αποστολη το banggood την επομενη ημερα, ειναι το κλασσικό των κινεζομαγαζων που λενε οτι το εστειλαν αλλα απλα αγορασαν το online tracking number και στο στελνουν 5-6 μερες μετα η οντως κανουν την αποστολη κατευθειαν;

 

Εμενα μου ηρθαν σε 5 μερες ακριβως απο το UK warehouse. Παλια απο ebay εκανε και 2 εβδομαδες καποιες φορες να μου ερθουν απο Αγγλια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαστηκε να αγορασω κατι από το εξωτερικο, οποτε δεν ασχοληθηκα. Τωρα θελω να παραγγειλω ένα-δυο games για το PC. Θελω να ρωτησω, μπορω να χρησιμοποιησω την προ-πληρωμενη ή/και χρωστικη καρτα για να τα αγορασω? Ή υπαρχει απκομα πρόβλημα μ'αυτο? Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω λογαριασμό στην Skrill και έχω βγάλει και την prepaid τους την οποία έκανα charge μέσω paysafe, πλέον η paysafe δεν βγαίνει στην Ελλάδα όπως γνωρίζετε όλοι, όποτε σκέφτηκα αν γίνεται κάποιο έμβασμα, πήγα στο site τους και είδα αυτό:

 

 

Beneficiary:       WorldPay Customer Payments Bank details:       The Royal Bank of Scotland N.V., Athens Account number:       469599 Payment reference:       4066χχχχχ Amount:       EUR 150.00             If your bank requires our IBAN and BIC/Swift code:       IBAN:       GR8706410950000000000469599 BIC/Swift code:       RBOSGRAA

 

Από ότι βλέπω η τράπεζα αυτή λειτουργεί στην Ελλάδα, θεωρητικά ένα έμβασμα είναι δυνατό να γίνει;

 

Ευχαριστώ εκ'των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οταν λετε οτι εκανε την αποστολη το banggood την επομενη ημερα, ειναι το κλασσικό των κινεζομαγαζων που λενε οτι το εστειλαν αλλα απλα αγορασαν το online tracking number και στο στελνουν 5-6 μερες μετα η οντως κανουν την αποστολη κατευθειαν;

 

 

θα σου πω σε λιγες μερες,για την ωρα το τρακιν οταν το χτυπαω λεει "Flytexpress Sorting Center"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα σε μια παραγγελιά μου "Flytexpress Sorting Center" λέει από 1/8. Μου είπαν σε 7 εργάσιμες θα αλλάξει, ενώ άλλες 2 παραγγελίες που έφυγαν κατευθείαν με China Post από Κίνα ήδη έχουν δρομολογηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Σάββατο κι ώρα 18:53 πέρασα παραγγελία σε banggood κοντά στα 100€ κι έγινε η πληρωμή μέσω πειραιώς debit. Επίσης έγινε κι η αποστολή της χθές (άργησε λόγω έλλειψης stock) με tracking μπλαμπλαDE. Στέλνει κι από Γερμανία; :wacko:

Ακόμη βέβαια δε μου δείχνει πληροφορίες..

 

Σε amazon.co.uk έφαγα άκυρο πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...