Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

iherb εχει καταφερει κανεις;

Έχω δοκιμάσει με δύο κάρτες η μια amex και δεν τις δέχεται. Επικοινώνησα μαζί τους γιατί επείγει να αγοράσω κάποια συμπληρώματα λόγω υγείας και απάντησαν ότι ετοιμάζονται να εφαρμόσουν νέο τρόπο πληρωμής με paypal πριν το τέλος του χρόνου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω δοκιμάσει με δύο κάρτες η μια amex και δεν τις δέχεται. Επικοινώνησα μαζί τους γιατί επείγει να αγοράσω κάποια συμπληρώματα λόγω υγείας και απάντησαν ότι ετοιμάζονται να εφαρμόσουν νέο τρόπο πληρωμής με paypal πριν το τέλος του χρόνου.

 

καλόοοοοοο, θα το τιμήσω δεόντως, γιατί όντως από άποψη συμπληρωμάτων, έχει τις καλύτερες τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες,με το κολπο με το request money μεχρι ποσα λεφτα μπορουμε να περασουμε στο paypal απο μια visa πειραιως?

και ποσο περιπου θα ειναι η προμηθεια για 600 ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα 600€ λογικα θα ειναι περιπου στα 20-25 ευρω .

Το θεμα ειναι να μας πει καποιος υπευθυνα αν ισχυει αυτο .

 

Εχω συναδελφο με paypal ... εαν μου περασει 300€ μπορω εγω αμεσα να τα στειλω πληρωνοντας paypal invoice απο το διαθεσιμο balance μου ή τσαμπα θα πληρωσω τις προμηθειες (15€ περιπου) και θα χασω και χρονο ...

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα 600€ λογικα θα ειναι περιπου στα 20-25 ευρω .

Το θεμα ειναι να μας πει καποιος υπευθυνα αν ισχυει αυτο .

 

Εχω συναδελφο με paypal ... εαν μου περασει 300€ μπορω εγω αμεσα να τα στειλω πληρωνοντας paypal invoice απο το διαθεσιμο balance μου ή τσαμπα θα πληρωσω τις προμηθειες (15€ περιπου) και θα χασω και χρονο ...

 

ευχαριστω

 

Εαν εχει balance μπορει να σου τα στειλει απευθειας ΟΜΩς ΩΣ "send money to friend or family".

Δεν σου κραταει προμηθεια και τα χρηματα ειναι αμμεσα...εαν κανω λαθος ας με διορθώσει καποιος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν τα στειλεις ως send money το friend or family (και οχι ως goods/services) δεν κραταει στον παραληπτη χρηματα , αλλα στον αποστολεα ...

οπως και να εχει ομως υπαρχει προμηθεια (την οποια θα την πληρωσει ο επωφελουμενος , δηλαδη εγω )

 

για αυτο ρωταω , μην πληρωνουμε τσαμπα προμηθειες στην paypal για κατι που τελικα δεν θα πραγματοποιηθει ...


Εαν εχει balance μπορει να σου τα στειλει απευθειας ΟΜΩς ΩΣ "send money to friend or family".
Δεν σου κραταει προμηθεια και τα χρηματα ειναι αμμεσα...εαν κανω λαθος ας με διορθώσει καποιος...

 

δεν εχει balance , απο την prepaid του θα μου τα στειλει ... δηλαδη "Ελληνικα" χρηματα θα μου στειλει , στο δικο μου "Ελληνικο" account ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες εφτιαξα νεο PayPal χωρίς να συνδέσω κάρτα και έστειλα απο τον παλιό paypal λεφτά στον καινούριο σαν family and friends. Έβαλα 170 μου κράτησε 6. Ο καινούριος λογαριασμός έχει τα ίδια αληθινά στοιχεία με τον παλιό μιας και δικαιούμαστε όλοι να έχουμε δύο διαφορετικούς λογαριασμούς αρκεί ο ένας να είναι premier και ο άλλος personal ή οτιδήποτε αρκεί να είναι διαφορετικοί τύποι λογαριασμών. Η μεταφορά έγινε με mastercard eurobank αμέσως χωρίς καθυστέρηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ θα κρατησει σε ΚΑΝΕΝΑΝ προμηθεια εαν τα στειλει ως friends and family MONO EAN εχει balance διοτι ειναι στην ιδια χωρα/Ηπειρο, που ομως στην δικη σου περιπτωση δεν ισχυει διοτι θα κρατησει προμηθεια 3.4%+0.34Ευρω εαν δεν κανω λαθος.

Το ποιος θα τα πληρωσει το κανονίζετε εσεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok , καλα ολα αυτα ....

 

μετα τα λεφτα θα μπορεσουν να φυγουν απο εμενα προς τα εξω ή οχι ?


Χτες εφτιαξα νεο PayPal χωρίς να συνδέσω κάρτα και έστειλα απο τον παλιό paypal λεφτά στον καινούριο σαν family and friends. Έβαλα 170 μου κράτησε 6. Ο καινούριος λογαριασμός έχει τα ίδια αληθινά στοιχεία με τον παλιό μιας και δικαιούμαστε όλοι να έχουμε δύο διαφορετικούς λογαριασμούς αρκεί ο ένας να είναι premier και ο άλλος personal ή οτιδήποτε αρκεί να είναι διαφορετικοί τύποι λογαριασμών. Η μεταφορά έγινε με mastercard eurobank αμέσως χωρίς καθυστέρηση

συμφωνοι ....
τα λεφτα αυτα μετα τα 164 τα διεθεσες για αγορα απο εξωτερικο ή οχι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ θα κρατησει σε ΚΑΝΕΝΑΝ προμηθεια εαν τα στειλει ως friends and family MONO EAN εχει balance διοτι ειναι στην ιδια χωρα/Ηπειρο, που ομως στην δικη σου περιπτωση δεν ισχυει διοτι θα κρατησει προμηθεια 3.4%+0.34Ευρω εαν δεν κανω λαθος.

Το ποιος θα τα πληρωσει το κανονίζετε εσεις...

Περίπου 1,9% απο άλλη χώρα send as a friend

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ λοιπον ....
τα χρηματα μεταφερθηκαν αμεσα στο παλαιο paypal , και ηδη εγω τα εστειλα για να πληρωσω το τιμολογιο του εξωτερικου αξιας 325€
 

ALL DONE !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok , καλα ολα αυτα ....

 

μετα τα λεφτα θα μπορεσουν να φυγουν απο εμενα προς τα εξω ή οχι ?

 

συμφωνοι ....

τα λεφτα αυτα μετα τα 164 τα διεθεσες για αγορα απο εξωτερικο ή οχι ?

Ναι αγόρασα κανονικά ξόδεψα 21 ευρω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...