Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι;

Υπαρχουν προβληματα και με την moneysafe;

Όχι απλά έχει 500 προμήθειες. Επιπλέον θα κάνει πάνω απο 1 μήνα να έρθει.

 

Τώρα που ανοίξανε τα εμβάσματα στο εξωτερικό, θα μπορούμε να φορτώνουμε το paypal με topup σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Τώρα που ανοίξανε τα εμβάσματα στο εξωτερικό, θα μπορούμε να φορτώνουμε το paypal με topup σωστά;

 

Αμην και ποτε.

Οποιος το δοκιμασει και το πετυχει, ας ενημερωσει. Θα ναι 'μεγαλη' η ωρα που θα γινει αυτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απλά έχει 500 προμήθειες. Επιπλέον θα κάνει πάνω απο 1 μήνα να έρθει.

 

Τώρα που ανοίξανε τα εμβάσματα στο εξωτερικό, θα μπορούμε να φορτώνουμε το paypal με topup σωστά;

 

Δεν νομίζω ότι γίνεται μέσω ebanking, αν αυτό εννοείς, γιατί στην ερώτηση 19 του χθεσινού δελτίου τύπου της ΕΕΤ, για τις επιτρεπόμενες μεταφορές κεφαλαίων στο εξωτερικό, αναφέρεται στο τέλος ότι:

 

Οι ως άνω επιτρεπόμενες συναλλαγές θα διεκπεραιώνονται απευθείας από το δίκτυο καταστημάτων των τραπεζών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά υπάρχει απ οτι είδα η prepaid master card της paypal. Έχει βγάλει κανεις τέτοια κάρτα; Μπορεί να χρησιμοποιηθεί και στο aliexpress;

Νομίζω ότι η κάρτα αυτή είναι μόνο για κατοίκους των ΗΠΑ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ρώτησα σήμερα απο to live chat της eurobank αν

μπορω να εμβασω σε τραπεζα το εξωτερικου απο ελληνικη τράπεζα 500 ευρω το μηνα ?
και πηρα αυτη την απαντηση:

 

e-Banking Support09:
 Η εν λόγω δυνατότητα εκτιμάται ότι θα τεθεί σε εφαρμογή ταυτόχρονα από όλες τις τράπεζες στα μέσα του Οκτώβρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απλά έχει 500 προμήθειες. Επιπλέον θα κάνει πάνω απο 1 μήνα να έρθει.

Τώρα που ανοίξανε τα εμβάσματα στο εξωτερικό, θα μπορούμε να φορτώνουμε το paypal με topup σωστά;

Ω ναι, οι χρεώσεις είναι μεγάλες. Και τα αρχικά 10 ευρώ για να βγει η κάρτα είναι πολλά και το 4% σε κάθε φόρτιση είναι πολλά. Όσον αφορά για τις μέρες που θα κάνει να έρθει, μίλησα μέσω chat με την εξυπηρέτηση πελατών τους και με είπαν ότι θα κάνει καμία 10ρια μέρες να έρθει, δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό ή όχι βέβαια.

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω paypal γι'αυτα που θέλω να πάρω επειδή ο εκδοτικός οίκος αυτός δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω καθε ημερα απο 2,3 φορες την ημερα εδω και μια εβδομαδα αλλα τζιφος. Απο το iherb.

 

Απορω πως ειχε περασει με την πρωτη μια παραγγελια πριν ενα μηνα απο το iherb και την ιδια ημερα ειχαν περασει αλλες 2 παραγγελιες απο αλλα καταστηματα, χωρις paypal..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω καθε ημερα απο 2,3 φορες την ημερα εδω και μια εβδομαδα αλλα τζιφος. Απο το iherb.

 

Απορω πως ειχε περασει με την πρωτη μια παραγγελια πριν ενα μηνα απο το iherb και την ιδια ημερα ειχαν περασει αλλες 2 παραγγελιες απο αλλα καταστηματα, χωρις paypal..

 

Με τι κάρτα προσπαθείς; Ποια τράπεζα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω καθε ημερα απο 2,3 φορες την ημερα εδω και μια εβδομαδα αλλα τζιφος. Απο το iherb.

