Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με κάρτες δοκιμάζετε στο Revolut? 

Μόνο με έμβασμα παιδιά γίνεται το top up!

 

Μόλις το paypal μου έβαλε και το IBAN μετά από επικοινωνία μέσω του support(κανά διήμερο έκανε από την πρώτη φορά που τους έστειλα το πρόβλημα) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και σε εμένα παιδιά, προσπαθώ να βάλω λεφτά στο revolut μέσα από Alpha bank και μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να γίνει η συναλλαγή

Πρέπει οπωσδήποτε να κάνουμε verify; γιατί διάβασα ότι δεν είναι αναγκαίο αν δεν βάζεις πάνω από 1500

γίνεται μόνο μέσω alpha web banking (ή οποιασδηποτε τράπεζας το web banking),μεταφορά σε τράπεζα εξωτερικού και μόνο για το ημερήσιο ποσό που σου επιτρέπει η alpha bank ( το οποίο και αναφέρει στον λογ/μο σου)

δε χρειάζεται verify στο revolut

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να κάνω το γνωστό κόλπο με το paypal και συνεχώς μου αναφέρει: "The card you entered cannot be used for this payment. Please enter a different credit or debit card number.".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά επειδή έχω πολύ καιρό να κάνω μεταφορά σε paypal (από πριν  τα cc)

 

όταν κάνεις μεταφορά από ΕΤΕ (στο αιτιολογία έβαλα GOODS) δεν σου στελνει κάποιο μαιλ???

 

πόσες μέρες κάνει να γίνει η μεταφορά; 2εργάσιμες;

Απο ετε με GOODS και μεταφορα, δηλαδη τι ακριβως εκανες?

 

Τι παίζει με τις χρεώσεις του Revolut μετά τον πρώτο χρόνο;

Θα σου πουμε του χρονου :-D , τωρα απόλαυσε το

 

γεια σας . γινεται να παραγγειλω απο ebay με πει σειφ ?

Δεν γινεται

 

Καλησπερα,ηθελα να ρωτησω επειδη δεν εχω συνδεσει το iban στο paypal account μου υπαρχει καποιος τροπος να το κανω αυτο την περιοδο? και εαν οχι, για να κανω top up στο paypal μεσω revolut ειναι χρονοβορα διαδικασια? ευχαριστω.

Στελνεις εμαιλ στο ππ και σου ξεμπλοκαρουν την διαδιακια του add iban

 

Και σε εμένα παιδιά, προσπαθώ να βάλω λεφτά στο revolut μέσα από Alpha bank και μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να γίνει η συναλλαγή

Πρέπει οπωσδήποτε να κάνουμε verify; γιατί διάβασα ότι δεν είναι αναγκαίο αν δεν βάζεις πάνω από 1500

Oχι δεν χρειάζεται verification

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, δημιουργησα κι εγω ενα λογαριασμο στο Revolut. Δοκιμασα να κανω top up 23€ μεσω ebanking eurobank και μου εβγαλε εξοδα εμβασματος 29€!!!!!!!!!!!!!!!!

Ειναι δυνατον;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα μήνυμα στην paypal οτι θέλω να κάνω link IBAN και οτι μου βγάζει το μήνυμα you can't add an iban at this time και μου απάντησαν στο mail με αυτοματοποιημένο μήνυμα 

 

Thanks for your email. To help you as quickly as possible, here is some information we feel will suit your needs. 

A. Why was my payment refused? 
B. How can I withdraw money? 
C. What if a payment I received went to the wrong email address? (for eBay Sellers) 
D. Who can I send money to with PayPal? 
E. Where is my refund? 
F. How do I change my payment receiving preferences? 
G. How do I add funds?

 

Να τους ξαναστείλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόλπο για παράκαμψη Paypal Capital Control ΝΟΜΙΜΑ!

 

Για να βοηθήσω όσους θέλουν να κάνουν συναλλαγές με το σύστημα paypal, έστειλα αυτό το βίντεο.

 

Δείτε το και αν έχετε απορίες, εδώ είμαστε.

http://www.vthis.gr/kolpo-gia-parakampsi-paypal-capital-control-nomima/
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, δημιουργησα κι εγω ενα λογαριασμο στο Revolut. Δοκιμασα να κανω top up 23€ μεσω ebanking eurobank και μου εβγαλε εξοδα εμβασματος 29€!!!!!!!!!!!!!!!!

Ειναι δυνατον;;;;;

Να επιλέξεις SHA και όχι OUR.

Κόλπο για παράκαμψη Paypal Capital Control ΝΟΜΙΜΑ!

 

Για να βοηθήσω όσους θέλουν να κάνουν συναλλαγές με το σύστημα paypal, έστειλα αυτό το βίντεο.

 

Δείτε το και αν έχετε απορίες, εδώ είμαστε.

http://www.vthis.gr/kolpo-gia-parakampsi-paypal-capital-control-nomima/

 

Ευτυχώς, μας έσωσες! :-(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αυτο βρε παιδια (http://www.vthis.gr/kolpo-gia-parakampsi-paypal-capital-control-nomima/) πιανει σε ολους και δεν υπαρχει προβλημα, τοτε γιατι να μπουμε σε διαδικασια να ανοιγουμε λογαριασμους σε revolut? ποσο μαλιστα που η συγγεκριμενη υπηρεσια ειναι σχετικα καινουρια και δεν ξερουμε το κατα ποσο αξιοπιστη ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να επιλέξεις SHA και όχι OUR.

 

Ευτυχώς, μας έσωσες! :-(

Καλησπερα και παλι φιλε μου, εβαλα SHA oπως μου ειπες και τα εξοδα επεσαν στα 11€ για τα 23€ που θελω να μεταφερω... με ποιο τροπο γινεται να πανε τα εξοδα στο 1€ που ακουσα απο αλλα παιδια;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και παλι φιλε μου, εβαλα SHA oπως μου ειπες και τα εξοδα επεσαν στα 11€ για τα 23€ που θελω να μεταφερω... με ποιο τροπο γινεται να πανε τα εξοδα στο 1€ που ακουσα απο αλλα παιδια;;;;;;

 

βεβαιώσου ότι τα χρήματα τα στέλνεις στο λογαριασμό με νόμισμα το ευρώ

και όχι σε pounds ή dollars

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και παλι φιλε μου, εβαλα SHA oπως μου ειπες και τα εξοδα επεσαν στα 11€ για τα 23€ που θελω να μεταφερω... με ποιο τροπο γινεται να πανε τα εξοδα στο 1€ που ακουσα απο αλλα παιδια;;;;;;

Ακυρο... Δεν ειχα βαλει το reference code στο αντιστοιχο πεδιο... το εκανα και τα εξοδα οντως εγιναν 1€

υπομονη τωρα 2-3 μερες να τα δω... σωστα;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...