Προς το περιεχόμενο

Windows 10: 14 εκατομμύρια εγκαταστάσεις σε 24 ώρες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω το HP G72-120ev και είχα δοκιμάσει κάποτε να του βάλω win8.1.

Όμως είχα πρόβλημα με την ανάλυση της οθόνης καθώς δεν υποστηριζόταν η μέγιστη όπως με τα win7 και φαινόταν χάλια και αναγκάστημα να επιστρέψω στα 7.

 

Έχω κάνει κράτηση για τα 10. Όταν μου έρθει ειδοποίηση να τα εγκαταστήσω, αν το κάνω και έχω το ίδιο πρόβλημα με την ανάλυση θα υπάρχει δυνατότητα επιστροφής ή θα έχω καταστρέψει το pc μου?

 

ναι, και το 10 εχει το ιδιο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βάση αυτά που είδα τα 10 έπρεπε να λέγονται

Windows 10 Big Brother Edition.

Στο netbook είμαι με local account και απενεργοποίηση όλων των υπόλοιπων που πάνε στην MS όσο μας το επιτρέπει.

Τώρα για το desktop σύστημα να δούμε πότε θα αγοράσω μία άδεια.

Κατά τα άλλα μια χαρά είναι τα 10άρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπολογιστή δυνατό αλλά 8ετίας που δεν υπάρχουν drivers μητρικής για Win 10 αν κάνω καθαρή εγκατάσταση δεν θα έχω προβλήματα ;

 

Σε Upgrade προς το παρόν στον ένα μου υπολογιστή δουλεύουν φυσιολογικά μέχρι τώρα αλλά μία καθαρή εγκατάσταση είναι καθαρή εγκατάσταση. Γλιτώνεις σκουπίδια, άχρηστα προγράμματα, κανέναν ιό που δεν πήρες πρέφα, λάθος ή άχρηστα registry values, μικρότερο χώρο εγκατάστασης, κανά conflict με drivers που δεν θα έπρεπε να υπήρχαν κ.τ.λ. Αν δεν είχα και SSD, θα πρόσθετα και καθυστερήσεις στην ανάγνωση του σκληρού λόγω το πιθανού μπάχαλου που μπορεί ούτε το defragment να μπορούσε να το κάνει τελείως φυσιολογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπολογιστή δυνατό αλλά 8ετίας που δεν υπάρχουν drivers μητρικής για Win 10 αν κάνω καθαρή εγκατάσταση δεν θα έχω προβλήματα ;

Για το chipset λες ή γενικά drivers για την ενσωματωμένη κάρτα ήχου και κάρτα δικτύου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πιο βαρια απο τα 8 παντως (σε παλιοτερα συστηματα)

Σε netbook με atom και 2 gb ram και ssd πανε πολυ πιο αργα απο τα 8.1 που ειχε...πχ πριν ανοιγε γρηγορα τον web browser τωρα θελει την ωρα του ,αλλα και στα μενου υπαρχει μεγαλυτερη καθυστερηση

Ενεργοποιηση κανονικα χωρις αλλα προβληματα

Δεν τα προτεινω σε χρηστες παλιοτερων συστηματων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Laptop 7ετιας (compaq presario cq71 310sv ) και τα παιζει απροβληματιστα. Καθαρο install.

 Στο πρωτο boot εκανε κατι σιωπηλες ενημερωσεις και σερνοταν. Μετα απο λιγη ωρα εβαλα τους drivers γραφικων (g103m ) και skype,drivers εκτυπωτη και office (γι'αυτα αλλωστε χρειαζομαστε το συγκεκριμενο λαπτοπ) και μετα απο 2-3 επανεκκινησεις επαιξε μπαλα. Οσοι προερχονται απο 7 θα τους ειναι μυστηρια , αλλα εχει και προσβαση σε settings οπως παλια (πχ control panel) . Γενικα θα εχουν τα θεματακια τους (πχ στα home δε μπορω να απενεργοποιησω το windows defender αν δε βαλω 3d party av , αλλα ουτε οι αυτοματες ενημερωσεις απενεργοποιουνται) . Ολα τα αλλα κομπλε και λιγη υπομονη, θα στρωσουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...