Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, στην προσπάθεια μου να στείλω έμβασμα στο εξωτερικό στο πλαίσιο των περιορισμών από τα CC αλλά και της νέας ΠΝΠ, έφαγα άκυρο σε μια προσπάθεια αποστολής 445 ευρώ στην Τσεχία από την Alpha.

Η όλη διαδικασία έγινε μέσω Web Banking κι όταν πήρα τηλέφωνο στην Alpha να ρωτήσω, μου είπαν ότι αυτό μπορεί να γίνει μόνο μέσα από ένα κατάστημα της τράπεζας. 

Παρά του ότι δεν θυμόμουν κάποια τέτοια αναφορά στην ΠΝΠ, προσπάθησα να επικοινωνήσω με κατάστημα στην περιοχή μου που μου είπαν ότι μετά το έμβασμα γίνεται έλεγχος κι έγκριση από την τράπεζα...

Αυριο θα πάω να μιλήσω από κοντά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν αντεξα και προσπαθησα και με Εθνική Visa για μεταφορά χρηματων στον λογαρισμο μου στο Paypal

αλλα παλι αποτυχία και χρεωση 1€

 

Ελπίζω να ακολουθεις σωστα τον αδηγο, δηλαδη φιαχνεις account στο ππ συνδευεις μια καρτα που δεν εχει ξανα παιξει ππ, την κανεις verification και μετα στελνεις τα χρηματα στο κυριο λογαριασμό σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα! Μετα απο μια οδυσσεια περιπου 3 μηνων με συνεχεις προσπαθειες για αγορα απο εξωτερικο επιτελους περασε η πληρωμη! Δεν μπορω να περιγραψω την χαρα που νιωθω :P

Η καρτα ειναι η webye της πειραιως. Χρεωθηκε κανονικα το συνολικο ποσο (469 ευρω). Η πληρωμη εγινε μεσω του amazon payments! Να σας ενημερωσω οτι ολοι οι αλλοι μεθοδοι αποτυγχαναν παταγωδώς.

 

Ελπιζω μονο να μην ακυρωθει! αν και νομιζω οτι εφοσον αναφερεται ως ποσο δεσμευμενο στο winbank τοτε το θεμα εληξε..αν κανω λαθος διορθωστε με!

 

ΠΣ: Για να σας προλαβω η αγορα αφορα καινουργια καρτα γραφικων

Δοκίμασες να κάνεις αγορά με Paypal ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες να κάνεις αγορά με Paypal ;

 Ναι εδω και 3 μηνες εχω δοκιμασει τα παντα.. Paypal, εμβασμα, απευθειας καρτα και φυσικα amazon payment αλλα τιποτα. Σημερα φαινεται μια ηλιαχτιδα φωτος στο τουνελ.. για να δουμε..παντως μεχρι να δω mail οτι απεσταλη το προιον δεν πιστευω τιποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχει δοκιμάσει κάποιος αγορά με paypal και moneysafe κάρτα? Δοκίμασα χτες την δέχτηκε κανονικά και σήμερα έκανα επιβεβαίωση.Δεν με αφήνει ακόμα γιατί πριν λίγο έκανα την επιβεβαίωση αλλά πιστεύω να δουλεύει γιατί είναι κάρτα Κύπρου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχει δοκιμάσει κάποιος αγορά με paypal και moneysafe κάρτα? Δοκίμασα χτες την δέχτηκε κανονικά και σήμερα έκανα επιβεβαίωση.Δεν με αφήνει ακόμα γιατί πριν λίγο έκανα την επιβεβαίωση αλλά πιστεύω να δουλεύει γιατί είναι κάρτα Κύπρου

 

 

εχει η κάρτα χρήματα μέσα; Τι ακριβως δε σε αφηνει να κάνεις; Eπιβεβαιωσες τον τετραψηφιο κωδικο του paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα ένα 10ρικο μέσα την δέχτηκε κανονικά και πρίν λίγο έβαλα τον τετραψήφιο κωδικό του paypal.Μου τράβηξε 1 δολάριο όταν την έβαλα και 1,5 ευρώ για τον τετραψήφιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να σας αναφερω πως λυθηκε το προβλημα μου με το battlenet της blizzard. Ηθελα να αγορασω το TGT στο Hearthstone και δεν μου επερνε ουτε το paypal ουτε τη καρτα. Το παιχνιδι το εχω και στο κινιτο (androi) συνδεσα τη καρτα μου το googleplay και αγορασα οτι ηθελα μεσα απο το κινητο. Επειδη το βλεπει σαν online apps κλπ περασε απυθειας ουτε καν το σκεφτηκε και δεν μου κοστισε ουτε δεκαρα παραπανω. Για iphone λογικα φανταζομαι θα δουλευει το ιδιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε αυτό 

Πραγματικά το thread δεν το διαβάζεται; Η συγκεκριμένη μέθοδος έχει αναφερθεί και 1.000.000 φορές.

