Προς το περιεχόμενο

Intenso 500GB Usb 3 29.00 [ΤΕΛΟΣ]


VonLoutsos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πολυ καλο  το αποτελεσμα  θα λεγα και για τα χρηματα που κοστισε !!

περνουσα 93.5 γιγα μεσα με μεσο ορο κοντα στα 75 mb/sec!!

 

post-238528-0-81496600-1444082591_thumb.jpg

 

post-238528-0-94356700-1444082607_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι ενώ παρήγγειλα από τους πρώτους, ακόμη η παραγγελία είναι υπό επεξεργασία. Περιμένω να δώ πότε και αν θα με ειδοποιήσουν και τι θα μου πούν. Το Σάββατο που πήγα στο κατάστημα μου είπαν ότι τους περιμένουν...

Την Πέμπτη που έκανα την online αγορά, το αυτόματο μνμ μου έλεγε ότι μπορώ να παραλάβω Παρασκευή πρωί από το συγκεκριμένο κατάστημα αλλα θα πρέπει πρώτα να λάβω ειδοποίηση μέσω SMS ή τηλεφώνου.

 

Να περιμένω να με πάρουν ή να τους πάρω εγώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου το άλλαξαν και τώρα σε usb2.0 μου βγάζει τι ίδιο μνμ και το crystaldiskinfo δεν το βλέπει ,σε usb3.0 όλα καλά. άπαιχτο το intenso....

 

α φοράει toshiba ενώ ο χθεσινός φόραγε seagate

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω εγώ κάτ ως άσχετος: Πώς ελέγχω αν ο δίσκος είναι οκ; Τώρα που το δοκιμάζω δείχνει να δουλεύει κανονικά, αλλά αυτό που με προβληματίζει είναι οι ταχύτητες. Φαντάζομαι πως εξαρτώνται από πολλά, αλλά μεταφέροντας σε usb3.0 διάφορους φακέλους με φωτογραφίες ή αρχεία word/pdf κατά βάση (1-5gb συνολικό μέγεθος ανά μεταφορά) το default πρόγραμμα μεταφοράς αρχείων των Windows 10 δε μου έβγαλε ταχύτητα άνω του 38 ενώ ο μ.ο. δε νομίζω να ήταν πάνω από 20-20κάτι. 

Τρέχοντας το crystaldiskmark μου βγάζει χαμηλότερα αποτελέσματα από ό,τι έχετε ποστάρει εδώ διάφοροι, αλλά όχι κάτι τραγικό.

Είνια φυσιολογικό αυτό (δεδομένου κιόλας πως είναι κατά βάση μικρά αρχεία); Είναι/μπορώ να τσεκάρω κάτι άλλο;

(μου έτυχε Seagate)

 

Τον έχω αφήσει σε fat32 πού ήταν by default. Το αφήνω έτσι ή να το μετατρέψω σε ntfs? "Χάνω" κάτι αν το κάνω; Κερδίζω για μεγάλα αρχεία, αλλά το fat32 με τη σειρά του προσφέρει κάτι καλύτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τσεκαρεις τον δισκο με το προγραμμα hard disk sentinel.Κοιτας να εχει υγεια 100%,

Αν μεταφερεις ενα μεγαλο αρχειο πχ, 10gb σε usb 3.0 τι ταχυτητα σου βγαζει?

Σε NTFS να το γυρισεις.Δεν υπαρχει λογος να ειναι σε fat 32.Δεν προσφερει κατι και δεν υποστηριζει αρχεια πανω απο 4gb.

 

Ο δικος μου αυριο γυρναει για αντικατασταση,Δεν αναβει το display led οταν ειναι σε usb 2.0.Σε usb 3.0 αναβει το μπλε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω το ειρωνικο σου σχολιο. Προφανως μπορει να σου τυχει οποιοδηποτε προιον ελαττωματικο.

Αν δεν σε ενδιαφερει ο δισκος τον προσπερνας,Επισης Public δεν εχει μονο στο κεντρο της Αθηνας.Εμενα ειναι διπλα μου 5 λεπτα απο την δουλεια μου.Δεν θα πεθανω επειδη το led του δισκου δεν αναβει.Εχω σοβαροτερα θεματα να στεναχωρηθω.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτά που διαβάζω χαίρομαι που δεν τον έκανα παραγγελία.

 

 

Αξίζει; να πάω 5-6 φορές στο κέντρο να φάω 20 ευρώ σε βενζίνη;; τέλεια...

 

Ναι φίλε πες μας την γνώμη σου, είναι πολύ σημαντική για το θέμα. Τώρα μάλιστα που την είδα έτοιμος ειμαι να τον πάω πίσω και να παρακαλέσω να μου δώσουν τα 29€ μου... ισως τους αφησω και  1€ μπουρμπουάρ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...