Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα,

 

Στο pay-pal η επιλογή top up από τραπεζικό λογαριασμό είναι πλέον διαθέσιμη, με όριο 500 ευρώ το μήνα;

 

Επειδή εμένα το "κόλπο" με την κάρτα στο pay-pal δεν μου λειτουργεί νομίζω ότι αυτή είναι η μοναδική επιλογή που μου απομένει.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλτο και στα δύο.

 

Εγώ τουλάχιστον έτσι έκανα.

 

2-3 μέρες να δεις τα λεφτά σου στην εφαρμογή.

 

tip Προτιμήστε όταν θέλετε να πληρώσετε πχ σε λίρες αγγλίας να κάνετε την μετατροπη του νομίσματος μέσα στην εφαρμογή γιατί όταν τ κάνει η paypal τσεκουρώνει κυριολεκτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια εκανα την εξης πατατα κατα τη μεταφορα εμβασματος απο τραπεζα Πειραιως σε Revolut..Eκει που ζητουσε ονομα δικαιουχου εβαλα το ονομα μου αντι REVOLUT LTD και ξεχασα να βαλω κωδικο references! Μπορω να κανω κατι η να κλαιω το 20ρικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόλπο για παράκαμψη Paypal Capital Control ΝΟΜΙΜΑ!

 

Για να βοηθήσω όσους θέλουν να κάνουν συναλλαγές με το σύστημα paypal, έστειλα αυτό το βίντεο.

 

Δείτε το και αν έχετε απορίες, εδώ είμαστε.

http://www.vthis.gr/kolpo-gia-parakampsi-paypal-capital-control-nomima/

μου έστειλα 60 ευρώ αλλα δεν μου τα δείχνει στο paypal balance μου τα δείχνει ποιο κάτω...balance λέει μηδέν ...τι κάνω τώρα 

post-222880-0-08904000-1445896879_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόλπο για παράκαμψη Paypal Capital Control ΝΟΜΙΜΑ!

 

Για να βοηθήσω όσους θέλουν να κάνουν συναλλαγές με το σύστημα paypal, έστειλα αυτό το βίντεο.

 

Δείτε το και αν έχετε απορίες, εδώ είμαστε.

http://www.vthis.gr/kolpo-gia-parakampsi-paypal-capital-control-nomima/

Εμενα ενω φαινεται το balance κανονικα μου εχει βγαλει το παρακατω και λεει Pending Money επισης μετααπο πολυ ψαξιο διοτι εχω αγανακτισει πλεον προσεξα οτι σε καποιες χωρες οπως γερμανια και στο google μπορεσα και εκανα πληρωμες UK Ebay δεν μπορω...

Because you have recently started to sell with PayPal, payments you receive will be temporarily placed in your pending balance for up to 21 days. For more information, please go to the 

Resolution Centre.

ΥΓ.  ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΠΑΛΙ ΣΤΟ EBAY απο ΚΙΝΑ Και δεν ειχα κανενα θεμα !

ΤΙ ΣΚ@Τ@!!??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ.  ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΠΑΛΙ ΣΤΟ EBAY απο ΚΙΝΑ Και δεν ειχα κανενα θεμα !

ΤΙ ΣΚ@Τ@!!??

τρίβει τα χερια του ο βαρουφάκης..θα μείνει στην ιστορία ως ένας και μοναδικός :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ.  ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΠΑΛΙ ΣΤΟ EBAY απο ΚΙΝΑ Και δεν ειχα κανενα θεμα !

ΤΙ ΣΚ@Τ@!!??

 

περασε κατευθειαν paypal χρεωση μεσω καρτας σε ebay.co.uk

wow...

 

γίνεται , αλλά δεν γίνεται για όλες τις αγορές , δεν ξέρω τι παίζει (θέμα πωλητή κάπως)

π.χ. έβαλα στο καλάθι 3 ψιλοπράγματα 3-4 ευρώ (διαφορετικοι πωλητές φυσικά) , όλα κίνα , το ένα πληρώθηκε κανονικά , τα αλλά τίποτα με καμία κάρτα (πειραιως,εθνικη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γίνεται , αλλά δεν γίνεται για όλες τις αγορές , δεν ξέρω τι παίζει (θέμα πωλητή κάπως)

π.χ. έβαλα στο καλάθι 3 ψιλοπράγματα 3-4 ευρώ (διαφορετικοι πωλητές φυσικά) , όλα κίνα , το ένα πληρώθηκε κανονικά , τα αλλά τίποτα με καμία κάρτα (πειραιως,εθνικη)

Η δικια μου Paypal ειναι σε ALPHA BANK

KINA ΠΛΗΡΩΣΑ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΠΛΗΡΩΣΑ

UK ΔΕΝ...

Επισης αν κανεις το "κολπο" με το request οντως σου γεμιζει το balance απλα σου λεει οτι πρεπει να περασουν 21 μερες για να μπορεις να το χρησιμοποιησεις .... Πρωτη φορα γεμιζω το balance .. παντα εβαζα λεφτα στην τραπεζα το ποσο που ηθελα χωρις να το βλεπω απο το paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ ήθελα να αγοράσω 2 πράγματα από Ebay (χώρα προέλευσης:Κίνα) που το ένα κόστιζε 5 ευρώ και το άλλο 13..Τα έβαλα και τα 2 στο cart και εν τέλει πραγματοποιήθηκε μόνο η μία (αυτή με τα 5).Προσπάθησα να ξανακάνω και την άλλη αλλά κάθε φορά μου έβγαζε το κλασσικό μήνυμα της paypal..Λέτε μήπως να επιτρέπεται μόνο μία αγορά ανά ημέρα (κουφό μεν) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...