 

Μόλις αγόρασα παιχνίδι 30€ από το eshop της Nintendo με χρεωστική alphabank.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να σας αναφερω πως λυθηκε το προβλημα μου με το battlenet της blizzard. Ηθελα να αγορασω το TGT στο Hearthstone και δεν μου επερνε ουτε το paypal ουτε τη καρτα. Το παιχνιδι το εχω και στο κινιτο (androi) συνδεσα τη καρτα μου το googleplay και αγορασα οτι ηθελα μεσα απο το κινητο. Επειδη το βλεπει σαν online apps κλπ περασε απυθειας ουτε καν το σκεφτηκε και δεν μου κοστισε ουτε δεκαρα παραπανω. Για iphone λογικα φανταζομαι θα δουλευει το ιδιο. 

για το hots ομως τι μπορεις να κανεις?τιποτα.βασικα εμενα μ κολλησε σημερα κ περιμενω απαντηση απο paypal αλλα με εχουν γραψει στα τετοια τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, μια ερωτηση (δεν ξερω αν εχει απαντηθει). Εχω ένα υπολοιπο στο paypal και θελω να κανω αναληψη. Στις επιλογές αναληψης εχει μονο αναληψη σε τραπεζικο λογαριασμο και μου λεει να συνδεσω στο paypal ενα λογαριασμο βαζοντας το ΙΒΑΝ. Οταν το βαζω και προχωραω μου βγαζει μυνημα οτι δεν μπορω να προσθεσω τραπεζα αυτη την στιγμη. Κανω λαθος εγω σε κατι ή οφειλεται στα cc? . Κ στη δευτερη περιπτωση μπορω να κανω με καποιον τροπο αναληψη των χρηματων? ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, μια ερωτηση (δεν ξερω αν εχει απαντηθει). Εχω ένα υπολοιπο στο paypal και θελω να κανω αναληψη. Στις επιλογές αναληψης εχει μονο αναληψη σε τραπεζικο λογαριασμο και μου λεει να συνδεσω στο paypal ενα λογαριασμο βαζοντας το ΙΒΑΝ. Οταν το βαζω και προχωραω μου βγαζει μυνημα οτι δεν μπορω να προσθεσω τραπεζα αυτη την στιγμη. Κανω λαθος εγω σε κατι ή οφειλεται στα cc? . Κ στη δευτερη περιπτωση μπορω να κανω με καποιον τροπο αναληψη των χρηματων? ευχαριστω

 

Μάλλον λογω cc. Πάντως κάποια μέλη εδω θα ήθελαν να έχουν υπόλοιπο paypal και μπορουν να σου μεταφερουν χρήματα σε λογαριασμο σου. Δες τις προηγουμενες σελίδες και μίλα μαζί τους μεσω μηνυματος. Θα κάνεις και εσυ τη δουλειά σου και αυτοί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον λογω cc. Πάντως κάποια μέλη εδω θα ήθελαν να έχουν υπόλοιπο paypal και μπορουν να σου μεταφερουν χρήματα σε λογαριασμο σου. Δες τις προηγουμενες σελίδες και μίλα μαζί τους μεσω μηνυματος. Θα κάνεις και εσυ τη δουλειά σου και αυτοί!

το ξερω οτι υπαρχει και αυτη η επιλογη, απλα θα ηθελα να ξερω κατα ποσον υπαρχει περιορισμος και στις αναληψεις μεσω paypal προς την τραπεζα μου εκτος απο τις καταθεσεις. Ευχαριστω για την απαντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι εχουμε πειραιως μπορουμε να ψωνισουμε με την καρτα αναληψης ή πρεπει να κανουμε εικονικη καρτα webuy και να την συνδεσουμε με το paypal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...