Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια εκανα την εξης πατατα κατα τη μεταφορα εμβασματος απο τραπεζα Πειραιως σε Revolut..Eκει που ζητουσε ονομα δικαιουχου εβαλα το ονομα μου αντι REVOLUT LTD και ξεχασα να βαλω κωδικο references! Μπορω να κανω κατι η να κλαιω το 20ρικο?

Στειλτους email [email protected] γραψε τον αριθμο τηλεφωνου σου , και το ονομα που εχεις την εφαρμογη και επισυναψε  το αποδεικτικο απο το ebanking σου αφου αλλαξεις τη σελιδα στα Αγγλικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στειλτους email [email protected] γραψε τον αριθμο τηλεφωνου σου , και το ονομα που εχεις την εφαρμογη και επισυναψε  το αποδεικτικο απο το ebanking σου αφου αλλαξεις τη σελιδα στα Αγγλικα 

Απο που αλλαζει η γλωσσα, δεν μπορω να το βρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις έκανα μια παραγγελία από banggood ενα doogee f3 pro(bambo γιατι το bambo είναι μεγάλη μου@@γιδα :P :D ) η πληρωμή πέρασε κανονικά με χρεωστική mastercard εθνικής  157 ευρό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χθες εκανα αγορα απο ebay 45 euro και πληρωσα μεσω paypal κανονικα.

το εχω συνδεσει προχθες με 2η καρτα με την οποια πληρωσα (προηγηθηκε η επιβεβαιωση, δηλαδη εκανα την εικονικη ασυναλλαγη 1 ευρο), με πιστωτικη Diners Club International της Αλφα....

 

με αυτη την καρτα που περασε πλεον 100% στην Αλφα δεν ειχα ουτε για μια στιγμη εμποδιο απο τα CC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εδω και 3 μερες απο banggood εκανα 5 διαφορετικες μικρες παραγγελιες (ολες ηταν μεταξυ 5 και 10 ευρω) και περασαν ολες. Εχω visa της alpha bank που την εχω συνδεσει στο paypal και το paypal μου εχει μηδενικο υπολοιπο.οταν μου εβγαζε πληρωμη παταγα paypal αντι για πληρωμη με καρτα με πεταγε στην αναλογη σελιδα και παταγα και γινοταν η πληρωμη.τωρα πως εγινε δεν ξερω το θαυμα.γιατι εδω και 2 μηνες δεν γινοταν τιποτα.τις αγορες τις εκανα ολες βραδυ μετα τις 12 και δεν ξερω αν παιζει ρολο.

 

Τωρα η ερωτηση μου ειναι εχω παραγγειλει την revolut λογικα την πεμπτη απ οτι λεει το site θα την εχω.θα κανω και το εμβασμα κτλπ να βαλω λεφτα μεσα.απο εκει και περα μπαινω pp και αφαιρω την visa και βαζω μονο την revolut η βαζω και τις 2 καρτες;;;

Πως κρινει απο ποια θα τραβηξει χρηματα το pp αφου και στις 2 εχω λεφτα μεσα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εδω και 3 μερες απο banggood εκανα 5 διαφορετικες μικρες παραγγελιες (ολες ηταν μεταξυ 5 και 10 ευρω) και περασαν ολες. Εχω visa της alpha bank που την εχω συνδεσει στο paypal και το paypal μου εχει μηδενικο υπολοιπο.οταν μου εβγαζε πληρωμη παταγα paypal αντι για πληρωμη με καρτα με πεταγε στην αναλογη σελιδα και παταγα και γινοταν η πληρωμη.τωρα πως εγινε δεν ξερω το θαυμα.γιατι εδω και 2 μηνες δεν γινοταν τιποτα.τις αγορες τις εκανα ολες βραδυ μετα τις 12 και δεν ξερω αν παιζει ρολο.

 

Τωρα η ερωτηση μου ειναι εχω παραγγειλει την revolut λογικα την πεμπτη απ οτι λεει το site θα την εχω.θα κανω και το εμβασμα κτλπ να βαλω λεφτα μεσα.απο εκει και περα μπαινω pp και αφαιρω την visa και βαζω μονο την revolut η βαζω και τις 2 καρτες;;;

Πως κρινει απο ποια θα τραβηξει χρηματα το pp αφου και στις 2 εχω λεφτα μεσα;;

Τις αφήνεις και τις δύο. Όταν συνδέεις πάνω απο μία κάρτα σε βάζει να διαλέξεις ποια θα είναι η primary κάρτα που θα τραβάει.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ωραια.οποτε λογω cc να βαλω primary την revolut μιας και η visa της alpha bank που εχω σε μερικα site πιανει και κανω συναλλαγες και σε αλλα με τιποτα.οποτε primary revolut για να κανω απ οπου θελω αγορες ετσι;επίσης τωρα π θα βαλω την revolut θα μ κανει το γνωστο με το 1.5 ευρω και τον τετραψηφιο το paypal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ενω τα κανω ολα σωστα με το εμβασμα στη Revolut μου βγαζει υπερβαση οριου ελευθερων κεφαλαιων;

Φιλε μηπως ξεπερασες τα 420 ευρω τη βδομαδα? Γιατι νομιζω αυτο ειναι το οριο αυτη τη στιγμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

??????????????????

 

 

500 τον μήνα δεν είναι????

Εχω την εντυπωση πως ειναι 420/εβδομαδα χωρις να βαζω το χερι μου στη φωτια...

??????????????????

 

 

500 τον μήνα δεν είναι????

Φιλε μολις μπηκα στο win-bank που εχω στην Πειραιως και γραφει κατα την εισοδο: ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΑΝΑΛΗΨΗΣ ΜΕΤΡΗΤΩΝ: 420Ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, για όσους έχουν κάνει top up στο paypal μέσω winbank Πειραιώς, έστειλα το έμβασμα χθες στις 11:30 και έγραφε ημερομηνία αξίας 27/10, δηλαδή σήμερα. Ξέρετε σήμερα πότε ακριβώς θα φανεί? Στο τέλος της εργάσιμης ημέρας, το μεσημέρι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε όλους! Γνωρίζει κανεις αν γινει μεταφορά με debit card εξωτερικού στη revolut: 1ον. Ποια ειναι η προμήθεια
2ον. Η πίστωση γινεται άμεσα ή θελει επισης 2-3 εργάσιμες όπως το τραπεζικό έμβασμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...