Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικό σκούτερ


telis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, zio10 είπε

Μεγειά, καλοτάξιδο!

Εγώ το ψάχνω για ποδήλατο (κιτ μετατροπής) αλλά όσο ψάχνω τόσο μπερδεύομαι, γίνεται χαμός!

Σε ευχαριστώ πολυ! Ευχομαι να βρεις συντομα αυτό που θέλεις. Εχω κ ηλεκτρικο ποδηλατο κ ειναι πολυ πιο ξεκουραστο το πεταλισμα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 788
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 ώρες πριν, tzotol είπε

Τελικά το πηρα εδω κ 4 μερες.  Απο ποιοτητα δεν ειναι της προκοπης αλλα με 990 € δεν περιμενεις κ καλύτερο, αλλα παει μια χαρα.  Κ σε ανηφορες καλα τα παει.  

Καλορίζικο !! Ποιο πήρες τελικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, tzotol είπε

Σε ευχαριστώ πολυ! Ευχομαι να βρεις συντομα αυτό που θέλεις. Εχω κ ηλεκτρικο ποδηλατο κ ειναι πολυ πιο ξεκουραστο το πεταλισμα. 

Πόσα watt είναι το ποδήλατο και με τι μπαταρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Nickokin είπε

Καλορίζικο !! Ποιο πήρες τελικά?

Ευχαριστώ,  http://motovyzas.com/product/volta-red με λιθιου μπαταρία 

5 λεπτά πριν, zio10 είπε

Πόσα watt είναι το ποδήλατο και με τι μπαταρία;

Το ποδηλατο 250watt με μπαταρια shimano λιθιου. Δεν ηταν κιτ.  

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/4/2019 στις 1:24 ΜΜ, tzotol είπε

Ευχαριστώ,  http://motovyzas.com/product/volta-red με λιθιου μπαταρία 

Το ποδηλατο 250watt με μπαταρια shimano λιθιου. Δεν ηταν κιτ.  

Εγώ σκέφτομαι να πάρω ένα κιτ από ebay 1000w. Τα έχουν σε πολύ καλές τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

εμενα με ενδιαφερει ποσο κοστιζει η μετατροπη απο 25 km/h να φτανει 80 km/h και αν μπορουν να το κανουν ολοι οι μαστορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Zak87 είπε

εμενα με ενδιαφερει ποσο κοστιζει η μετατροπη απο 25 km/h να φτανει 80 km/h και αν μπορουν να το κανουν ολοι οι μαστορες

Να το πειράξεις για να φθάνει τα 80 θεωρώ δεν είναι κάτι το δύσκολο για οποιονδήποτε τεχνικό αλλά το θέμα είναι ότι τα ηλεκτρικά ποδήλατα έχουν φτιαχτεί να πηγαίνουν μέχρι 25.

Οπότε εάν εσύ θες να πηγαίνεις με περισσότερα χιλιόμετρα είσαι με το ένα πόδι στον τάφο.

Αυτό είναι το βασικότερο.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα ειμαι νεο μελος!!! Γλυκοκοιταω κι εγω τα ηλεκτρικα σκουτερ...μενω στον Βολο καπως ψηλα!! Για καποιους λογους δν εχω διπλωμα απο μηχανακι κι ετσι κατεφυγα εκει για να

πηγενω κανα καφε παραλια κι αντε παλι πισω ισα ισα να κανω την δουλεια μου....εχω τα κιλακια μου και 1.85 υψος

Πηγα δοκιμασα καποια και τελικα δν ηταν ασχημα (πειραγμενα βεβαια για να με βγαλουν)  Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ:

 

Θα το παρω με μπαταρια μολυβδου για οικονομια γτ η αλλαγη της λιθιου εχει 500ε μου ειπε και δν με συμφερει καθολου...Αυτο που οδηγησα εγω ηταν 48V 20A

Υπαρχει η δηνατοτητα να γινει 60v η θα προκαλεσουμε πουθενα προβλημα;; γιατι ενα 60v που οδηγησα ειχε αλλα δυναμαρια....

