Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί να μη γίνεται?

Χρειάζεται η κατάλληλη κάρτα βέβαια.

Απλα με μια visa γινετε? Χωρις πειπαλ χωρις account και τετοια. Το προσπαθησα και δεν μπορω, γιατι?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα με μια visa γινετε? 

Nαι.

Βέβαια οι visa των ελληνικών τραπεζών είναι λίγο ντεφορμέ τον τελευταίο χρόνο λόγω c.c και μπορεί να απορριφθεί η συναλλαγή.

 

Χωρις πειπαλ χωρις account και τετοια.

Nαι, αλλά χάνεις την προστασία που παρέχει το paypal σε περίπτωση προβλήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι.

Βέβαια οι visa των ελληνικών τραπεζών είναι λίγο ντεφορμέ τον τελευταίο χρόνο λόγω c.c και μπορεί να απορριφθεί η συναλλαγή.

 

Α ετσι εξηγειται που δεν μπορω. Και ποτε θα ειναι χρησιμες οι visa?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω εδώ ότι

 

"H αύξηση των ορίων στη χρήση των καρτών στο εξωτερικό, μέσα από το άνοιγμα πολλών διεθνών sites, που αντιπροσωπεύουν το σύνολο σχεδόν των διαδικτυακών αγορών στο εξωτερικό, γεγονός που θα διευκολύνει τις συναλλαγές τόσο των νομικών όσο και των φυσικών προσώπων με αντισυμβαλλόμενους του εξωτερικού."

 

τι εννοεί ο ποιητής; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειραιως

 

Θέμα: Εξάντληση μηνιαίου Ορίου για Εκτέλεση Εμβασμάτων στο εξωτερικό έως του ποσού χιλίων (1000) ευρώ

 

Σας ενημερώνουμε ότι έχει εξαντληθεί το μηνιαίο όριο που έχει καθοριστεί για την Τράπεζα, από την Επιτροπή Έγκρισης Τραπεζικών Συναλλαγών για εκτέλεση εμβασμάτων στο εξωτερικό έως και €1000, έτσι όπως αυτό ορίζεται από το πλαίσιο των Capital Controls.

 

Κατόπιν τούτου, από σήμερα και μέχρι το τέλος του μήνα δεν θα είναι δυνατή η εκτέλεση μεταφοράς πίστωσης στο εξωτερικό με χρήση του μηνιαίου ορίου των €1000.

 

Σημειώνεται ότι, η εκτέλεση μεταφοράς πίστωσης στο εξωτερικό με χρήση ορίου από εισερχόμενα εμβάσματα εξωτερικού διεκπεραιώνεται κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω εδώ ότι

 

"H αύξηση των ορίων στη χρήση των καρτών στο εξωτερικό, μέσα από το άνοιγμα πολλών διεθνών sites, που αντιπροσωπεύουν το σύνολο σχεδόν των διαδικτυακών αγορών στο εξωτερικό, γεγονός που θα διευκολύνει τις συναλλαγές τόσο των νομικών όσο και των φυσικών προσώπων με αντισυμβαλλόμενους του εξωτερικού."

 

τι εννοεί ο ποιητής;

Μη δίνεις ιδιαίτερη σημασία.

"Ξύλινος λόγος" χωρίς ουσιαστικό περιεχόμενο.

Δεν κάνει κουμάντο αυτός ο ποιητής, τα ποιήματα του είναι άνευ αξίας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας

θέλω να στείλω έμβασμα στο λογαριασμό στο paypal
επικινωνησα λοιπόν με την τράπεζα να μου πει με τη όνομα θα εμφανίζετε
το έμβασμα, ώστε να βάλω το ίδιο όνομα και στο paypal αφού λένε αυτά τα δύο
πρέπει να είναι ίδια....
Μου είπαν λοιπόν κανένα....μόνο το IBAN και ότι άλλο γράψω εγώ εκεί που λέει
Πληροφορίες για το δικαιούχο
μήπως δεν γνώριζε καλά ο συγεκριμένος υπαλληλος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εγω προσπαθησα να αγορασω απο ebay χρησιμοποιωντας visa και την απερριψε. Ποιες καρτες δεχεται το ebay? Ποια σαιτ δεχονται ελληνικες visa?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εγω προσπαθησα να αγορασω απο ebay χρησιμοποιωντας visa και την απερριψε. Ποιες καρτες δεχεται το ebay?

Κυρίως τις ξένες, λόγω c.c.

 

Ποια σαιτ δεχονται ελληνικες visa?

Τα ελληνικά (κατά καιρούς αναφέρονται και κάποια ξένα από επιτυχημένες προσπάθειες αγοράς μελών του φόρουμ).
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυρίως τις ξένες, λόγω c.c.

Τα ελληνικά (κατά καιρούς αναφέρονται και κάποια ξένα από επιτυχημένες προσπάθειες αγοράς μελών του φόρουμ).

Ε ναι εγω εννωω ξενα σαιτ..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα σημερα για πακέτο ελάφρυνσης των capital controls!... Yπ;aρχει περίπτωση να μπορούμε να παραγγίλουμε απο pay pal κανονικά δλδ με της κάρτες που έχουμε ήδη μέσα στο pay pal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...