Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά ξέρει κάποιος πως μπορώ βάλω χρήματα στο paypal από τραπεζικό λογαριασμό με έμβασμα απευθείας από την τράπεζα? Δεν χρειάζομαι και δεν θέλω να ανοιξω λογαριασμό με κάρτες όπως revolut κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα. Εχω προσθεσει την revolut καρτα μου στο paypal, για να την κανω verify μου ζηταει τον 4ψηφιο κωδικο. που τον βρίσκω;

Edit: Το βρηκα φαίνεται στην εφαρμογη της revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ενω τα κανω ολα σωστα με το εμβασμα στη Revolut μου βγαζει υπερβαση οριου ελευθερων κεφαλαιων;

 

Από ποια τράπεζα δοκιμάζεις να κάνεις το έμβασμα;

 

Αυτο το μήνυμα δε σχετίζεται με τις αναλήψεις που έκανες ούτε με τις συναλλαγες με την κάρτα σου στο εξωτερικό. Σχετίζεται καθαρά με τη δυνατότητα να στέλνεις εξωτερικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

TOP UP PAYPAL

πηρα τηλ το paypal δεν μπορεσα να συννενοηθω γιατι τα αγγλικα μου δεν ειναι καλα και μου ειπε να στειλω email με το προβλημα μου μπορει να βοηθησει καποιος τι ακριβως να τους στειλω στα αγγλικα για να καταλαβουν τι προβλημα εχω ....

You cannot add a bank αυτο το εχω στειλει μου στελνουν κατι αυτοματοποιημενα μνμ και δεν βγαζω ακρη

Επεξ/σία από TEOGOGAS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TOP UP PAYPAL

πηρα τηλ το paypal δεν μπορεσα να συννενοηθω γιατι τα αγγλικα τα δεν ειναι καλα και μου ειπε να στειλω email με το προβλημα μου μπορει να βοηθησει καποιος τι ακριβως να τους στειλω στα αγγλικα για να καταλαβουν τι προβλημα εχω ....

You cannot add a bank αυτο το εχω στειλει μου στελνουν κατι αυτοματοποιημενα μνμ και δεν βγαζω ακρη

 

Απάντα στο αυτοματοποιημένο μήνυμα και πες τους ότι και πάλι δεν μπορείς να βάλεις IBAN. Θα σου απαντήσουν μέσα στις επόμενες 1-2 μέρες και θα σε αφήνει πλέον να το δηλώσεις. Σε μένα έτσι έγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ξέρει κάποιος πως μπορώ βάλω χρήματα στο paypal από τραπεζικό λογαριασμό με έμβασμα απευθείας από την τράπεζα? Δεν χρειάζομαι και δεν θέλω να ανοιξω λογαριασμό με κάρτες όπως revolut κλπ.

κανεις ρε παιδια δεν μπορει να βοηθησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανεις ρε παιδια δεν μπορει να βοηθησει?

 

http://www.insomnia.gr/topic/574635-capital-controls-paypal-ebay-αγορές-εξωτερικού/?p=54366586

 

Έχω βάλει οδηγό για έμβασμα από Eurobank, μερικές σελίδες νωρίτερα. Το παραπάνω link θα σε πετάξει κατευθείαν στο post μου.

 

Γενικά στις 525 σελίδες και 7870 post έχουν δωθεί απαντήσεις για τα πάντα-ish. Αλλά έχει πάρει τέτοιες διαστάσεις το thread που είναι πολύ δύσκολο κάποιος να βρει την πληροφορία που θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά από όσα έχω καταλάβει,όσα αφορούν ebay και paypal,γίνονται αποδεκτές αγορές, από το paypal και την αντίστοιχη τράπεζα, από πωλητές που έχουν συγκεκριμένες "ταμπέλες" .Απο όσο ενημερώθηκα απο εκπρόσωπο της Πειραιώς στο τηλέφωνο ,απογορέυονται πολλών ειδών αγορές,και είναι θέμα καθαρής τύχης να γίνει αποδεκτή μια αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.insomnia.gr/topic/574635-capital-controls-paypal-ebay-αγορές-εξωτερικού/?p=54366586

 

Έχω βάλει οδηγό για έμβασμα από Eurobank, μερικές σελίδες νωρίτερα. Το παραπάνω link θα σε πετάξει κατευθείαν στο post μου.

 

Γενικά στις 525 σελίδες και 7870 post έχουν δωθεί απαντήσεις για τα πάντα-ish. Αλλά έχει πάρει τέτοιες διαστάσεις το thread που είναι πολύ δύσκολο κάποιος να βρει την πληροφορία που θέλει.

Να σαι καλα ρε συ φιλε!! μπαινω να το δω αμεσως! πιστευω να μην ειναι πολυπλοκο και ι διαδικασια να ειναι ιδια και στην Πειραιως. Μιλαμε παντα για εμβασμα μεσω τραπεζας και οχι ebanking....

 

edit! απ οτι βλεπω ειναι μεσω ebanking... τεσπα, πηρα μια ιδεα παντως, θα απευθυνθω στην τραπεζα μου απο πεμπτη και βλεπουμε...

