Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το διαβάζω κι από άλλους... ΓΙΑΤΙ να συνδέσεις τον λογαριασμό σου στο PayPal για να φορτώσεις λεφτά στο balance του PayPal ρε παιδιά;

 

 

 

Γιατί αν δεν συνδέσεις λογαριασμό δεν σου ανοίγει η σελίδα που δείχνει το ΙΒΑΝ της Deutsche Bank (το οποίο είναι διαφορετικό για τον καθένα μας!) και το λοιπά στοιχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω μοκις εκανα ενα δεύτερο ππ χωρις να προσθέσω κάρτα μεσα .εστειλα request στο πρώτο ππ μου για 5 ευρω για παράδειγμα .στην αρχή μου έλεγε πως δεν γίνεται η συναλλαγή κτλ .(ολα αυτα τα εκανα απο την εφαρμογή στο κινητό αν παίζει κάποιο ρόλο )μετα απο καποια ωρα μου ήρθε μεηλ που μου στείλανε αίτημα να πληρώσω 5 ευρω στον εαυτό μου στην ουσία ..πάτησα submit.και ενώ απο την κάρτα μου στο πρώτο ππ αφαιρέθηκαν τα χρήματα στο balance του Καινούργιου δεν φαίνονται ..ειναι φυσιολογικό αυτο ;γράφει μεν penting κ λογικα ειναι δεσμευμένα αλλα δεν θα πρεπε να φαίνονται στο balance ?? στα activity οταν παω δεν μου δείχνει τπτ !!τα θαλασωσα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το request money που χρησιμοποιούσαμε μέχρι πρόσφατα δεν παίζει και τόσο καλά τελευταία, καθώς πλέον σε υποχρεώνει να κάνεις κανονικό δεύτερο λογαριασμό pp για να στείλεις λεφτά και αν δούνε ίδια ip κλπ αρχίζουν και ζητάνε ταυτότητες και συναφή...

 

Σχετικά με το IBAN που βγάζει όταν θες να κάνεις έμβασμα στην paypal, είστε σίγουροι πως είναι διαφορετικό για κάθε έναν; Το IBAN που βγάζει σε μένα είναι το DE94120700883002270502, για ρίξτε μια ματιά και σεις, δε νομίζω να είναι διαφορετικό για ΚΑΘΕ πελάτη τους, απλά έχουν πολλούς λογαριασμούς και το ερώτημα είναι σε ποιον θα πέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι διαφορετικός λογαριασμός με την έννοια που γνωρίζουμε από τις ελληνικές τράπεζες αλλά είναι ένας αριθμός που αντιστοιχεί στον συγκεκριμένο πελάτη (στην πραγματικότητα, "ο IBAN της τράπεζας προορισμού είναι virtual και αντιστοιχεί στον συγκεκριμένο δικό σας λογαριασμό PayPal", όπως έγραψε ο savas στο post 6705 σελ 447, μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με το PayPal).

 

Το θέμα έχει συζητηθεί στο παρελθόν και μπορείς να διαβάσεις αρκετά σχετικά posts με αντίστοιχη αναζήτηση στο νήμα.

 

Ο δικός μου αριθμός είναι τελείως διαφορετικός από τον δικό σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά προσπάθησα για πρώτη φορά το κόλπο με το request money και το άλλο email και μου βγάζει αυτό The card you entered cannot be used for this payment. Please enter a different credit or debit card number.Υπάρχει κάποια λύση ή θα πάω σε revolut; Βοηθήστε με αν μπορείτε είμαι άσχετος σ'αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά προσπάθησα για πρώτη φορά το κόλπο με το request money και το άλλο email και μου βγάζει αυτό The card you entered cannot be used for this payment. Please enter a different credit or debit card number.Υπάρχει κάποια λύση ή θα πάω σε revolut; Βοηθήστε με αν μπορείτε είμαι άσχετος σ'αυτά.

η καρτα που δηλωσες εχει χρησιμοποιηθει(εστω και αποτυχημενα)απο τον λογαριασμο paypal που θελεις να λαβεις τα χρηματα;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι.

γιαυτο στην απορριπτει.θα φτιαξεις ενα καινουργιο paypal(προφανως με αλλο mail)επειτα απο το παλιο paypal θα κανεις send money (επιλογη family)στο καινουργιο paypal.οτι χρηματα στειλεις το paypal θα παρακρατησει 3,4% συν 0.35 λεπτα. Επεξ/σία από patras7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιαυτο στην απορριπτει.θα φτιαξεις ενα καινουργιο paypal(προφανως με αλλο mail)επειτα απο το παλιο paypal θα κανεις send money (επιλογη family)στο καινουργιο paypal.οτι χρηματα στειλεις το paypal θα παρακρατησει 3,4% συν 0.30 λεπτα.

Και μετά στο καινούριο paypal συνδέω την παλιά κάρτα; Ή κάνω πάλι request money σε άλλο mail;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαδικασία με το request money στο paypal κρατάει 1 ευρώ για κάθε request, σωστά ? Μετά δεν θα έπρεπε να τα επιστρέψει ? Από τα 8 ευρώ που μου τράβηξε(την ίδια μέρα) μου ξανά επέστρεψε μόνο τα 2 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...