Προς το περιεχόμενο

Windows 10: 14 εκατομμύρια εγκαταστάσεις σε 24 ώρες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ιδιο κανανε βασικα και με τα win 98  και τα δωσανε δωρεαν ( αφου το ιδιο κλειδι μπορουσε χρησιμοποιθει παντου) για να αποκτησουν ενα μεγαλο μερος της αγορας .Ειναι ενδιαφερον πως μια σχεδον ιδια στρατιγικη  εχει σχεδον τα ιδια αποτελεσματα σχεδον 20 χρονια μετα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 200
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πήρα μήνυμα από την Sony ότι πρέπει να περιμένω το info για τα upgrade τον Αύγουστο και τα drivers/updates τον...Νοέμβριο..

Δείτε "χρονοδιάγραμμα":

http://esupport.sony.com/US/p/os10upgrade.pl

φιλε μου εχω περασει τα 10 στο δικο μου vaio svs1511v9es με drivers των 8 πχ για fingerprint reader. Τους περισσοτερους δεν χρειαστικε να τους περασω (οπως για τον ηχο, gpu, network cards) γιατι τους εβαλε αυτοματα το λειτουργικο Μη περιμενεις κατι καλυτερο απο τη Sony εκτος και αν σε ενδιαφερουν τα bloatware που πεταει μεσα στους υπολογιστες της. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μισος που υπηρχε με την microsoft ηταν οτι σκοπιμα δημιουργουσε προβληματα για να αναγκαζεσαι να αγορασεις την επομενη εκδοση, κομπιουτερ περιφεριακα προγραμματα και λοιπα. Και βγαζω απεξω τους ιους που ειναι το πιο σημαντικο , κατι πολυ απλο ¨το start στα 8 και το μετρο . Μια απιστευτη βλακεια που σκοπιμα δημιουργησε

 

Ποσο δυσκολο ειναι να βαλεις μια επιλογη αν θες μετρο ή οχι . Αν θες κλασσικο σταρτ ή οχι. Αν δεν υπηρχε το classic shell θα ειχε γινει φορματ των 8 κ επιστροφη στα 7 στο μισαωρο.

 

Στα 10 απλα αποφασισε να μη παιζει αλλο με την νοημοσυνη μας γιατι απλα ειδε απο τα xp και τα 7 οτι αν ειναι καλο το προιον ο κοσμος θα το κρατησει.

 

Οποτε απλα τωρα το παιχνιδι φευγει απο το να προσπαθει να μας σπασει τα νευρα με τα windows γιατι τωρα εχει mac , linux , android και ios Που ειναι πλεον δωρεαν οι αναβαθμισεις τους κ τοσα χρονια κλεβουν την δοξα απο τα windows 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε απλα τωρα το παιχνιδι φευγει απο το να προσπαθει να μας σπασει τα νευρα με τα windows γιατι τωρα εχει mac , linux , android και ios Που ειναι πλεον δωρεαν οι αναβαθμισεις τους κ τοσα χρονια κλεβουν την δοξα απο τα windows 

Λιγο ακυρα τα παραδειγματα που εδωσες,γιατι καταρχας τα mac ειναι συσκευες και θες απο 1000€ και πανω για να το παρεις,εκτος αν βρεις κανα παλιοτερο μοντελο σε μτχ και το παρεις ποιο φτηνα,τωρα για τα linux,δεν ειναι τοσο απλα,και ubuntu να βαλεις,δεν ειναι windows διπλο κλικ και εκανε εγκατασταση,απαιτει παραπανω γνωσης απο εναν απλο χρηστη,οσο για android και ios ειναι λειτουργικα για handlend συσκευες και δεν κολανε πουθενα σε σχεση με λειτουργικο συστημα για pc.

 

ενοοειτε , εμενα παντως το laptop μου απο 7 πηγε χωρις  προβληματα στα 10 !  ,  turbo-x 

Και γιατι να μην παρει?! :P :P
Εδω πηρε με ανεση το 6ετιας acer που εχω.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έβαλε κανένας. να μας πει εντυπώσεις....

Χτες το βράδυ μου εμφάνισε το μήνυμα για εγκατάσταση στο λάπτοπ. Είχα κάνει κράτηση βέβαια.

Η ενημέρωση πήρε 2 ώρες περίπου, μαζί με τις ρυθμίσεις και ήταν απρόσκοπτη. Το μόνο που δεν μου έστησε αυτόματα ήταν οι κάρτες γραφικών (intel hd 4000 + nvidia gt 640M, είναι dual graphics το laptop). Κατέβασα τους ενημερωμένους drivers για 10άρια από την dell, όπου είχαν ήδη ανέβει και όλα καλά.

Το λειτουργικό για όποιον είχε 8.1 δεν παρουσιάζει καμία δυσκολία στην περιήγηση και ρύθμιση. Για όσους ήταν σε 7άρια θα πρέπει να εξοικειωθούν λίγο και να σταματήσουν να γκρινιάζουν.

Σε γενικές γραμμές μου άρεσαν οι αλλαγές από τα 8άρια και δεν θα μου λείψει η απαίσια charm bar που πεταγόταν στα δεξιά, να μην πω σαν τι (ποτέ δεν τη χώνεψα). Επίσης δεν θα μου λείψει το metro interface γιατί ποτέ δεν το χρησιμοποίησα, Το μενού έναρξη επέστρεψε βελτιωμένο και η task bar μίκρυνε λίγο.

Αυτό που με έκανε να χαμογελάσω ήταν τα εικονίδια στο tray που για κάποιον περίεργο λόγο μου θύμισαν ubuntu!

 

Στην τελική η ms πιστεύω ότι έγραψε... Έκανε επιτέλους ένα λειτουργικό ορόσημο που αξίζει να ασχοληθείς (άξια συνέχεια της σειράς -> 3.11, 98se, xp, 7, 10).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης δεν θα μου λείψει το metro interface γιατί ποτέ δεν το χρησιμοποίησα

Ξέρεις αν κανένα βράδυ είσαι μονάχος σου και σου λειψει λιγάκι,μπορείς να το ενεργοποιησης :P :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα γιατί όταν βάζω τον κωδικό εισόδου, μου βγάζει το εξής μύνημα;

 

Η σύνδεση της υπηρεσίας Υπολογιστής-πελάτης πολιτικής ομάδας απέτυχε.

Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα ξαναγυρισα στα 8.1.τα εικονιδια ειναι οτι πιο αισχος εχω δει και εχουν αλλαξει αρκετες απο τις ευκολιες που εχουν τα 8.1.το σταρτ μενου θεος να το κανει δε μου φαινεται τοσο λειτουργικο...κι αν ειναι και η τελευταια εκδοση που λενε τοτε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το HP G72-120ev και είχα δοκιμάσει κάποτε να του βάλω win8.1.
Όμως είχα πρόβλημα με την ανάλυση της οθόνης καθώς δεν υποστηριζόταν η μέγιστη όπως με τα win7 και φαινόταν χάλια και αναγκάστημα να επιστρέψω στα 7.
 
Έχω κάνει κράτηση για τα 10. Όταν μου έρθει ειδοποίηση να τα εγκαταστήσω, αν το κάνω και έχω το ίδιο πρόβλημα με την ανάλυση θα υπάρχει δυνατότητα επιστροφής ή θα έχω καταστρέψει το pc μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...