Παιδιά από όσα έχω καταλάβει,όσα αφορούν ebay και paypal,γίνονται αποδεκτές αγορές, από το paypal και την αντίστοιχη τράπεζα, από πωλητές που έχουν συγκεκριμένες "ταμπέλες" .Απο όσο ενημερώθηκα απο εκπρόσωπο της Πειραιώς στο τηλέφωνο ,απογορέυονται πολλών ειδών αγορές,και είναι θέμα καθαρής τύχης να γίνει αποδεκτή μια αγορά.

Φιλε μου αν καταλαβα καλα δηλαδη, μπορουμε να κανουμε αγορες πλεον και να πληρωνουμε με paypal  οπως πριν το capital control αλλα μονο σε συγγεκριμενα αγαθα απ εξω? Αν ναι, πως μπορουμε να γνωριζουμε αυτες τις  συγκεκριμένες "ταμπέλες" ωστε να ειμαστε σιγουροι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.insomnia.gr/topic/574635-capital-controls-paypal-ebay-αγορές-εξωτερικού/?p=54366586

 

Έχω βάλει οδηγό για έμβασμα από Eurobank, μερικές σελίδες νωρίτερα. Το παραπάνω link θα σε πετάξει κατευθείαν στο post μου.

 

Γενικά στις 525 σελίδες και 7870 post έχουν δωθεί απαντήσεις για τα πάντα-ish. Αλλά έχει πάρει τέτοιες διαστάσεις το thread που είναι πολύ δύσκολο κάποιος να βρει την πληροφορία που θέλει.

 

Ευχαριστώ. Το μήνυμα σου βοήθησε. Πρόσθεσα τον τραπεζικό λογαριασμό στο paypal, αλλά τώρα πρέπει να αλλάξω το όνομα λογαριασμού του Paypal. Να ρωτήσω κάτι. Ποιά είναι η διαφορά στο τρόπο χρέωσης εξόδων OUR και SHA. Για να ξέρω τι να επιλέξω. Εσύ απ'ότι βλέπω έχεις επιλέξει SHA (επιβαρύνομαι μόνο τα έξοδα της τράπεζας). Επίσης δεν είμαι ο μόνος δικαιούχος στον τραπεζικό μου λογαριασμό. Τι θα πρέπει να γίνει στην περίπτωση μου άραγε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλα ρε συ φιλε!! μπαινω να το δω αμεσως! πιστευω να μην ειναι πολυπλοκο και ι διαδικασια να ειναι ιδια και στην Πειραιως. Μιλαμε παντα για εμβασμα μεσω τραπεζας και οχι ebanking....

 

edit! απ οτι βλεπω ειναι μεσω ebanking... τεσπα, πηρα μια ιδεα παντως, θα απευθυνθω στην τραπεζα μου απο πεμπτη και βλεπουμε...

Φιλε μου αν καταλαβα καλα δηλαδη, μπορουμε να κανουμε αγορες πλεον και να πληρωνουμε με paypal  οπως πριν το capital control αλλα μονο σε συγγεκριμενα αγαθα απ εξω? Αν ναι, πως μπορουμε να γνωριζουμε αυτες τις  συγκεκριμένες "ταμπέλες" ωστε να ειμαστε σιγουροι?

Να σου πω την αλήθεια ,δεν μπορούμε να το ξέρουμε αυτό αμέσως και ίσως πρέπει να επικοινωνήσουμε με τον πωλητή..Πχ πρόκειται τώρα να κάνω αγορά απο το banggood  γιατί όπως διάβασα στις προηγούμενες απαντήσεις ,δεν υπάρχει θέμα με το paypal..

Να σου πω την αλήθεια ,δεν μπορούμε να το ξέρουμε αυτό αμέσως και ίσως πρέπει να επικοινωνήσουμε με τον πωλητή..Πχ πρόκειται τώρα να κάνω αγορά απο το banggood  γιατί όπως διάβασα στις προηγούμενες απαντήσεις ,δεν υπάρχει θέμα με το paypal..

Μόλις έγινε αποδεκτή αγορά απο banggood.com (15ευρώ) με χρεωστική κάρτα Πειραιώς..Δεν επέλεξα την επιλογή PayPal αλλά την Credit Card και όλα καλά! Έγινε και επιβεβαίωση απο winbank.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια υπαρχει καποιος που εκανε δουλεια οντως με τη REVOLUΤ η τζαμπα παιδευομαστε? Αρχικα εκανα το λαθος να ξεχασω να βαλω reference οποτε επικοινωνησα μαζι τους μεσω chat! Τοτε μου ειπαν να επικοινωνησω ξανα μετα απο 24 ωρες μαζι τους γιατι τοσο κανει να φανει η συναλαγη στο συστημα τους..Του πηρα την αλλη μερα ξανα και τοτε οι 24 εγιναν 36 ωρες και τωρα οι 36 εγιναν 48!! Μηπως μας δουλευουν ψιλο γαζι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Μετά από ταλαιπωρία ενός περίπου μήνα για να παραγγείλω από sportsdirect, πήρα την κάρτα ενός φίλου από Ρουμανία (κάρτα τράπεζας ALPHA BANK Ρουμανίας) και πήγα να κάνω απ' ευθείας την αγορά, πλην όμως (για λόγο που πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ), δεν τη δέχτηκε και μου έβγαλε το εξής μήνυμα:

 

There was a problem processing your payment, please try again or try a different payment method.  "

 

Έστειλα e-mail στο sportsdirect αλλά δεν μπορούσαν να βοηθήσουν, ξέρει κανείς τι μπορεί να παίζει;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...