Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ερώτηση μόνο προς όλο τον κόσμο που έχει αγοράσει μέσω ebay, amazon και απο άλλα καταστήματα. Δεν παρακολουθώ όλο το topic απο την αρχή αλλά μήπως όλα τα site που αγοράζετε εδρεύουν Ευρώπη και κυρίως απο τις χώρες που είναι Ευρωπαική Ένωση; Για παράδειγμα ebay, μήπως απο το ebay.co.uk; amazon.co.uk; ή αν απο amazon.com ο έμπορος βρίσκεται Ευρώπη; Το ρωτάω γιατι και εγώ μόνο από ευρωπαικά site έχω καταφέρει να δουλέψω έστω την χρεωστική κάρτα απευθείας. Ναι κάποιοι μπορεί να αγόρασαν και απο εκτος Ευρώπης αλλά υπάρχει πιθανότητα απο εκει που αγόρασαν να συνεργάζονται με τις δικές μας τράπεζες ή εστω με γερμανίας ή αγγλίας και προχώρησε η αγορά τους; φυσικα υπάρχει και το ενδεχόμενο όντως απο τύχη να αγοράσατε και κάτι απο εκτός Ευρώπης αλλά βλεπω η πλειοψηφία είναι εντος Ευρώπης.

Aπο εβαυ ναι από αμαζον οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά...έκανα άλλη μια αγόρα σήμερα στο βρετανικό ebay αυτή τη φορά....12,35 gbp χωρίς paypal balance,έγινε η συναλλαγή μεσω της κάρτας amex enter της alpha bank....πάντως εάν θυμάστε πριν κάποιες εβδομάδες όταν πηγαίναμε να κάνουμε αγορά στο ebay μας έβγαζε το μήνυμα να κανουμε confirm την κάρτα όταν δεν ειχαμε paypal balance....το βγαζει ακόμα αυτό; Γιατί σε μενα όχι κ υποθέτω ότι μπορώ να αγοράσω και με τις υπόλοιπες κάρτες που συνδεδεμένες με το paypal account...την επόμενη θα δοκιμάσω άλλη κάρτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα ενα καλυμμα για το κινητο και με χρεωσε κανονικα στη καρτα μεσω paypal.

Δοκιμαζα τοσο καιρο να παρω tempered glass και δε θελει για κανενα λογο.ακομα και απο αλλους αγοραστες.

οποτε υποθετω παει αναλογα τα κεφια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Εκανα σημερα το κολπακι του apke και πετυχε,αρχικα ειχα βαλει μια καρτα χρεωστικη mastercard της eurobank και δεν την δεχτηκε,μετα εβαλα αυτην που ειχα ηδη δηλωμενη στο paypal,μια της πειραιως και το αστειο ειναι οτι δεχτηκε αυτην χαχαχαχα.

Ολοκληρωθηκε η αγορα απο ebay,σ ευχαρηστω apke χαχαχαχα απιστευτο....με το αζημιωτο φυσικα για το paypal

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά...έκανα άλλη μια αγόρα σήμερα στο βρετανικό ebay αυτή τη φορά....12,35 gbp χωρίς paypal balance,έγινε η συναλλαγή μεσω της κάρτας amex enter της alpha bank....πάντως εάν θυμάστε πριν κάποιες εβδομάδες όταν πηγαίναμε να κάνουμε αγορά στο ebay μας έβγαζε το μήνυμα να κανουμε confirm την κάρτα όταν δεν ειχαμε paypal balance....το βγαζει ακόμα αυτό; Γιατί σε μενα όχι κ υποθέτω ότι μπορώ να αγοράσω και με τις υπόλοιπες κάρτες που συνδεδεμένες με το paypal account...την επόμενη θα δοκιμάσω άλλη κάρτα...

 

Μάλλον δεν υπάρχει πλέον πρόβλημα.

https://twitter.com/AskPayPal/status/642239175689834496

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα ενα καλυμμα για το κινητο και με χρεωσε κανονικα στη καρτα μεσω paypal.

Δοκιμαζα τοσο καιρο να παρω tempered glass και δε θελει για κανενα λογο.ακομα και απο αλλους αγοραστες.

οποτε υποθετω παει αναλογα τα κεφια του.

Αγορα απο gearbest εφαγα πορτα με paypal.

Αντε μπας και δουμε απο δευτερα φως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τώρα επιβεβαιώνεται ότι η AMEX της Aplha δουλεύει.

 

θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σχετικά με την παραλαβή....υπήρχε θέμα με τελωνείο?

Ηρθαν όλα κανονικά χωρίς κάποιο πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω 2 εξαρτήματα απο bangood που έχω παραγγείλει 6 Αυγούστου.

 

Έστειλα και μέηλ και με διαβεβαίωσαν ότι έρχονται κανονικά.

 

Τώρα τι είναι Αλήθεια και τι όχι δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω 2 εξαρτήματα απο bangood που έχω παραγγείλει 6 Αυγούστου.

 

Έστειλα και μέηλ και με διαβεβαίωσαν ότι έρχονται κανονικά.

 

Τώρα τι είναι Αλήθεια και τι όχι δεν ξέρω.

Σημερα εφτασε μια παραγγελια απο εκει την οποια ειχα κανει 4 Αυγουστου , το θεμα ειναι οχι οτι αργησε αλλα μου εστειλαν οτι να ναι, αλλο παρηγγειλα, αλλο εστειλαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...