Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια του φορουμ!Εχω κανει μια παραγγελια απο banngood και το tracking 17 λεει οτι εχει ερθει στην ελλαδα ενω το ελτα λεει οτι ειναι στην ολλανδια!Ποιον να πιστεψω?Του εχει συμβει κανενος;αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σας παιδια του φορουμ!Εχω κανει μια παραγγελια απο banngood και το tracking 17 λεει οτι εχει ερθει στην ελλαδα ενω το ελτα λεει οτι ειναι στην ολλανδια!Ποιον να πιστεψω?Του εχει συμβει κανενος;αυτο;

Απλως το τρακινγκ των ελτα δεν εχει γινει updated.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια του φορουμ!Εχω κανει μια παραγγελια απο banngood και το tracking 17 λεει οτι εχει ερθει στην ελλαδα ενω το ελτα λεει οτι ειναι στην ολλανδια!Ποιον να πιστεψω?Του εχει συμβει κανενος;αυτο;

 

Aν δεν εμφανιστεί στα ελτα σημαίνει ότι δεν ανοίχτηκε ο σάκος που είναι η παραγγελία σου. Οταν ανοιχτεί τότε θα τον δεις και λίγες μέρες μετά θα το λάβεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φίλε κανονικά!

Τοτε μπορει να σου στειλει τα λεφτα στον τραπεζικο σου λογαριασμο, αλλα δεν θα μπορεις να τα βγαλεις σε μετρητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε μπορει να σου στειλει τα λεφτα στον τραπεζικο σου λογαριασμο, αλλα δεν θα μπορεις να τα βγαλεις σε μετρητα.

ξέχασα να σας πω ότι δεν εχώ τράπεζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέχασα να σας πω ότι δεν εχώ τράπεζα

Δεν νομιζω οτι υπαρχει αλλος τροπος, εκτος απο να τα βγαζει σιγα σιγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλως το τρακινγκ των ελτα δεν εχει γινει updated.

  

Aν δεν εμφανιστεί στα ελτα σημαίνει ότι δεν ανοίχτηκε ο σάκος που είναι η παραγγελία σου. Οταν ανοιχτεί τότε θα τον δεις και λίγες μέρες μετά θα το λάβεις

Thnx!Ποσες μερες περιπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και απο μενα παιδια. εκανα το κολπακι με το balanc 2 φορες πιο παλια  και περιμενα 21 μερες αλλα πετυχενε τωρα που πηγα να το ξανακανω βλεπω οτι to paypal αλλαξε σελιδα  και εχασα την μπαλα μηπως καποιο παιδι απο εδω εχει γραψει καινουργιες οδηγιες και την καινουργια σελιδα του paypal να δωση ενα μπουσουλα;ευχαριστω εκ τον προτερων !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα...ένας φίλος μου χρωστάει κάποια χρήματα..λόγω ότι μπορούμε να βγάλουμε μόνο 420 ευρώ την εβδομάδα δεν μπορεί να μου τα δώσει...τα έχει μεν στην τράπεζα αλλά δεν μπορεί να βγάλει γιατί έχει ξεπεράσει το όριο...μπορεί με κάποιο τρόπο να με πληρώσει μέσω κάρτας και να τα λάβω μετρητά;

 

μου έχουν τύχει μερικά περιστατικά όλο αυτό το διάστημα με τα cc με άτομα που χρωστάνε (όχι απαραίτητα σε μένα) και χρησιμοποιούν τη δικαιολογία των cc για να καθυστερήσουν την πληρωμή.

 

-δε μπορώ να βγάλω άλλα και τέτοια ωραία...

 

κάτι τυπάκια που προ cc ζήτημα να βγάζαν από την τράπεζα 500€ το μήνα, τώρα 420€/εβδομάδα δε τους φτάνουν... μάλιστα.

 

όπως και μια θείτσα που παλαιότερα παραπονιόταν που δε της φτάνανε τα 400-500€ το μήνα εισόδημα που έβγαζε και τώρα με τα cc πάλι παραπονιέται που δε μπορεί να κάνει ανάληψη περισσότερα.

