Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντε να δουμε ποτε στο δ.... θα αναιρεθουν εντελως τα capital controls γιατι μας εχουν μ.... πραγματικα αφου δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα με το εξωτερικο πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

απο ενα μαγαζι μου ειπε ρε παιδια...τι ειναι αυτα που λετε δεν ξερω...

Μου ειπε χθες οτι ηταν εκει γυρω στν λευκο πυργο (δεν ξερω περιοχες) και μου ειπε οτι πηρε μια 10αρα paysafe και την δοκιμασε στο steam και την δεχτηκε.Τωρα εγω ρωταω εδω στο φορουμ αν εχει δοκιμασει κανεις αλλος!!!Κατι αλλο δεν ξερω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εχει φαει ενα σκαλωμα στο paypal ισως επειδη εχω μπει απο 300 διαφορετικα pc ... και μπλοκαρε δεν μπαινει λεει αυτο:

 

We’re concerned about potential unauthorized activity

After you confirm your identity, we’ll walk you through steps to make your account more secure.

Login from Windows Chromenear Athens, GR31/08/15, 16:58

Just to be safe, we want to make sure that this is your account.

 

 

λεει και ενα continue που οταν το παταω βγαζει κατι σαν να εχει κολλησει. προσπαθει να βγαλει κατι επιλογες και δεν φαινονται να πατησω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχααα επομένως αφού Το paypal κονφιρμάρει τη διαδικασία δηλαδή... τι κανει νιαου νιαου στα κεραμίδια... η διαδικασία μπλοκάρετε από το αφγανιστάν..θα χρειάζεται υπουργική αποφαση μάλλον... επομενως αυτά που λεγονταν ότι το paypal δεν προχωράει την διαδικασία ακυρα..

 

Οχι αλλο κάρβουνο ...

 

 

Απο τον Ιουλιο ειχε βγει στα μεσα ενημερωσης οτι το paypal το αμαζον και το ebay εχουν μπλοκαρει την Ελλαδα (οχι ακριβως με αυτο το wording, αλλα καπως ετσι)

Επισης ειχε βγει οτι η βενζινη θα υπαρχει για 3-4 μερες ακομα οπως και τα προιοντα στα ραφια, και μαλιστα με σοβαρες αναλυσεις για την εγκυροτητα των ειδησεων αυτων. Το καρβουνο υπηρχε, υπαρχει και θα υπαρχει

Ο κοσμος βλεπει ακομα ΣΚΑΙ και ΜΕΓΚΑ και διαβαζει κατι σαιτ του τυπου capital.gr. Ευτυχως υπαρχουν καποιοι που ψανχονται μονοι τους για να μαθαινουμε τι συμβαινει στην πραγματικοτητα.

 

Στο θεμα τωρα: Εχω κανει 2 φορες πληρωμη στον εαυτο μου στο balance μου με πιστωτικη καρτα VISA της Πειραιως

Για να μη κανω ολη την ωρα αυτη τη διαδικασια, περασα ενα αρκετο ποσο που θα κρατησει για αγορες μερικους μηνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τον Ιουλιο ειχε βγει στα μεσα ενημερωσης οτι το paypal το αμαζον και το ebay εχουν μπλοκαρει την Ελλαδα (οχι ακριβως με αυτο το wording, αλλα καπως ετσι)

Επισης ειχε βγει οτι η βενζινη θα υπαρχει για 3-4 μερες ακομα οπως και τα προιοντα στα ραφια, και μαλιστα με σοβαρες αναλυσεις για την εγκυροτητα των ειδησεων αυτων. Το καρβουνο υπηρχε, υπαρχει και θα υπαρχει

Ο κοσμος βλεπει ακομα ΣΚΑΙ και ΜΕΓΚΑ και διαβαζει κατι σαιτ του τυπου capital.gr. Ευτυχως υπαρχουν καποιοι που ψανχονται μονοι τους για να μαθαινουμε τι συμβαινει στην πραγματικοτητα.

 

Στο θεμα τωρα: Εχω κανει 2 φορες πληρωμη στον εαυτο μου στο balance μου με πιστωτικη καρτα VISA της Πειραιως

Για να μη κανω ολη την ωρα αυτη τη διαδικασια, περασα ενα αρκετο ποσο που θα κρατησει για αγορες μερικους μηνες.

Τι ποσό περίπου αν επιτρέπεται; Γιατί και γω θέλω να μου στείλω ένα αρκετά μεγάλο ποσό και δεν μπορώ, ενώ δυο φορές κατάφερα να περάσω 10 και 20€ αντίστοιχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια.Μετεφερα απο χρεωστικη Πειραιως στο δευτερο λογαριασμο 50 € και ενω φαινονται,το balance ειναι μηδενικο.

Εκανες accept το ποσον στο ππ

 

 

 

μπορει καποιος να μου πει που θα βρω το κολπο για το paypal balance?

Στην υπογραφή μου
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τα λεφτά από τις αποτυχημένες προσπαθείς στο PayPal, τα βάζει πίσω ή PayPal η μπα? με τον γνωστό τροπο...

