Προς το περιεχόμενο

Windows 10: 14 εκατομμύρια εγκαταστάσεις σε 24 ώρες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 200
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πήρα μήνυμα από την Sony ότι πρέπει να περιμένω το info για τα upgrade τον Αύγουστο και τα drivers/updates τον...Νοέμβριο..

Δείτε "χρονοδιάγραμμα":

http://esupport.sony.com/US/p/os10upgrade.pl

Το είδα και εγώ στο laptop μου. Εμένα μάλιστα φοράει τα Windows 7, οπότε απ' ότι κατάλαβα δε θα το υποστηρίξουν καν.

 

Δεν έχει η Microsoft κάποιο τέτοιο εργαλείο που να σου λέει αν υπάρχουν conflicts την ώρα που πας να κάνεις την αναβάθμιση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είδα και εγώ στο laptop μου. Εμένα μάλιστα φοράει τα Windows 7, οπότε απ' ότι κατάλαβα δε θα το υποστηρίξουν καν.

 

Δεν έχει η Microsoft κάποιο τέτοιο εργαλείο που να σου λέει αν υπάρχουν conflicts την ώρα που πας να κάνεις την αναβάθμιση;

Dual boot.Αλλά σε laptop με 128 gb ssd και κάτι pages που καλύπτουν 3-8 gb όλο το δίσκο δεν μπορώ να κάνω τίποτα αν δεν χαλάσω το μηχάνημα..Ή αν βάλω 256 gb ssd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα ξεκιναω τις καθαρές εγκαταστάσεις με όλη την δυνατή σχολαστικότητα που με διακρίνει ως προς τα αγορασμενα serial numbers των windows, αγορασμενων προγραμματων, βάζω ονόματα κλπ κλπ. Με το που αρχίζουν τα προβλήματα και αρχίζουν οι επανεγκαταστασεις, τα παίρνει όλα ο ...δ@#€ και αρχίζω τα κόλπα, ειδικά όταν δεν δουλεύουν οι ανακτήσει κωδικών αγορασμενων πραγμάτων. Φανταστείτε τι έχει να γίνει αν π.χ. αλλαχτεί κανας δίσκος ξ μητρική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

guys σε οσους εχουν το οποιοδηποτε προβλημα με αναβάθμιση σε win10:

1) κατεβαζουν απο εδω https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10 το iso συμφωνα με την γλωσσα εγκαταστασης των windows τους ( οχι απαραιτητα την γλωσσα εμφάνισης που χρησιμοποιουν τωρα, την γλωσσα που ειχε το λειτουργικο οταν γινοταν εγκατασταση) και συμφωνα με την αρχιτεχτονικη του συστήματός τους (Start+R και τρεχτε την εντολη msinfo32 και στο system type θα λεει x86 για 32bit και x64 για 64bit) ή φτιαχνουν usb stick.
2) αφερουν οποιοδηποτε extra σκληρο δισκο εχουν εσωτερικο και εξωτερικο.

3) Έχοντας τουλαχιστον 8gb ελευθερα στο δισκο εγκαταστασης,
3) ξεκινανε την διαδικασια αναβαθμησης μεσα απο το iso ή usb stick.

Αυτα θα λύσουν τα περισσοτερα προβληματα που υπαρχουν με την εγκατασταση.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...απίστευτος ο κόσμος...(και ο χαρακτήρας μας...που λέει και ο Σωκράτης...)

Μπράβο σε όσους τα κατάφεραν, περαστικά σε μας τους υπόλοιπους!

Υ/Γ Μαξιλαράκια, έχει και το ΙΚΕΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις εαν μπορω να τα βαλω σε usb ωστε να bootαρω απο εκει και να τα δοκιμασω ... ???

 

υπαρχει καποιο λινκ ??

Εχμ... είσαι το σχόλιο 27...Στο 25, υπάρχει αυτό που ζητάς...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις εαν μπορω να τα βαλω σε usb ωστε να bootαρω απο εκει και να τα δοκιμασω ... ???

 

υπαρχει καποιο λινκ ??

δεν νομίζω να γίνεται αυτό 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...