Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, πόση ώρα χρειάζεται για να γίνει η μεταφορά χρημάτων από κάρτα στο revolut; 

Ρωτάω γιατί πάνε 10 λεπτά που μου λέει pending και εκτός αυτό δε βλέπω κάποιο τρόπο να το ακυρώσω.

 

Επίσης να σημειώσω ότι στο ebaking (Eurobank) της κάρτας δεν έχει εμφανιστεί κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα, πόση ώρα χρειάζεται για να γίνει η μεταφορά χρημάτων από κάρτα στο revolut; 

Ρωτάω γιατί πάνε 10 λεπτά που μου λέει pending και εκτός αυτό δε βλέπω κάποιο τρόπο να το ακυρώσω.

 

Επίσης να σημειώσω ότι στο ebaking (Eurobank) της κάρτας δεν έχει εμφανιστεί κάτι

 

Χρεωστική είναι η κάρτα ή πιστωτική; Εχω παρατηρήσει ότι το ebanking δεν ενημερωνει για τις δεσμεύσεις ποσών στις πιστωτικές τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμη που το ποσό δεσμεύτηκε από την κάρτα πως γίνεται να μην έγινε δεκτή; Οταν μια συναλλαγη απορρίπτεται το ποσό δε δεσμεύεται....

Τι να σου πω κι εγώ;

Είναι λες και περιμένει να το τραβήξουν με το ζόρι...

Είχα 88 ευρώ στην κάρτα και τώρα φαίνονται 44.

Ενοχλητικό είναι επίσης ότι μου απάντησαν πως δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω μέχρι να επιστραφούν κανονικά στο balance.

Δηλαδή πρέπει να περιμένω δύο εβδομάδες για να χρησιμοποιήσω χρήματα που ουσιαστικά δεν ξοδεύτηκαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν διαβασες τα πρωτα ποστ μαλλον... με εμβασμα πρεπει

Ναι σωστά, με ενημέρωσαν από το chat της Revolut. Νόμιζα ότι γίνεται και με Top Up.

Χρεωστική είναι η κάρτα ή πιστωτική; Εχω παρατηρήσει ότι το ebanking δεν ενημερωνει για τις δεσμεύσεις ποσών στις πιστωτικές τουλάχιστον.

Τα βλέπω από τις τελευταίες 10 κινήσεις του λογαριασμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

Αν βαλω λεφτα στη καρτα απο οτι διαβασα η μετατροπη γινετε δωρεαν απο ευρο σε δολαριο, αν παραγγειλω απο aliexpress ειναι καλυτερα να μετατρεψω τα ευρο σε δολαρια και να πληρωσω σε δολαρια ή με οτι και να πληρωσω δεν εχει καμια διαφορα?

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελνεις κανονικότατα από AliExpress με το balance σε ευρώ που έχεις στη Revolut, χωρίς να μετατρέψεις εσύ τίποτα μιας και η ίδια η υπηρεσία θα σου κάνει τη μετατροπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

Αν βαλω λεφτα στη καρτα απο οτι διαβασα η μετατροπη γινετε δωρεαν απο ευρο σε δολαριο, αν παραγγειλω απο aliexpress ειναι καλυτερα να μετατρεψω τα ευρο σε δολαρια και να πληρωσω σε δολαρια ή με οτι και να πληρωσω δεν εχει καμια διαφορα?

Ευχαριστω!

Να προτιμάς να τραβάει τα χρήματα το aliexpress σε $ ώστε να παίρνεις την ισοτιμία της revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπαμε δεν εχει σημασια... θα εχεις ετσι κι αλλιως ισοτιμια revolut

Στη συγκεκριμένη περίπτωση έχει σημασία, γιατί το βασικό νόμισμα συναλλαγής στο Aliexpress είναι το USD. Αν ζητήσεις από το site να βλέπεις τιμές σε EUR, σε κλέβουν λίγο στο ζύγι. Το ίδιο και στα κλασικά κινεζομάγαζα τύπου Vickmall, Geekbuying κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα η σελιδα μετραει με αλλη ισοτιμια.. δεν σε κλεβει...

εμενα μ εδειχνε 13.22 ευρω και χρεωθηκα 12.75 στην revolut (ευρω ειχα μεσα...). τοσες φορες τα εχουμε πει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας.

 

Μια ερωτησούλα να κάνω...

Επειδή δεν έχω λογαριασμό με ενεργό web banking, αν φτιάξει κάποιος άλλος λογαριασμό στο revolut και τον "φορτίσει" με έμβασμα, μετά μπορεί να μου μεταφέρει χρήματα στο δικό μου λογαριασμό revolut χωρίς καμμία κράτηση ή χρέωση;

Και αν μου μεταφέρει χρήματα έρχονται άμεσα ή θα πρέπει να περιμένω μερικές μέρες μέχρι να φανούν;

 

Σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...