Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όσοι έχουν δεσμευμένα χρήματα από τις αποτυχημένες προσπάθειες δεν παίζει να τα χάσουν. Η διαδικασία της αποδέσμευσης αν δε γίνει χειροκίνητα από κάποιον παίζει να διαρκέσει και σχεδόν ένα μήνα. Οπότε δε θα τα χάσετε αλλά πιθανότατα θα αργήσουν να σας επιστραφούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχουν δεσμευμένα χρήματα από τις αποτυχημένες προσπάθειες δεν παίζει να τα χάσουν. Η διαδικασία της αποδέσμευσης αν δε γίνει χειροκίνητα από κάποιον παίζει να διαρκέσει και σχεδόν ένα μήνα. Οπότε δε θα τα χάσετε αλλά πιθανότατα θα αργήσουν να σας επιστραφούν.

Αντε να δουμε :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο ένα άκυρο από amazon με πιστωτική πειραιώς. Έχω δοκιμάσει με πιστωτικές πειραιώς, alpha bank, eurobank και χρεωστική  eurobank. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως γίνεται σε μερικούς να εγκρίνονται οι συναλλαγές ενώ σε άλλους όχι.

Απλα υπομονη φιλε μου.

Δοκιμαζα επι 7 μερες με τρεις διαφορετικες καρτες, ποσο γυρω στα 20€.

Ε προχτες μου το ενεκρινε κ σημερα εφυγε από την αγγλική αποθηκη της amazon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι φίλε αλλά κανεις λάθος. Με PayPal balance οι αγορές γίνονται μόνο άμα είσαι τυχερός. Δεν ήμαστε τρελοι ούτε άσχετοι. Κ ήμαστε 3 που έχουμε το ίδιο πρόβλημα..

.μπορει να φταει η καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχουν δεσμευμένα χρήματα από τις αποτυχημένες προσπάθειες δεν παίζει να τα χάσουν. Η διαδικασία της αποδέσμευσης αν δε γίνει χειροκίνητα από κάποιον παίζει να διαρκέσει και σχεδόν ένα μήνα. Οπότε δε θα τα χάσετε αλλά πιθανότατα θα αργήσουν να σας επιστραφούν.

Μετα απο επικοινωνια μου με paypal:

 

B. Where is the refund I received?

 

Money is refunded according to the funding source you used to complete your original payment. If you completed this payment with your card this would been refunded to your card. If you paid part of the amount with your PayPal balance, that part will be returned to your PayPal balance.

 

PayPal makes every effort to ensure that refunds to cards are processed in a timely manner. Most refunds will appear on your card account within 2-5 business days. Depending on how often your card issuer issues you a statement, it may take up to 30 days for you to see the refund reflected on your card balance. I recommend that you contact your card issuer after these 30 days to confirm that you have received your refund.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις χρησιμοποίησα απο περιέργεια χρήματα που ειχα στο PayPal balance (απο παλιό refund) για αγορά μέσω ebay.Ήταν επιτυχημένη η προσπάθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μόνος λόγος που μπορώ να σκεφτώ για να αρνηθεί σε κάποιον συναλλαγή με balance το paypal είναι αν είναι πολύ φρέσκος ο λογαριασμός και δεν έχει γίνει κανένα verification.Αν δηλαδή δεν ειναι θέμα του εμπόρου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έκανα την μεταφορά απο μένα σε "μένα" με το γνωστό σύστημα με Eurobank καρτα χρεωστική debit και εβαλα υπόλειπο στο Pay pal και έκανα αγορές σε 2 διαφορετικές συνδρομές (1 παιχνίδι και 1 συνδρομή για την ακρίβεια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια

δεν ξερω τι λετε αλλα παντως εγω και αλλοι 2 φιλοι δεν εχουμε καταφερει να κανουμε ΚΑΜΙΑ αγορα

μεσω PayPal και συγκεκριμενα στο ebay προσπαθουμε 30 με 50 φορες καθε μερα εδω και 1 εβδομαδα

(με το paypal balance φυσικα)

 

τα λεφτα εχουν φορτωθει στο λογαριασμο του paypal αμεσα και απο λογαριασμους πειραιως και 

eurobank με την πρωτη αλλα το ebay απορριπτει καθε συναλλαγη με το μυνημα:

 

 

"This payment cannot be completed and your account has not been charged. Please contact your merchant for more information"

 

αυτο το λεει και στους 3 διαφορετικους λογαριασμους και με διαφορετικα προιοντα απο ebay

 

 

μονο δωρεες σε καποιους οργανισμους του εξωτερικου επιτρεπει.... οπως GreenPeace UK

 

​Am I missing something???

 

να πω οτι κ οι 3 εχουμε συνδεσει χρεωστικες καρτες της πειραιως στο paypal.

To pp balance ειναι διαθεσιμο ή λεει τιποτα panting klp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εμενα ρε παιδια οταν παω να πληρωσω με Paypal μου βγαζει αυτο. Τι παιζει? Εχουν ανοιξει οι αγορες απο εξω? Μηπως ειναι προβλημα σε μενα?

 

post-220897-0-15417300-1440024932_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω καποια χρηματα σε ευρω στο paypal balance.σαν primary currency εχω το δολλαριο .πως μπορω οταν κανω αγορα (σε δολλαρια) να τραβαει σε δολλαρια και οχι σε ευρω που στην ισοτιμια χανω ,αγου την κανει το paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτηκα να πω οτι οποιος ενδιαφερεται για steam cd keys το instant gaming μεσω hipay δουλευει 100% με ολες τις καρτες.

Να ζησεις 1000 χρονια ρε φιλε.Πραγματικα στο ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου.Να'σαι ΠΑΝΤΑ καλα!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις εβαλα με το κολπακι 423 ευρω στο pp balance μου μεσω Πειραιως prepaid Webuy καρτας.Το paypal μου κρατησε τα κλασσικα 4%fees και η τραπεζα το 0.90 ευρω

Ευχαριστω re4male

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...