Έχω μεταφέρει κάποια λεφτά ήθελα να βάλω και αλλα αλλα δεν με άφησε και έκανα αποτυχημένες προσπαθείς... Μήπως πρεπει να περάσει 24ωρες για να μπορέσω να τα περάσω με επιτυχία τα λεφτά στο PayPal ? μέχρι 99 ευρώ μπαίνουν σε μια μέρα αλλα πότε θα μπορέσω να βάλω αλλα τόσα?

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κανω accept με ρωτησε το paypal αν θελω να βαλω αρ. λογαριασμού ώστε να μπορω να κανω ανάληψη. Εγω όμως δεν εβαλα. Μετά δεν θα μπορώ να βαλω αρ λογαριασμού ??

Μπορεί να μου απαν΄τησει κάποιος σε αυτό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προσπάθησα να κάνω link bank account με τον λογαριασμό μου και μου λεει οτι δεν μπορώ να κάνω λινκ account αυτο το διάστημα....???? υπάρχει άλλος τρόπος για αγορά???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Έκανα εγγραφή μόνο για να απαντήσω εδώ και παράλληλα να ευχαριστήσω όλους όσους έδωσαν σημαντικές πληροφορίες. Το φίλο που μας έδειξε πως να στείλουμε χρήματα στην Paypal αλλά κι ένα παλικάρι (2 pοst πιο πάνω) που ανέφερε αντικαταβολή από γερμανικό μαγαζί τεχνολογίας, απ' όπου αγόρασα διάφορα parts για υπολογιστή 800 ευρώ.

Στις 15 Αυγούστου που διάβασα για το "κόλπο" δοκίμασα να στείλω 10 ευρώ με Visa Debit (χρεωστική) Πειραιώς, η οποία είναι η ίδια που έχω δηλωμένη στην Paypal. Τα 10 ευρώ πήγαν άμεσα στο balance. Την επόμενη εβδομάδα αγόρασα με αυτά μια θήκη κινητού από eBay.com για φίλο.

Το Σάββατο που πέρασε (29-8-15) σαλιάριζα κάτι αντρικές μπότες Salomon στο eBay.de και με την ίδια ακριβώς διαδικασία (κάρτα/τράπεζα/στοιχεία κλπ)  έστειλα 130 ευρώ στην Paypal και αγόρασα τις μπότες.

Την επόμενη μέρα, Κυριακή 29-8-15, είδα στο amazon.de κάτι γαμάτες γυναικίες Salomon μπότες στα 170 ευρώ με μεταφορικά. Δεν είχα αγοράσει ποτέ κάτι από οποιοδήποτε Amazon. Έκανα λογαριασμό και πλήρωσα με την ίδια κάρτα.

Το επόμενο πρωί τηλεφώνησα στην Τράπεζα και ζήτησα να με ενημερώσουν για τις κινήσεις/εντολές. Μου ανέφεραν τα 130 ευρώ και τα 170 ευρώ και μου είπαν ότι έχουν περάσει κανονικά οι πληρωμές (εγκριθεί είπε συγκεκριμένα). Τα email και απ'τα δύο site με ενημέρωσαν πως οι πληρωμές έχουν γίνει κανονικά και αναμένω αποστολή των προϊόντων.

Τέλος, εχθές αφού ακύρωσα αγορά μητρικής από Ελλάδα επειδή δεν ήξεραν καν αν θα την έχουν Οκτώβριο ενώ παρήγγειλα 14 Αυγούστου, την βρήκα (τη μητρική) στο γερμανικό computeruniverse στα 250 ευρώ. Οπότε ξαναέστειλα αυτό το ποσό στον εαυτό μου στην Paypal και παρήγγειλα κανονικά (την έστειλαν κιόλας).

Αυτά από εμένα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλους. Ψηλά το κεφάλι!

 

Edit: Ήθελα να πω πως μπορεί να ξόδεψα 1300+ ευρώ αλλά αγόρασα ακριβώς τα προϊόντα που ήθελα, και όχι άλλα διαφορετικά υποδεέστερα, και τα οποία δεν υπήρχε περίπτωση είτε να τα βρω Ελλάδα είτε να τα βρω και να κοστίζουν το ίδιο ή λιγότερο είτε να τα παρουσίαζαν διαθέσιμα και τελικά να σε σκίσουν στις καθυστερήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πριν λιγο φορτωσα χρηματα στο balance για αγορα κινητου απο vivkmall.Οταν ομως κανω checkout μου βγαζει

Please go to www.paypal.com to confirm your credit card before you complete this purchase        και απο κατω αυτο

At this time, we are unable to process your request. Please return to VICKMALL TECHNOLOGY LIMITED and try another option.

ξερει κανενας τι παιζει τι να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκανα αυτο που ειχαι πει κάποιος πριν 3-4 μέρες και όλα οκ. Δηλαδη εστιλα απο το PayPal το δικό μου στο PayPal του αδερφου μου με send money και τα λεφτά μπήκαν κανονικά στο balance του pay pal και έκανε κανονικά παραγγελία απο eBay το έστησαν κιόλας !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως δοκιμασε κανεις paysafe στο steam?

ή γενικα αν εψαξε το θεμα αν βγηκαν...εδω πατρα τιποτα.Θεσσαλονικη ο φιλος ξαναπηρε...

 

Δεν ισχύει. Δε βγαίνουν κουπόνια Paysafe στην Ελλάδα. Η παραπληροφόρηση πάει σύννεφο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...