 

Απορω πως ειχε περασει με την πρωτη μια παραγγελια πριν ενα μηνα απο το iherb και την ιδια ημερα ειχαν περασει αλλες 2 παραγγελιες απο αλλα καταστηματα, χωρις paypal..

Ουτε πρόκειται, ο λόγος ειναι ο αυτος

http://www.insomnia.gr/topic/579289-αγορές-με-paypal-ebay-μέθοδος-request-money/?p=54320794

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω καθε ημερα απο 2,3 φορες την ημερα εδω και μια εβδομαδα αλλα τζιφος. Απο το iherb.

 

Απορω πως ειχε περασει με την πρωτη μια παραγγελια πριν ενα μηνα απο το iherb και την ιδια ημερα ειχαν περασει αλλες 2 παραγγελιες απο αλλα καταστηματα, χωρις paypal..

 

Εγώ έκανα την πρώτη μου παραγγελία χωρίς balance στο ebay. Μετά δεν με άφηνε να κάνω καμία.

 

Χθες έβαλα λεφτά στο balance για πρωτη φορα και προχώρησα κανονικά σε αγορά. Ίσως ισχύει ότι μόλις δουν επιτυχημένη κίνηση μπλοκάρουν την κάρτα. Τώρα τι να σου πω, δεν ειμαι και ειδικός, εικασίες κάνω.

 

Κρίμα πάντως για το iherb την άλλη βδομάδα θα προσπαθήσω και εγώ από εκεί να κάνω αγορά για πρώτη φορά γιατί περιμένω να φέρουν κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω καθε ημερα απο 2,3 φορες την ημερα εδω και μια εβδομαδα αλλα τζιφος. Απο το iherb.

 

Απορω πως ειχε περασει με την πρωτη μια παραγγελια πριν ενα μηνα απο το iherb και την ιδια ημερα ειχαν περασει αλλες 2 παραγγελιες απο αλλα καταστηματα, χωρις paypal..

 

Κρίμα πάντως για το iherb την άλλη βδομάδα θα προσπαθήσω και εγώ από εκεί να κάνω αγορά για πρώτη φορά γιατί περιμένω να φέρουν κάτι...

 

 

Διάβασε ΕΔΩ  τον τρόπο πληρωμής για το i Herb.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα πρεπει να φταιει το μαλακισμενο το paypal γιατι οπουδηποτε αλλου εχω κανει αγορα απο το εξωτερικο χωρις τη χρηση του ολοκληρωνεται μια χαρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην παρεα . εχο ενα θεμα στο κολπο που γινετε με το pay pal balance. Κανο ολι την διαδικασια που αναφερεται στην σελιδα 182 αλλα ηθελα να ρωτησω βαζο ενα email ασχετο για κανο request μετα μπαινο στο ασχετο αυτο email (δικο μου ειναι το email απλα δεν το εχο κανει εγραφη στο pay pal, πειραζει?) μετα παταω pay και μετα με βγαζει σε σελιδα του pay pal και μου λεει να κανο login με το email αυτο το ασχετο. Απο εκει και περα το χανο το παιχνιδι .μια βοηθεια σας θα ηταν σωτηρια . ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην παρεα . εχο ενα θεμα στο κολπο που γινετε με το pay pal balance. Κανο ολι την διαδικασια που αναφερεται στην σελιδα 182 αλλα ηθελα να ρωτησω βαζο ενα email ασχετο για κανο request μετα μπαινο στο ασχετο αυτο email (δικο μου ειναι το email απλα δεν το εχο κανει εγραφη στο pay pal, πειραζει?) μετα παταω pay και μετα με βγαζει σε σελιδα του pay pal και μου λεει να κανο login με το email αυτο το ασχετο. Απο εκει και περα το χανο το παιχνιδι .μια βοηθεια σας θα ηταν σωτηρια . ευχαριστω!

δεν επιλέγεις «Pay with my PayPal account» αλλά «Pay with my credit or debit card» πιο κάτω και βάζεις τα στοιχεία της κάρτας σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...