Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα,εχω το ιδιο προβλημα με τον φιλο πιο πανω,εχω κανει λογαριασμο στο paypal και θελω να με κανει confirm,μου βγαζει το ιδιο μυνημα  'he Credit Card Verification System used by PayPal is currently unavailable. Please try to add your credit card at a later time. We apologize for this inconvenience.'η καρτα μου ειναι χρεωστικη alpha visa καινουργια,αποκλειεται να την δεχτει;η διασικασια αυτη πρεπει να γινει για αγορες μεσω paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδιά μια ερώτηση...

 

αν θελήσει κάποιος κάτοικος εξωτερικού να στείλει χρήματα σε ελληνικό τραπεζικό λογαριασμό τι διαδικασία θέλει; 

πέρα από iban θέλει και κάποιο άλλο έγγραφο;

 

Για τι ποσά μιλάμε; Αν το ποσό είναι μεγάλο (διαφέρει απο χωρα σε χωρα και τράπεζα) θα ζητηθούν δικαιολογητικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποσο αφορά αμοιβές και μεταφορές στο balance σου για ένα χρόνο.

 

Αυτό που δεν ξέρω είναι πως ορίζεται αυτός ο ένας χρόνος αν είναι δηλαδή ημερολογιακος ή κάτι άλλο

 

- Δηλαδη, συνολικα (οπως κι αν οριζεται το ετος), δεν μπορω να κανω αγορες συναλλαγες πανω απο 2500€; 2500€ και τελος;

- Αυτο ειναι απαρέγκλιτο, ή αλλαζει με καποιο τροπο;

- Ισχυει για ποια accounts του Pp? Για ολα;

 

Πρεπει να υπηρξε χρονιά, παλαιότερα βέβαια, που χωρις να τα ξερω αυτα (το οριο των 2500 και το 'ημερολογιακο'), που τα ξεπερασα, αλλα φυσικα το λεω με επιφυλαξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα,εχω το ιδιο προβλημα με τον φιλο πιο πανω,εχω κανει λογαριασμο στο paypal και θελω να με κανει confirm,μου βγαζει το ιδιο μυνημα  'he Credit Card Verification System used by PayPal is currently unavailable. Please try to add your credit card at a later time. We apologize for this inconvenience.'η καρτα μου ειναι χρεωστικη alpha visa καινουργια,αποκλειεται να την δεχτει;η διασικασια αυτη πρεπει να γινει για αγορες μεσω paypal?

 

Με ποια καρτα και με ποιας τραπεζας 

 

Συγνωμη...τωρα ειδα οτι το γραφεις.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Δηλαδη, συνολικα (οπως κι αν οριζεται το ετος), δεν μπορω να κανω αγορες συναλλαγες πανω απο 2500€; 2500€ και τελος;

- Αυτο ειναι απαρέγκλιτο, ή αλλαζει με καποιο τροπο;

- Ισχυει για ποια accounts του Pp? Για ολα;

 

Πρεπει να υπηρξε χρονιά, παλαιότερα βέβαια, που χωρις να τα ξερω αυτα (το οριο των 2500 και το 'ημερολογιακο'), που τα ξεπερασα, αλλα φυσικα το λεω με επιφυλαξη

Το όριο είναι για αμοιβές όχι για αγορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουλάνε απλά εκτός Ελλάδας και είναι θέμα αν περάσει η πιστωτική σου για την αγορα. Παρόλαυτα μπορείς να δοκιμάσεις και αν θες ενημερωνεις στη συνέχεια

 

https://www.wertkartenverkauf.com/

 

Εννοείται δεν τη βάζεις στο Mypaysafecard μόνο απευθείας

Μπα δε τη δέχτηκε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα έχεις πρόβλημα... Εκτός από Iban ισως ζητήσουν και το SWIFT CODE της τράπεζας και βεβαια το όνομα του κατόχου του λογαριασμού

οκ φίλος ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη προφανως λογω capital controls,αποκλειεται να δεχτει την καρτα μου,εκανα request money ενας φιλος το ανεφερε σε ενα θεμα,αν τελικα γινει αυτο(μου γραφει στο paypal οτι εκρεμει)και μπουν τα χρηματα στο balance,αν γινει αγορα τα χρηματα θα τα παιρνει απο την χρεωστικη;το αναφερω αυτο γιατι οπως γραφω πιο πανω,το paypal δεν εχει δεχτει την καρτα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στο forum.θέλω να αγοράσω δύο κινητα από κίνα.αν κάνω μεταφορά χρημάτων σε δεύτερο λογαριασμό PayPal τι βήματα πρέπει να κάνω;;πρέπει πρώτα να φτιάξω δεύτερο λογαριασμό με άλλη κάρτα;;κ αν ναι τα λεφτά (300€) θα πάνε στο balance η στην κάρτα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω μια απορια και εαν ξερει καπ[οιος ας απαντησει...

 

Εστω οτι φτιαχνουμε ενα καινουργιο PP.

Περναμε την καινουργια καρτα.

Εστω οτι κανουμε confirm...

 

Μπορω -με το γνωστο κολπακι του request- να κανω request σε αλλο mail και να πληρωσω με την ιδια καρτα που εχω ηδη βαλει στο paypal τον λογαριασμο (συμφωνα παντα με τον οδηγο για το κολπακι)??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, επιβεβαιώνω κι εγώ επιτυχία συναλλαγής με PayPal μέσω της AmEx της Alpha Bank. Την κάρτα την πρόσθεσα στο λογαριασμό μου μετά τα CCs, έγινε το verification κομπλέ και σήμερα χρειάστηκα να ξοδέψω κάτι ψιλά.

 

Επισυνάπτω το screenshot από το μήνυμα επιβεβαίωσης που έστειλε η τράπεζα στο κινητό μου τηλέφωνο.

 

post-41909-0-13667100-1442225083_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...