Περιμενω την απαντηση σας για αυτο το σκουτερ:

 

 

LENNOX-01-1000x738.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/5/2019 στις 12:38 ΠΜ, kokoblue είπε

Καλησπερα ειμαι νεο μελος!!! Γλυκοκοιταω κι εγω τα ηλεκτρικα σκουτερ...μενω στον Βολο καπως ψηλα!! Για καποιους λογους δν εχω διπλωμα απο μηχανακι κι ετσι κατεφυγα εκει για να

πηγενω κανα καφε παραλια κι αντε παλι πισω ισα ισα να κανω την δουλεια μου....εχω τα κιλακια μου και 1.85 υψος

Πηγα δοκιμασα καποια και τελικα δν ηταν ασχημα (πειραγμενα βεβαια για να με βγαλουν)  Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ:

Θα το παρω με μπαταρια μολυβδου για οικονομια γτ η αλλαγη της λιθιου εχει 500ε μου ειπε και δν με συμφερει καθολου...Αυτο που οδηγησα εγω ηταν 48V 20A

Υπαρχει η δηνατοτητα να γινει 60v η θα προκαλεσουμε πουθενα προβλημα;; γιατι ενα 60v που οδηγησα ειχε αλλα δυναμαρια....

Περιμενω την απαντηση σας για αυτο το σκουτερ:

LENNOX-01-1000x738.jpg

Ρώτησε αυτόν που το πηρες.

Να είσαι σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/5/2019 στις 12:38 ΠΜ, kokoblue είπε

Καλησπερα ειμαι νεο μελος!!! Γλυκοκοιταω κι εγω τα ηλεκτρικα σκουτερ...μενω στον Βολο καπως ψηλα!! Για καποιους λογους δν εχω διπλωμα απο μηχανακι κι ετσι κατεφυγα εκει για να

πηγενω κανα καφε παραλια κι αντε παλι πισω ισα ισα να κανω την δουλεια μου....εχω τα κιλακια μου και 1.85 υψος

Πηγα δοκιμασα καποια και τελικα δν ηταν ασχημα (πειραγμενα βεβαια για να με βγαλουν)  Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ:

Θα το παρω με μπαταρια μολυβδου για οικονομια γτ η αλλαγη της λιθιου εχει 500ε μου ειπε και δν με συμφερει καθολου...Αυτο που οδηγησα εγω ηταν 48V 20A

Υπαρχει η δηνατοτητα να γινει 60v η θα προκαλεσουμε πουθενα προβλημα;; γιατι ενα 60v που οδηγησα ειχε αλλα δυναμαρια....

Περιμενω την απαντηση σας για αυτο το σκουτερ:

LENNOX-01-1000x738.jpg

Ωραίο, πόσο κάνει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον στο θέμα με τα ποδήλατα ταιριάζει αλλά δεν είμαι και σίγουρος :P

Σήμερα ήρθε το κιτ μετατροπής, περιμένω και την μπαταρία για να γράψω εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/3/2019 στις 11:36 ΠΜ, dirkoulas41 είπε

Κοιταξε σε οσες κριτικες εχω δει κανενας δεν εχει παραπονεθει για την μπαταρια (του D1, γι αυτο με ενοιαζε και με νοιαζει). Eνα παλικάρι (Έλληνας) που το έχει απο περυσι τον Ιουνιο, μενει επαρχια και εχει κανει unboxing & review στο youtube και γραφει και στο myphone forum εχει πει οτι τωρα, μηνες μετα και πινοντας του το αιμα καθε μερα δεν υπαρχει η παραμικρη πτωση στην αποδοση. Eγώ από τον Δεκέμβρη το έχω και του πίνω το αίμα ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ, δεν εχω δει καμία πτωση στην μπαταρία του. Την παραμικρη ομως. Το μονο που με χαλαει ειναι ο indicator στην οθονη που δειχνει λιγο αλλα αντ'αλλων, μπορει αν γκαζωνεις συνεχομενα για κανα 5λεπτο να σου βγαλει οτι εχεις 2 γραμμες μπαταρια ενω εχεις ακομα 4 η 3. Μολις το αφησεις λιγο επανερχεται. Όπως και να το κανεις ομως οταν πηγαινεις μακρυνη διαδρομη αυτο σε τρομάζει ακόμα και αν προσπαθεις να πεισεις τον εαυτο σου οτι εχεις 4 γραμμες ακομα. 

