Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν βρεθήκατε σε μονάδα με στελέχη που δεν νιώθουν και έχουν άσχημη/παράλογη συμπεριφορά , προσπαθώντας να κάνουν την ζωή του φαντάρου δύσκολη , δημιουργείστε την εντύπωση ότι είστε αλλού , πουλήστε τρέλα , δώστε πόνο.

κάντε τους να νιώσουν ανασφάλεια , νομίζοντας οτι με εσάς εκεί , όλα μπορούν να συμβούν .
Αυτό που τους νιάζει ειναι να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο , εσείς είστε περαστικοί , αυτοί θα μείνουν και θα υποστούν και τις συνέπειες για ότι συμβεί γιατί είναι υπεύθυνοι για εσάς . Κάντε την δουλειά σας όμορφα και ωραία και δεν θα σας ενοχλεί κανένας.

εγώ έτσι έκανα και δεν με άγγιζε τίποτα , λίγο πριν αποληθώ μου λέει ενα παλικάρι : το έχεις πιάσει το νόημα , πουλάς τρέλα και αυτοί αγοράζουν , άντε να δούμε εμείς τι θα κάνουμε. 

Αν δεν έχεις βύσμα , τότε δημιουργείς ένα
η παλαβομάρα είναι το εισιτήριο για να μην σας ενοχλεί κανείς . :-) 

Και αποφύγετε τους καβγάδες , δύο φορές έπαιξα μπουνιές στην θητεία μου και τις δύο για βλακεία λόγο (τώρα που το σκέφτομαι)

Αν πάλι είστε σε καλή μονάδα όπου φαντάροι και στελέχη είναι σαν οικογένεια (το έχω ακούσει για μερικές μικρές@παραμεθόριο ) τότε δεν χρειάζεται τίποτα απο αυτά
είναι ανάλογα που θα βρεθείς και με τι καταστάσεις θα έρθεις αντιμέτωπος .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

στη βολη σου εδωσαν οχι στο ξεμπαρκο 

 

και σε καθε βολη κανονικα παιζουν νεες 

 

 

μπα, στο κέντρο που ροχαλιζαν πολλοι.. :P τις ειχαν βασικά μεσα στο λουκάνικο μαζι με κατι αλλες βλακιτσες (βουρτσες κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωτοασπίδες γιατί να σου δώσουν; Μόνο για τη βολή δίνουν

 

Αν είσαι αοπλος δε πας για βολή προφανώς, ή μπορεί απλά να πας μέχρι το πεδίο

 

 

γιατι δε θα κοιμηθω αμα ροχαλιζουν 20 ατομα !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, λες και άμα τις βάλεις δε θ' ακούς τίποτα...

 

Ακουστικά και μουσική σε πολύ δυνατή ένταση είναι ο μόνος τρόπος αν ροχαλίζουν/βελάζουν σε μικρή απόσταση.

 

Γενικότερα προετοιμάσου ψυχολογικά για αϋπνία, εκτός κι είσαι πολύ τυχερός και πέσεις σε περίπτωση.

 

Εγώ κοιμόμουν 2-3 ώρες max τη μέρα, και μιλάμε για κακό ύπνο, όχι ότι ξεραινόμουν και δεν ένιωθα τίποτα. Αυτό βέβαια είναι και στον άνθρωπο.

 

Αν και τώρα που το σκέφτομαι, σε εσάς νομίζω επιτρέπεται ο μεσημεριανός ύπνος, οπότε θα 'ναι κάπως καλύτερα (αν είσαι μέσα και δεν έχεις έξοδο εννοείται).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα αμα εχει ωτοασπιδες στο καψιμι θα παω να τις παρω απο εκει δε τρεχει κατι. απλα δε ξερω τι πουλαει αυτο το πραγμα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ πάρε και από πριν, δεν είναι εκεί το θέμα, αλλά ότι δεν κάνουν τίποτα αν έχεις πηγές θορύβου σε κοντινή απόσταση.

 

Μόνο με ακουστικά κάνεις κάτι.

 

Εν τω μεταξύ αυτές οι πορτοκαλί οι κλασικές, υπάρχει λόγος που λέγονται μιας χρήσεως. ΟΚ, δεν είναι μόνο για μία χρήση, αλλά από ένα σημείο και μετά σκληραίνουν και δεν κάνουν τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κοιμόμουν 2-3 ώρες max τη μέρα, και μιλάμε για κακό ύπνο, όχι ότι ξεραινόμουν και δεν ένιωθα τίποτα. Αυτό βέβαια είναι και στον άνθρωπο.

Όντως, εγώ είχε τύχει μέρα να κλείσω και 13ωρο ύπνου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα αμα εχει ωτοασπιδες στο καψιμι θα παω να τις παρω απο εκει δε τρεχει κατι. απλα δε ξερω τι πουλαει αυτο το πραγμα :P

Πηγαινε φαρμακειο και παρε σιλικονης ή και απλες.

50 λεπτα κανουν παρε καμια 5 ζευγαρια.

Γιατι καποιες θα χανεις και καποιες θα πετας.

Τωρα ομως μην περιμενεις εκει μεσα/...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διάολο, υπηρεσία δεν είχες; Αναφορά, σημαία, κάτι.

Σε φυλάκιο, με αυδμ (ή αρχιφύλακας λεγόταν όταν ήταν σε φυλάκιο; Δεν θυμάμαι) που δεν έδινε σημασία που είμαστε (αναφορές, να μην ξαπλώνουμε σε ακατάλληλες ώρες), άρα 3x2ώρες η σκοπιά, και σχεδόν όλες τις άλλες ύπνο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως σε φυλάκια παίζουν αυτά, αλλά και πάλι δύσκολο για πολύωρο σερί χωρίς να σε ενοχλήσει κανείς.

 

Αλλά και πάλι, για να έκλεισες 13ωρο, σημαίνει ότι δε σηκώθηκες για νούμερο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως σε φυλάκια παίζουν αυτά, αλλά και πάλι δύσκολο για πολύωρο σερί χωρίς να σε ενοχλήσει κανείς.

 

Αλλά και πάλι, για να έκλεισες 13ωρο, σημαίνει ότι δε σηκώθηκες για νούμερο :P

Ωχ, το έθεσα λάθος, έχεις δίκιο. Εννοούσα 13ωρο μέσα σε ένα 24ωρο, όχι συνεχόμενο, σορρυ :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...