Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια, μπορω να κανω αγορες με paysafe? δεν ειχα ποτε paysafe, παντα ειχα μια prepaid εικονικη της πειραιως και εναν λογαριασμο paypal και ετσι εκανα τις αγορες μου, μεχρι που ηρθαν τα capital controls και εχω να κανω αγορα απο το περασμενο καλοκαιρι. δεν ξερω τι να κανω. εφτιαχνα καποιες κατασκευες, για τις οποιες τα υλικα τα επαιρνα απο εξωτερικο και εδω και μισο χρονο εχω καταστραφει. δε παει αλλο. μπορω με αυτη την paysafe να κανω αγορες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια, μπορω να κανω αγορες με paysafe? δεν ειχα ποτε paysafe, παντα ειχα μια prepaid εικονικη της πειραιως και εναν λογαριασμο paypal και ετσι εκανα τις αγορες μου, μεχρι που ηρθαν τα capital controls και εχω να κανω αγορα απο το περασμενο καλοκαιρι. δεν ξερω τι να κανω. εφτιαχνα καποιες κατασκευες, για τις οποιες τα υλικα τα επαιρνα απο εξωτερικο και εδω και μισο χρονο εχω καταστραφει. δε παει αλλο. μπορω με αυτη την paysafe να κανω αγορες?

Δε ξέρω τί παίζει με την paysafe αλλά υπάρχουν κι' άλλες λύσεις.

Δες, ας πούμε, τη revolut

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια, μπορω να κανω αγορες με paysafe? δεν ειχα ποτε paysafe, παντα ειχα μια prepaid εικονικη της πειραιως και εναν λογαριασμο paypal και ετσι εκανα τις αγορες μου, μεχρι που ηρθαν τα capital controls και εχω να κανω αγορα απο το περασμενο καλοκαιρι. δεν ξερω τι να κανω. εφτιαχνα καποιες κατασκευες, για τις οποιες τα υλικα τα επαιρνα απο εξωτερικο και εδω και μισο χρονο εχω καταστραφει. δε παει αλλο. μπορω με αυτη την paysafe να κανω αγορες?

 

Αν η Paysafe βγει απο Ελλάδα μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο σε Ελληνικά καταστήματα (που έχουν τραπεζικό λογαριασμό στην Ελλάδα δηλαδη). Το πιθανότερο είναι να μην περνά στο κατάστημα που θες εφόσον είναι εξωτερικού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που έγραψα ισχύει "και στο paypal σε λογαριασμό/ούς κουβά πάνε τα λεφτά σου.Όπως και στη revolut και στη leupay".

μια μικρη διορθωση, ο λογαριασμος στη leupay δεν ειναι "κουβας", ο καθε χρηστης εχει δικο του iban.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως δε μπορω να παω στην λυση της Revolut, διοτι θελει ο τραπεζικος λογαριασμος που θα την φορτιζεις να ειναι δικος σου. Εγω χρησιμοποιουσα λογαριασμο αλλου συγγενη μου. Δικο μου δεν εχω, διοτι στη δουλεια μου δεν πληρωνομαι μεσω τραπεζης και δε με αφηνουν να ανοιξω λογω capital controls. Παρακαλω, υπαρχει καμια λυση για αγορα απο το εξωτερικο? Δε μπορει.. Τοσους ακουω που καταφερνουν και αγοραζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να πας σε λυση number26 ή leupay που σου παρεχουν δικο σου iban και μπορει να σου κανει καταθεση οποιοσδηποτε. υπαρχουν σχετικες θεματικες ενοτητες και για τις δυο υπηρεσιες στο φορουμ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση σημερα που αγορασα απο ebay ενα τουριστικο οδηγο lonely planet επιτυχης η συναλλαγη με παυπαλ ειδα το εξης...Στην κεντρικη σελιδα του λογαριασμου παυπαλ μου γραφει link a bank account αν καταλαβα καλα ειναι να προσθεσω λογαριασμο.....το θεμα ειναι οτι τον ειχα βαλει κανονικα πριν ενα 1 Χρονο μου πηρανε και το 1.5 ευρω τωρα πρεπει να το ξαναπερασω παλι? ειναι γενικo προβλημα με τα cc?

post-256963-0-78495900-1454340846_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση σημερα που αγορασα απο ebay ενα τουριστικο οδηγο lonely planet επιτυχης η συναλλαγη με παυπαλ ειδα το εξης...Στην κεντρικη σελιδα του λογαριασμου παυπαλ μου γραφει link a bank account αν καταλαβα καλα ειναι να προσθεσω λογαριασμο.....το θεμα ειναι οτι τον ειχα βαλει κανονικα πριν ενα 1 Χρονο μου πηρανε και το 1.5 ευρω τωρα πρεπει να το ξαναπερασω παλι? ειναι γενικo προβλημα με τα cc?

 

 

Είναι άλλο θέμα η σύνδεση κάρτας, για την οποία σε χρεώνει 1,50€ για επιβεβαίωση και στα επιστρέφει και άλλο η σύνδεση τραπεζικού λογαριασμού (ΙΒΑΝ), με τον οποίο αφενός στέλνεις έμβασμα στο balance αφετέρου μεταφέρεις χρήματα που δεν χρειάζεσαι από το bakance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση σημερα που αγορασα απο ebay ενα τουριστικο οδηγο lonely planet επιτυχης η συναλλαγη με παυπαλ ειδα το εξης...Στην κεντρικη σελιδα του λογαριασμου παυπαλ μου γραφει link a bank account αν καταλαβα καλα ειναι να προσθεσω λογαριασμο.....το θεμα ειναι οτι τον ειχα βαλει κανονικα πριν ενα 1 Χρονο μου πηρανε και το 1.5 ευρω τωρα πρεπει να το ξαναπερασω παλι? ειναι γενικo προβλημα με τα cc?

 

Μπορείς να ελέγξεις απο το μενού του Paypal αν υπάρχει η σύνδεση του τραπεζικού σου λογαριασμου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι άλλο θέμα η σύνδεση κάρτας, για την οποία σε χρεώνει 1,50€ για επιβεβαίωση και στα επιστρέφει και άλλο η σύνδεση τραπεζικού λογαριασμού (ΙΒΑΝ), με τον οποίο αφενός στέλνεις έμβασμα στο balance αφετέρου μεταφέρεις χρήματα που δεν χρειάζεσαι από το bakance.

Ειχα κανει και συνδεση λογαριασμου

Μπορείς να ελέγξεις απο το μενού του Paypal αν υπάρχει η σύνδεση του τραπεζικού σου λογαριασμου

τσεκαρα οχι ενω τον ειχα συνδεση οπως και την καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα κανει και συνδεση λογαριασμου

τσεκαρα οχι ενω τον ειχα συνδεση οπως και την καρτα

 

Αφού δεν φαίνεται στο paypal, τότε δεν είναι συνδεδεμένος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...