Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα,παιδιά!Θέλω να κάνω μία αγορά από Origin μέσω paysafecard την οποία μπορεί να αγοράσει φίλη μου που ζει στη Γαλλία και να μου στείλει τον PIN της.Ξέρετε αν γίνεται να χρησιμοποιήσω τον κωδικό στην Ελλάδα άσχετα αν έχει εκδοθεί στη Γαλλία;Σας ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα να τη βάλω στο sportsdirect τηνAMEX αλλά αυτοί δε δέχονται ΑΜΕΧ... γαμώτο

 

στο paypal δε τη βάζω... δε θέλω


Καλησπέρα,παιδιά!Θέλω να κάνω μία αγορά από Origin μέσω paysafecard την οποία μπορεί να αγοράσει φίλη μου που ζει στη Γαλλία και να μου στείλει τον PIN της.Ξέρετε αν γίνεται να χρησιμοποιήσω τον κωδικό στην Ελλάδα άσχετα αν έχει εκδοθεί στη Γαλλία;Σας ευχαριστώ...

ναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα να τη βάλω στο sportsdirect τηνAMEX αλλά αυτοί δε δέχονται ΑΜΕΧ... γαμώτο

 

στο paypal δε τη βάζω... δε θέλω

ναι

Να ξέρεις πως με την amex στο paypal θα έχεις μεγάλες πιθανότητες επιτυχίας.Σύμφωνα με αυτά που έχουν καταγραφεί εδώ. Εάν δεν θες να την προσθέσεις στον λογαριασμό σου κάνε αυτό το κολπάκι που είχε αναφέρει ο re4male και πιθανόν θα πετύχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν δοκίμασα από amazon uk  με την κάρτα mastercard της Εθνικής για αγορά Gift Certificate και το δέχτηκε κανονικά.

Έπειτα έβαλα το gift certificate στο λογαριασμό μου και το δέχτηκε και πάλι.

 

Οπότε θεωρώ λύνεται το πρόβλημα με amazon uk.

 

* με eurobank mastercard δεν το δέχτηκε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι ψωνίζετε από Αμαζον,έχετε ακόμα πρόβλημα;Από 22 Αυγούστου και μετά,όσες παραγγελίες έχω κάνει (και έχω κάνει αβέρτα) από

amazon uk και it ,τις δέχονται χωρίς κιχ.Στο amazon.it μάλιστα έκανα αγορές από αρχές Αυγούστου με όλες τις κάρτες που έχω (χρεωστική Πειραιώς,Prepaid Visa Πειραιώς,Webuy Πειραιώς και χρεωστική Mastercard Eθνικής).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iherb εχει καταφερει κανεις;

Τους έστειλα μήνυμα και ιδού η απάντηση:

 

"We apologize for the inconvenience. We have forwarded this to the upper management for future considerations. At the moment we do not have an option for Paypal payment method. 

We truly appreciate your patience and understanding on the matter."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατήρησα το εξείς στο ebay, μπορεί να είναι και χαζομάρα. Όταν πάω να αγοράσω κάτι από ευρωπαίο πωλητή το paypal πετάει το γνωστό μνμ για να βάλω άλλη κάρτα. Από την άλλη όμως όταν πρόκειται για κινέζο ή αυστραλό πωλητή η αγορά γίνεται κανονικά, κομπλέ όλαααα. Τι γίνεται εκεί δε μάθαινε τα νέα για τα cc????  Δε καταλαβαίνω....

Κάρτα της Alphabank, mastercard, prepaid

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ενας Καλός συλλογισμός...όχι δεν ειναι αν το μάθανε.. και βέβαια το μάθανε.. απλως : Από ευρωπη κλειστα - απο χωρες εκτος ευρωπαικης ενωσης ανοιχτά.. λογικο ακουγεται μιας και η ευρωπη της "αλληλεγγύης" ξέρει καλα να "τιμωρεί" αυτους που της λενε ΟΧΙ...αυτο πρεπει απλα να τεκμηριωθεί μεσω εμπειριων των αγοραστών.. εγω θα "προσπαθησω" παραγγελια από ευρωπαικο site (που εδρευει στη γερμανία) αυτη τη βδομάδα ειτε μεσω paypal ειτε με απευθειας χρηση κάρτας. Θα αναφερω τι θα προκύψει. Ηδη εχω παραγγειλει ενα καλωδιο hdmi απο κινα απροβλημάτιστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως, ακομη και με το κολπο, τα cc με επιβαρυνουν.

Και δεν μιλω φυσικα για την προμηθεια του pp.

Μιλω οτι διπλοσκεφτομαι που ειναι καλυτερο να χρησιμοποιησω τα λεφτα του balance μου.

Παλια δεν το σκεφτομουν.

Εκανα οικονομια απο παντου, αγοραζοντας απεξω, ακομη και πραγματα (οχι ευπαθη) που τα παιρνουμε σε super market.

Τωρα, δεν το κανω.

Γιατι υπαρχουν δυο κατηγοριες ειδων που κατευθυναν τις αγορες μου στο εξωτερικο:

1) αυτα που δεν υπαρχουν στην Ελλαδα(ή πρεπει να γυρισεις την χωρα αναποδα για να τα βρεις)

2) αυτα που υπαρχουν στην Ελλαδα αλλα σε τιμη πολυ ακριβοτερη.

 

Πλεον εχω μεινει στην 1η κατηγορια αγορων, και παλι καλα να λεμε.

Αυτο σημαινει, οτι προτιμω να 'μην χαλασω balance' για κατι που το πουλανε στην Ελλαδα, εστω και αν το πληρωνω ακριβοτερα.

Γιατι λεω στον εαυτο μου, 'κι αν αυριο χρειαστεις κατι που δεν το βρισκεις Ελλαδα; πως θα το αγορασεις;'.

Κι ετσι τρωω την επιβαρυνση που θα γλυτωνα, για να μπορω τουλαχιστον να αγοραζω οτι δεν βρισκω εδω.

 

Αυτα, περι ζημιων των cc σε ατομικο επιπεδο...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει μαγαζί που να πουλάει pins paysafe online?

 

Θα σκάσω αμα δε πάρω το DLC του DAI από το origin.

 

 

Πουλάνε απλά εκτός Ελλάδας και είναι θέμα αν περάσει η πιστωτική σου για την αγορα. Παρόλαυτα μπορείς να δοκιμάσεις και αν θες ενημερωνεις στη συνέχεια

 

https://www.wertkartenverkauf.com/

 

Εννοείται δεν τη βάζεις στο Mypaysafecard μόνο απευθείας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...