Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω εχουν αλλο τρυπακι για να σε παιρνουν 90 ευρω.

 

Ταχα δεν σε βρισκανε και εσυ δεν παιρνας στην ωρα σου περιοδευων.

 

Και σου λενε ή υπηρετεις επιπλεον ενα μηνα ή πας στην εφορια και πληρωνεις 90 ευρω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδω εχουν αλλο τρυπακι για να σε παιρνουν 90 ευρω.

 

Ταχα δεν σε βρισκανε και εσυ δεν παιρνας στην ωρα σου περιοδευων.

 

Και σου λενε ή υπηρετεις επιπλεον ενα μηνα ή πας στην εφορια και πληρωνεις 90 ευρω...

 

Δέν είναι θέμα τρυπακί(ου),είναι θέμα ανικανότητας.

Παρουσιαζόμουν 09/05/2007 (δέν το ήξερα) και δέν είχε έρθει χαρτί.Για την ακρίβεια δέν θα ερχόταν ποτέ χαρτί αν δέν είχα ασχοληθεί προσωπικά, καλώντας στην στρατολογία μερικές μέρες νωρίτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν λεω ποτε ειναι να παρουσιαστεις, αλλα στα 18 ή 17 που πας τριτη λυκειου κανονικα σου ερχεται χαρτι να πας να περασεις περιοδευων καπως ετσι λεγεται. 

 

Σε πολλους δεν ερχεται αυτο το χαρτι και τρεχουν μετα να πληρωσουν το προστιμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειδοποιητήριο έχει το ίδιο νόημα και στις δύο περιπτώσεις.Δέν φτάνει ποτέ στα χέρια σου για τους Χ,Ψ λόγους και έχεις κυρώσεις στην συνέχεια.

 

Για την ιστορία,ναί...το ειδοποιητήριο για περιοδεύων το έλαβα στα 17 μου,στην διεύθυνση μόνιμης κατοικίας μου στην Αθήνα (άσχετα αν είμαι εγγεγραμμένος σε άλλο νομό).

Θεωρώ όμως οτι είναι λυπηρά ανίκανοι για να στήσουν την "παγίδα" που αναφέρεις στον μέσο κληρωτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ περιοδεύων πέρασα στο σχολείο. Ήρθαν μία μέρα από τη στρατολογία και έγινε η δουλειά μπαμ μπαμ. Νομίζω ότι τότε μας έδωσαν και το χαρτί στο χέρι.

 

Συμφωνώ πάντως ότι είναι λίγο τραβηγμένο να σου στήσουν παγίδα για να βγάλουν λεφτά. Εδώ που τα λέμε ίσως να έπρεπε να μεριμνούν οι πολίτες σε τέτοια θέματα, γιατί ειδικά τώρα έτσι που είναι η κατάσταση, που ένα μεγάλο μέρος του πληθυσμού ζει σε κατάσταση ημιπαρανομίας, πολλά παιδιά θα είναι δύσκολο να βρεθούν. Βέβαια, θα πρέπει να υπάρχει και η σωστή ενημέρωση για να λειτουργεί σωστά το πράμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε κι εγώ είχα περάσει περιοδεύων. Όταν ήρθε το χαρτί και πήγα στη στρατολογία μου είπαν ότι θα υπηρετήσω δύο μήνες παραπάνω, πράγμα που δεν έγινε ποτέ όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

καλά πλέον για το περιοδεύων περνάς από ΚΕΠ...

 

εμείς για να πάμε ΡΟΥΦ περιμέναμε μέρα με συνδιασμό διαγωνισμάτων ώστε να αξίζει η δικαιολογημένη απουσία :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξει δε το βλεπω ετσι (χαμενος χρονος δηλαδη) γιατι δεν ειχα κανει διακοπες 2 χρονια λογω εξωτερικου. οποτε το βλεπω σαν ξεκουραση να σου πω. και αφου περναω καλα ειναι διακοπες και το χαιρομαι.

 

τα δυσκολα ερχονται μετα αλλα δε το σκεφτομαι. με νοιαζει να περναω και να ειμαι καλα την παρουσα φαση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι 4:30? για να ειμαι στην αναφορα στις 6:30 δε γινεται να ειμαι σπιτι. θα κοιμομουν μεσα στην ευελπιδων και θα πηγαινα σπιτι μου μονο σαββατοκυριακα (οποτε δεν ειχα υπηρεσια).

 

βασικα αυτος ηταν και ο λογος που ηθελα να φυγω απο βαρη. οχι αναγκαστικα 401 αλλα καπου βορεια προαστια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες θελω επειγοντως την βοηθεια σας. Μου ειχε ερθει το χαρτι για να παρουσιαστω στις 10/7/2013 στην Θηβα. Πηγα στα ΚΕΠ εκανα τα χαρτια (στις 26/6 τα εκανα) για την αναβολη μιας και σπουδαζω και μου λεει η υπαλληλος στις 7-8 ιουλιου μπες στο stratologia.gr και δες αν εχει ολοκληρωθει η αναβολη σου. Μπαινω σημερα και μου λεει οτι ειμαι κανονικα στρατευσιμος και δεν εχω κανει αιτηση για αναβολη. Εχω ομως την αιτηση για αναβολη απο τα ΚΕΠ. Το παραξενο ειναι οτι ενας φιλος μου εκανε τα χαρτια 2 μερες μετα απο εμενα και προχθες που μπηκε στο stratologia.gr του λεει οτι εχει αναβολη μεχρι το 2021. Ειναι Σαββατο και ειναι κλειστα τα ΚΕΠ. Να παω στην αστυνομια ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες θελω επειγοντως την βοηθεια σας. Μου ειχε ερθει το χαρτι για να παρουσιαστω στις 10/7/2013 στην Θηβα. Πηγα στα ΚΕΠ εκανα τα χαρτια (στις 26/6 τα εκανα) για την αναβολη μιας και σπουδαζω και μου λεει η υπαλληλος στις 7-8 ιουλιου μπες στο stratologia.gr και δες αν εχει ολοκληρωθει η αναβολη σου. Μπαινω σημερα και μου λεει οτι ειμαι κανονικα στρατευσιμος και δεν εχω κανει αιτηση για αναβολη. Εχω ομως την αιτηση για αναβολη απο τα ΚΕΠ. Το παραξενο ειναι οτι ενας φιλος μου εκανε τα χαρτια 2 μερες μετα απο εμενα και προχθες που μπηκε στο stratologia.gr του λεει οτι εχει αναβολη μεχρι το 2021. Τι κανω ??? Ειναι Σαββατο και ειναι κλειστα τα ΚΕΠ. Να παω στην αστυνομια ??

 

H αστυνομία δεν έχει καμία δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...