Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις έκανα δοκιμή σε δυο χρεωστικες κάρτες Πειραιώς,μια MasterCard και μια Visa.Με το κόλπο του φίλου μας,δηλαδή με request.Περάσαν και οι δυο,με τη πρώτη αλλά με τρελές χρεώσεις!Έβαλα 1 ευρώ για δοκιμή και στον λογαριασμό μου περάσαν 0.62 λεπτά,και από τη κάρτα μου που τσέκαρα μέσω ebanking είχε τραβήξει 2 ευρώ!Αυτό συνέβη και με τις δυο κάρτες!Μήπως ξέρει κάποιος τι ακριβώς παίζει με τις χρεώσεις?Ειναι στανταρ ανεξαρτητου ποσου?Γιατί αν είναι αυτές που έγιναν σε εμένα και πηγαίνει αναλογικά,δηλαδή στα 200 ευρώ από τη τράπεζα να μου δίνει 62 στον λογαριασμό PayPal,τότε αφήστε το καλύτερα,παμε στη Κίνα να τα αγοράσουμε μόνοι μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ,τη προμήθεια τη καταλαβαίνω!Εγώ ζήτησα 1 ευρώ τελικά μπήκαν 0,62 στον λογαριασμό μου.Καλά μέχρι εδώ! Στη κάρτα μου γιατί χρεώθηκαν 2 ευρώ? Όσοι το έχετε κάνει αυτο το κολπο έχετε τσεκάρει μέσω ebanking τι χρεώσεις σας έχει κάνει η τράπεζα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Έβαλα κάποια λεφτά στο paypal balance με τον τρόπο που έχει βρει ένα μέλος άλλα επειδή δεν μπορούσα να αγοράσω αυτό που ήθελα αποφάσισα να τα βγάλω. Επειδή όμως δεν ξέρω από paypal πάτησα το κουμπί που έλεγε refund (μου φάνηκε ο πιο σωστός τρόπος). Τα λεφτά βγήκαν από το balance μου άλλα ακόμα δεν έχουν μπει στην κάρτα μου. Έχω κάνει κάτι λάθος ή απλός αυτό παίρνει καπoιο χρόνο?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα ήταν εκτός από την τράπεζα τι είδος κάρτας βάζετε στις προσπάθειες που κάνετε visa ή όποια άλλη δηλαδή, χρεωστική ή πιστωτική να αναφέρεται τα 4 πρώτα ψηφία της κάρτας.

Πχ η δικιά μου της alpha που δεν μπορώ να κάνω την κομπίνα  είναι visa και το νούμερο είναι 4060-xxxx-xxxx-xxxx

Έτσι θα έχουμε πιο χρήσιμα συμπεράσματα για το ποιες δουλεύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έχω κάνει κάτι λάθος ή απλώς αυτό παίρνει καπoιο χρόνο?

 

Παίρνει χρόνο. Αλλά γιατί τα έβγαλες; Στην ουσία τους χάρισες την προμήθεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...