Για μενα δεν αξιζει να δωσεις τα διπλά λεφτα για το Σιαομι, στο λεω με το χερι στην καρδια. Η επιλογη δικη σου ωστοσο. Το D1 έχει στο Gearbest 270κατι κριτικες και μ.ο 4.7 αστέρια. Πολλές απο αυτες ειναι updated που σημαινει οτι εχει μπει κοσμος και εχει ξαναγραψει εντυπωσεις μετα απο 6-7 μηνες, χρονο κλπ και ειναι ολοι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ευχαριστημενοι. Διαλέγεις και παίρνεις.

Καλησπέρα.

Μετά από αρκετή ανάγνωση των μηνυμάτων, κατέληξα στο FIIDO D1 ή D2. Γνωρίζεις, ή οποισδήποτε από το φορουμ,  ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος αγοράς του ώστε να έχω την μικρότερη περίπτωση να περάσει εκτελωνισμό;

Επειδή για το gearbest, διάβασα εδώ από το φορουμ ότι υπάρχει αρκετό ρίσκο, θα πρότεινες-νετε να γίνει η αγορά από το ακόλουθο λινκ του banggood;

https://www.banggood.com/FIIDO-D2-36V-7_8Ah-250W-16-Inches-Folding-Moped-Bicycle-25kmh-Max-50KM-Mileage-Electric-Bike-Xiaomi-p-1411130.html?utm_source=google&utm_medium=cpc_ods&utm_campaign=led-sds-view-led&utm_content=arvin&gclid=CjwKCAjw8-LnBRAyEiwA6eUMGmVnRBRbXrfeYqFI3mJAfLPlopo7G39NN66KJkwhCsnl665dyRf2LRoCqmsQAvD_BwE&ID=45140&cur_warehouse=CN

Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από johnykim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/6/2019 στις 2:42 ΜΜ, johnykim είπε

Καλησπέρα.

Μετά από αρκετή ανάγνωση των μηνυμάτων, κατέληξα στο FIIDO D1 ή D2. Γνωρίζεις, ή οποισδήποτε από το φορουμ,  ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος αγοράς του ώστε να έχω την μικρότερη περίπτωση να περάσει εκτελωνισμό;

Επειδή για το gearbest, διάβασα εδώ από το φορουμ ότι υπάρχει αρκετό ρίσκο, θα πρότεινες-νετε να γίνει η αγορά από το ακόλουθο λινκ του banggood;

https://www.banggood.com/FIIDO-D2-36V-7_8Ah-250W-16-Inches-Folding-Moped-Bicycle-25kmh-Max-50KM-Mileage-Electric-Bike-Xiaomi-p-1411130.html?utm_source=google&utm_medium=cpc_ods&utm_campaign=led-sds-view-led&utm_content=arvin&gclid=CjwKCAjw8-LnBRAyEiwA6eUMGmVnRBRbXrfeYqFI3mJAfLPlopo7G39NN66KJkwhCsnl665dyRf2LRoCqmsQAvD_BwE&ID=45140&cur_warehouse=CN

Ευχαριστώ.

Καλησπέρα.

Δεν έχω εμπειρία για να σε βοηθήσω. Εγώ το πήρα από GearBest και ήταν η πρώτη μου αγορά (ακριβή και ουσιαστική) από κάποιο απ' τα μεγάλα σάιτ του εξωτερικού (GB, Bangood, Ebay κλπ). Το δικό μου δεν πέρασε εκτελωνισμο, με την μέθοδο EU express η κάτι τέτοιο. Αλλά το περίμενα 2μιση μήνες κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, dirkoulas41 είπε

Καλησπέρα.

Δεν έχω εμπειρία για να σε βοηθήσω. Εγώ το πήρα από GearBest και ήταν η πρώτη μου αγορά (ακριβή και ουσιαστική) από κάποιο απ' τα μεγάλα σάιτ του εξωτερικού (GB, Bangood, Ebay κλπ). Το δικό μου δεν πέρασε εκτελωνισμο, με την μέθοδο EU express η κάτι τέτοιο. Αλλά το περίμενα 2μιση μήνες κοντά.

Οκ, σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...