Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα παιδια γι αγορα μεσω ιντερνετ , ο πωλητης δεχεται μονο καρτα χρεωστικη και οχι paypal. Καποιες επιχειρησεις ειναι καταχωρημενες οτι πουλανε ειδη πολυτελειας οποτε δεν μπορω να προχωρησω στην συναλλαγη . Υπαρχει καποιος αλλος τροπος; Π.χ καμμια καρτα με ονλαιν προπληρωμενη που να μπορω να βγαλω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1. Ο πωλητής που, όχι μόνο, δεν θέλει paypal, αλλά και ζητάει χρεωστική, απλά, αποκλείεται από τις επιλογές μου, για ευνόητους λόγους.

2. Ο πωλητής που είναι καταχωρημένος στους οργανισμούς Visa/MasterCard, για πωλήσεις ειδών που είναι αποκλεισμένα από τα CC, αντιμετωπίζεται με άλλους τρόπους, όπως πχ ξένες κάρτες, Paypal με χρήματα στο balance κλπ

Επεξ/σία από makfil
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα , προσπαθώ να κάνω μια παραγγελία ενός  ρολογιού μέσω paypal και μου βγάζει συνεχώς το ίδιο error

Sorry, we can’t complete your purchase at this time
Please return to the merchant and choose another way to pay.
 
Γνωρίζετε κάτι για αυτό? Έχω ακολουθήσει τις οδηγίες από το άρθρο για τις αγορές από εξωτερικό . Ευχαριστώ .
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, footbattle είπε

Καλησπέρα , προσπαθώ να κάνω μια παραγγελία ενός  ρολογιού μέσω paypal και μου βγάζει συνεχώς το ίδιο error

Sorry, we can’t complete your purchase at this time
Please return to the merchant and choose another way to pay.
 
Γνωρίζετε κάτι για αυτό? Έχω ακολουθήσει τις οδηγίες από το άρθρο για τις αγορές από εξωτερικό . Ευχαριστώ .

Η πιθανότερη αιτία είναι ότι, ο πωλητής έχει καταχωρηθεί, από τους οργανισμούς που εκδίδουν τις κάρτες (Visa/MasterCard), ότι πουλάει είδη που απαγορεύονται από τα CC, όπως πχ κοσμήματα κλπ

Επεξ/σία από makfil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, makfil είπε

Η πιθανότερη αιτία είναι ότι, ο πωλητής έχει καταχωρηθεί, από τους οργανισμούς που εκδίδουν τις κάρτες (Visa/MasterCard), ότι πουλάει είδη που απαγορεύονται από τα CC, όπως πχ κοσμήματα κλπ

Και δεν μπορώ να πραγματοποιήσω την αγορά με το υπόλοιπο μου στην Paysafe χωρίς κάρτα για να αποφύγω τα CC ?

Επεξ/σία από footbattle
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς τη συγκεκριμένη κάρτα μπορείς, όπως πχ με χρήματα από το balance του Paypal, εάν έχεις, αλλά οι άλλοι τρόποι σου εξασφαλίζουν την προστασία του Paypal:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, προσπαθώ για μέρες να προσθέσω μια κάρτα Πειραιώς visa στο PayPal και μου λέει συνεχώς ότι η κάρτα απορρίφθηκε. Ξέρουμε για ποιο λόγο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, siralexvas είπε

Καλησπέρα, προσπαθώ για μέρες να προσθέσω μια κάρτα Πειραιώς visa στο PayPal και μου λέει συνεχώς ότι η κάρτα απορρίφθηκε. Ξέρουμε για ποιο λόγο;

Εχει υπόλοιπο η καρτα; Χρειάζεται 1 ευρω για την επιβεβαίωση της κάρτας+ 1.5 ευρώ για το verify.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, siralexvas είπε

Καλησπέρα, προσπαθώ για μέρες να προσθέσω μια κάρτα Πειραιώς visa στο PayPal και μου λέει συνεχώς ότι η κάρτα απορρίφθηκε. Ξέρουμε για ποιο λόγο;

χρημα εχει μεσα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...