τώρα πως θα βγάλει περισσότερα (ακόμα και να μην υπήρχαν τα cc) χωρίς να τα έχει, ένας Θεός ξέρει.

 

λαμόγια και παραμυθάδες....

 

δε λέω ότι ο φίλος είναι έτσι απλά έχουν αυξηθεί τέτοια περιστατικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Προσπαθω να αγορασω παπουτσια απο το εξωτερικο, συγκεκριμενα απο το online shop της G-Star για την Ελλαδα. Εχω δοκιμασει δυο πιστωτικές καρτες και δεν τις δεχεται. Ουτε οταν τις συνδεω με PayPal (οι καρτες δεν ειναι στο ονομα μου, ειναι της οικογενειας ενω η PayPal ειναι στο ονομα μου αν και δε νομιζω να εχει σχεση αυτο). Σε καμια περιπτωση παντως δεν μπορω να ολοκληρωσω την αγορα. Επικοινωνησα με την εταιρια και μου ειπαν οτι δεν αντιμετωπιζουν οι ιδιοι καποιο προβλημα και πως η καθε αποπειρα αγορας αποτραπηκε απο τις καρτες η την PayPal. Ξερω ομως οτι οι καρτες ειναι ενταξει και δεν εχουν υπερβει καποιο οριο αναληψεων ή χρησης. Με βαση τις εως τωρα γνωστες πληροφοριες για τα capital controls, επιτρεπονται συναλλαγες με καταστηματα του εξωτερικου πλην καποιων αγαθων, πχ εργων τεχνης, ρουχων, τζογου κλπ. Και παλι ομως δεν ξερω αν αυτο ευθυνεται για το προβλημα μου γιατι πριν κανα διμηνο αγορασα μπουφαν απο το Mango, το οποιο εδρευει στην Βαρκελωνη. Επομενως ποιο μπορει να ειναι το προβλημα; Εχω στειλει email στην G-Star για να διευκρινησω εαν ακομα υποστηριζεται κανονικα το ελληνικο e-store, δεν μου εχουν απαντησει ακομα αλλα εαν δεν το υποστηριζαν θα μου το ελεγαν εξαρχης πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Προσπαθω να αγορασω παπουτσια απο το εξωτερικο, συγκεκριμενα απο το online shop της G-Star για την Ελλαδα. Εχω δοκιμασει δυο πιστωτικές καρτες και δεν τις δεχεται. Ουτε οταν τις συνδεω με PayPal (οι καρτες δεν ειναι στο ονομα μου, ειναι της οικογενειας ενω η PayPal ειναι στο ονομα μου αν και δε νομιζω να εχει σχεση αυτο). Σε καμια περιπτωση παντως δεν μπορω να ολοκληρωσω την αγορα. Επικοινωνησα με την εταιρια και μου ειπαν οτι δεν αντιμετωπιζουν οι ιδιοι καποιο προβλημα και πως η καθε αποπειρα αγορας αποτραπηκε απο τις καρτες η την PayPal. Ξερω ομως οτι οι καρτες ειναι ενταξει και δεν εχουν υπερβει καποιο οριο αναληψεων ή χρησης. Με βαση τις εως τωρα γνωστες πληροφοριες για τα capital controls, επιτρεπονται συναλλαγες με καταστηματα του εξωτερικου πλην καποιων αγαθων, πχ εργων τεχνης, ρουχων, τζογου κλπ. Και παλι ομως δεν ξερω αν αυτο ευθυνεται για το προβλημα μου γιατι πριν κανα διμηνο αγορασα μπουφαν απο το Mango, το οποιο εδρευει στην Βαρκελωνη. Επομενως ποιο μπορει να ειναι το προβλημα; Εχω στειλει email στην G-Star για να διευκρινησω εαν ακομα υποστηριζεται κανονικα το ελληνικο e-store, δεν μου εχουν απαντησει ακομα αλλα εαν δεν το υποστηριζαν θα μου το ελεγαν εξαρχης πιστευω.

 

Capital controls...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...