Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η λύση είναι moneysafecard.Υπάρχει σε πολλά σημεία ετοιμοπαράδοτη και κάνεις την δουλειά σου όμορφα και ωραία.Δουλεύει σε όλα τα κινεζομάγαζα στο paypal , amazon κλπ

Την βρήκες σε κατάστημα ή την παρήγγειλες μέσω ίντερνετ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μια απορια. Πως γινετε να κανω κανονικα verify 2 καινουργιες καρτες (πιστωτικες) που εβαλα, αλλα να μην ολοκληρωνετε η συνναλαγη(λεει οτι ο card issuer απεριψε την καρτα)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποσό που έχετε στο balance είναι μικρό για αυτό φάγατε απόρριψη

 

δηλαδη για μια αγορα 156 ευρω ας πουμε δεν φτανουν τα 173 ευρω balance;

ποσα θα επρεπε να ειχαμε;

ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από το newsmoney.gr δεν υπάρχει άλλο ρεπορτάζ, τόσο στο protothema.gr όσο και στο alfavita.gr είναι αναδημοσιεύσεις. Να θυμίσω ότι η τελευταία αντίστοιχη δημοσίευση πριν μία βδομάδα διαψεύστηκε πανηγυρικά.

 

Οψόμεθα λοιπόν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την βρήκες σε κατάστημα ή την παρήγγειλες μέσω ίντερνετ; 

Από κατάστημα την πήρα.Μου είπαν πως σε κάποια καταστήματα,ψιλικατζίδικα υπάρχουν ετοιμοπαράδοτες.Δεν μπορώ να αναφέρω να μην λένε πως κάνω διαφήμηση.Ψάξε στα καταστήματα που αναφέρει το σάιτ της κάρτας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη για μια αγορα 156 ευρω ας πουμε δεν φτανουν τα 173 ευρω balance;

ποσα θα επρεπε να ειχαμε;

ευχαριστω!

Κατι κανεις λαθος, εκει που ψωνιζεις οι τιμες ειναι σε δολαδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από το newsmoney.gr δεν υπάρχει άλλο ρεπορτάζ, τόσο στο protothema.gr όσο και στο alfavita.gr είναι αναδημοσιεύσεις. Να θυμίσω ότι η τελευταία αντίστοιχη δημοσίευση πριν μία βδομάδα διαψεύστηκε πανηγυρικά.

 

Οψόμεθα λοιπόν...

Πως διαψεύστηκε πανυγηρικά; Είχε δωθεί ημερομηνία μήπως;

 

Μια διαφωνία υπήρχε σε θέμα άσχετο με το δικό μας και καθυστερεί...

Το μόνο σίγουρο είναι ότι ετοιμάζεται το ΦΕΚ και υπάρχουν διεργασίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως διαψεύστηκε πανυγηρικά; Είχε δωθεί ημερομηνία μήπως;

 

Μια διαφωνία υπήρχε σε θέμα άσχετο με το δικό μας και καθυστερεί...

Το μόνο σίγουρο είναι ότι ετοιμάζεται το ΦΕΚ και υπάρχουν διεργασίες.

 

 

Η διαφωνία υπήρξε και ήταν σχετική με το ότι έπρεπε να ενημερωθεί προηγουμένως η ΕΚΤ για τη λήψη σχετικής απόφασης.

 

Ανεξάρτητα από αυτό, που είναι πολύ σημαντικό αφού αποδεικνύεται ότι, ακόμη και γα τέτοια θέματα πρέπει να παίρνουμε την άδεια των δανειστών, δεν νομίζω ότι μια υπηρεσιακή κυβέρνηση μπορεί να πάρει τέτοια απόφαση 4 μέρες πριν από τις εκλογές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφωνία υπήρξε και ήταν σχετική με το ότι έπρεπε να ενημερωθεί προηγουμένως η ΕΚΤ για τη λήψη σχετικής απόφασης.

 

Ανεξάρτητα από αυτό, που είναι πολύ σημαντικό αφού αποδεικνύεται ότι, ακόμη και γα τέτοια θέματα πρέπει να παίρνουμε την άδεια των δανειστών, δεν νομίζω ότι μια υπηρεσιακή κυβέρνηση μπορεί να πάρει τέτοια απόφαση 4 μέρες πριν από τις εκλογές. 

 

Η διαφωνία υπήρχε στο αν όσοι φέρουν νέο χρήμα απο εξωτερικό 'η στρώμα θα μπορούν να το διαχειριστούν ελεύθερα ή με περιορισμούς. 

 

Εννοείτε ότι θα πάρουν την άδεια της ΕΚΤ, αφού αυτή 5 χρόνια κρατάει τις τράπεζες ανοιχτές και εμάς σε σχετική οικονομική ελευθερία μέχρι πρότεινος (προ cc)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει μια φήμη πάντως σήμερα οτι με την χαλάρωση των capital σήμερα θα ανοίξουν και οι αγορές για το εξωτερικό τουλάχιστον μεχρι ενα συγκεκριμένο ποσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση.

 

Ας πούμε ότι έχω 1000€ στο balance του paypal και ότι αυτά τα χρήματα τα μεταφέρω στην ελληνική κάρτα που έχω συνδεδεμένη με αυτό.

 

Μετά τη μεταφορά θα μπορέσω (ένα μέρος) από αυτά τα χρήματα να τα χρησιμοποιήσω για αγορές από το εξωτερικό;

 

Γνωρίζει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση.

 

Ας πούμε ότι έχω 1000€ στο balance του paypal και ότι αυτά τα χρήματα τα μεταφέρω στην ελληνική κάρτα που έχω συνδεδεμένη με αυτό.

 

Μετά τη μεταφορά θα μπορέσω (ένα μέρος) από αυτά τα χρήματα να τα χρησιμοποιήσω για αγορές από το εξωτερικό;

 

Γνωρίζει κανείς;

 

Ναι μπορείς να χρησιμοποιήσεις οτι χρήματα έχεις στο balance του paypal για αγορές απο εξωτερικό και εφόσον ειναι στο paypal δεν νομίζω οτι σε περιορίζει σε καποιο όριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...