Προς το περιεχόμενο

Προσφορές σε φακούς (flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα , σήμερα θα παρω τον mh20 , προτεινεται να τον παρω απο banggood στα 50Ε ή απο gb στα 45Ε ? Εκτος αν προτεινεται κατι αλλο , πχ κανενα κουπονι να βγαινει χαμηλοτερα

 

Μεινε μακρυα απο gearbest. 

Θα μας πεις ευχαριστω μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μεινε μακρυα απο gearbest. 

Θα μας πεις ευχαριστω μετα.

 

Η παραγγελια εγινε απο banggood , απλα με προβληματιζει αυτο που μου εγραψε οτι χρειαζεται εγκριση απο την τραπεζα , αν εγκριθει η πληρωμη απο την πειραιως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παράγγειλα αυτόν: http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_261154.html . Έχει πολύ καλά reviews εδώ και εδώ .Μέχρι και ο κλώνος του έχει καλά reviews. :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παράγγειλα αυτόν: http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_261154.html . Έχει πολύ καλά reviews εδώ και εδώ .Μέχρι και ο κλώνος του έχει καλά reviews. :-)

 

Με το καλό να τον παραλάβεις!

 

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω διαβάζοντας τα specs, είναι γιατί ο CRELANT V6CS φτάνει να φωτίζει στα 400m, όταν ο MH20 φτάνει στα 220m, o S30R II στα 200m κι ο S30 στα 160m, αφού όλοι είναι στα ~1000 lm. Φαντάζομαι ότι έχει να κάνει με την κατασκευή-μορφοποίηση του κατόπτρου & την Peak Beam Intensity (candela), αλλά δυσκολεύομαι να χωνέψω πώς ένας φακός των 1000 lm έχει 38600 cd κι ένας άλλος με τα ίδια πάνω/κάτω lm έχει 6400 cd.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις γνωμες σας παιδια.

Γιατι γλυκος ο κοσμος των 18650? Προς τον MH20 κλεινω σιγα σιγα αφου θα με βολευε να παρω 2x 18650 και να την φορτιζω με usb γιατι η δουλεια ειναι απο πλοιο σε πλοιο και βολευει να εχω το φορτιστη του κινητου μου και για τα δυο και αμα χρειαστει να εχω και την 2η ετοιμοπολεμη!

 

Μπαταρια να παραγγειλω απο gb ή απο Αθηνα;

 

Παραλληλα θα παρω και καποιον πιο budget κοντα στα 10 ευρω για να τον εχω στο αυτοκινητο γιατι της δουλειας ειναι μεσα στα λαδια.

 

Ααα τελευταιο σημαντικο: απο ανθεκτικοτητα λετε ειναι οκ;

 

Οταν τα παρω και μου φτασουν θα σας πω εντυπωσεις

 

 

Δες αυτές με κουπόνι BGF182 βγαίνουν 12,16€

 

Και αυτόν τον φακό με κουπόνι 6a3b61 βγαίνει 11,06€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ γι' αυτές λέω. Τις βρήκα (διαβάζοντας εδώ) στα 9.91$ (€8.85) με 2AND4 από gb.

Αντί για 2τεμ με 8,85€, επιλέγεις 2 μονές και με το "LED2015GB" βγαίνουν 8,26€.

Η αν κάποιος θέλει μόνο μία την παίρνει με 4,13€

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαίνει σε διάφορα brandnames και τον έχω προτείνει ήδη σε προηγούμενο post με 6€.

http://www.insomnia.gr/topic/583247-προσφορές-σε-φακούς-φωτισμού/?p=54378666

Για 6€ είναι πολύ καλός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως σερφάριζα στο BLF, διάβασα αυτό, όπου κάποιος ρωτάει αν ο φορτιστής του Nitecore Digi charger (δεν έλεγε μοντέλο) μπορεί να φορτίσει στο full τις Samsung ICR18650 - 30B (btw, μου φαίνονται για καλή vfm περίπτωση).

 

Μπερδεύτηκα κι άλλο λοιπόν, σκεπτόμενος αν οι φορτιστές που ενδιαφέρομαι (έχω σταμπάρει τους Xtar MC1Nitecore i2 IntellichargerNitecore D2με πιθανότερους τους 2 Nitecore) μπορούν να φορτίσουν ικανοποιητικά τις δυνατές μπαταρίες που σκέφτομαι να πάρω (Panasonic NCR18650B 3.7V 3400mAh Protected).

 

Αφού το σκέφτηκα, συμπέρανα πως οι protected μπαταρίες (τέτοιες θέλω) δεν μπορούν ποτέ να φορτιστούν (ή/& αποφορτιστούν) πλήρως, λόγω του κυκλώματος προστασίας που έχουν.

  1. Σωστά συμπέρανα;
  2. Μήπως είναι προτιμότερο να πάρω κάποιο άλλο -δυνατότερο- φορτιστή (με Output > 4,2V), για να μπορεί να φορτίζει κι άλλες -απαιτητικότερες- μπαταρίες που ίσως πάρω μελλοντικά; Αν ναι, υπάρχει κάποια πρόταση;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπ οτι ειδα υπαρχουν επαγγελματικοι φορτιστες οπως http://www.batteries.gr/product.asp?catid=5031που φορτιζουν τα παντα, μεχρι και ΑΑ/ΑΑΑ. Εχετε να μου προτεινετε κατι αλλο ? Οτιδηποτε θελετε εκτος απο gearbest.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παραγγελια εγινε απο banggood , απλα με προβληματιζει αυτο που μου εγραψε οτι χρειαζεται εγκριση απο την τραπεζα , αν εγκριθει η πληρωμη απο την πειραιως.

 

 

Εγκριθηκε Σαββατιατικο , χμμ... Δεν με χαλαει  :-D   B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...