Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμουν στην Ουγγαρια τα χριστουγεννα και πληρωνα με Revolut συνεχεια . Δεν ισχυει αυτο που λες . Πληρωνα σε φιορινια με την ισοτιμια της revolut και οχι των καταστηματων. Την χαμηλη ισοτιμια των καταστηματων την πληρωνεις αν δεχτεις να πληρωσεις σε ευρω.

 

Μπορεις να χρησιμοποιεις την καρτα παντου αλλα παντα να πληρωνεις σε φιορινια και οχι σε ευρω .

Μιας και εγώ είχα ρωτήσει αρχικά αρκετά πιο πίσω... Σε ευχαριστώ πολύ ήσουν πολύ κατατοπιστικος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατι δεν κάνεις αποσύνδεση απο το άλλο κινητό και να κάνεις σύνδεση με το ίδιο νούμερο στο δικό σου κινητό;

Το εχω κανει αλλα δεν συνδεεται. Βγαζει καποιο σφαλμα αλλα δεν θυμαμαι ακριβως τι γραφει.

Στις επιλογες προφιλ εχει την δυνατοτητα <<νεου αριθμου>> αλλα και εκει βγαζει σφαλμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω κανει αλλα δεν συνδεεται. Βγαζει καποιο σφαλμα αλλα δεν θυμαμαι ακριβως τι γραφει.

Στις επιλογες προφιλ εχει την δυνατοτητα <<νεου αριθμου>> αλλα και εκει βγαζει σφαλμα.

Μπορείς να φτιάξεις καινούριο λογαριασμό από το τηλέφωνο σου και να μεταφέρεις το υπόλοιπο από το κινητό της κόρης σου, άμεσα και τσάμπα σε σένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχει τύχει  κάποια στιγμή να μην μπορούν να βρουν  το έμβασμα μου ζήτησαν την απόδειξη από το έμβασμα και ενώ το iban είναι σωστό δεν μπορούν να βρουν το έμβασμα και σε επικοινωνία με την τράπεζα λεν ότι το έμβασμα στάλθηκε επιτυχώς  . τι μπορώ να κάνω τώρα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να στείλω έμβασμα μσω της Πειραιώς (βλέποντας τον οδηγό) αλλά δεν μου βγάζει το τελευταίο πεδίο: Στοιχεία Sepa.

Εννοείται ότι συμπηρώνω τα στοιχεία όπως λέει ο οδηγος, απο πάνω προς τα κατω... 

post-228004-0-48912400-1454335731_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει παρατηρηθει, χωρις να ειμαι 100% σιγουρη για αυτο που λεω, πως αν στειλεις το εμβασμα πριν τις 16:00 τοτε δεν εμφανιζεται το πεδιο SEPA. Αν το κανεις μετα τις 16:00 θα εμφανιστει.

 

Οποτε ξαναδοκιμασε σε μια ωρα και πες μου αν εμφανιστει το πεδίο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως έτσι έιναι, τώρα που δοκίμασα το έδειξε κανονικά... Αλλά έτσι έχασα μια μέρα :(  

Αν θέλουμε πρις τις 16.00 δεν γίνεται ?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως έτσι έιναι, τώρα που δοκίμασα το έδειξε κανονικά... Αλλά έτσι έχασα μια μέρα :(

Αν θέλουμε πρις τις 16.00 δεν γίνεται ?? 

Για την winbank γίνετε κανονικά να στείλεις το έμβασμα και χωρίς το sepa.Τα περνούν κανονικά τα χρήματα και τα πιστώνουν στην ώρα τους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, για να συνοψισουμε λιγο, τελικα για να κανω Verify τον λογαριασμο μου, μπορω , μεσω του διπλωματος ή της ταυτοτητας που εχω?? Ειναι παλαιου τυπου κ τα 2 (εννοω δεν ειναι σε μεγεθος πιστωτικης καρτας), αλλα εχουν λατινικους χαρακτηρες. Πρεπει να το κανω γτ θα περασω σιγουρα σε λιγο καιρο το οριο των 1500 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παραδοξο ειναι πως ενω η συνδεση ελληνικης καρτας δεν δουλευει με τη revolut δουλευει με τη leupay.

Γιατι παράδοξο;  Δεν δέχεται φόρτιση απο ελληνική κάρτα λόγω cc.  Την leupay την βλέπει ως κάρτα εξωτερικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι παράδοξο; Δεν δέχεται φόρτιση απο ελληνική κάρτα λόγω cc. Την leupay την βλέπει ως κάρτα εξωτερικού.

Μηπως εννοει οτι την revolut δεν μπορει να την φορτισει με ελληνικη καρτα , ενω την leupay μπορει;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως εννοει οτι την revolut δεν μπορει να την φορτισει με ελληνικη καρτα , ενω την leupay μπορει;

Και αυτό γίνεται να φορτίσεις την leupay απευθείας απο ελληνική κάρτα mastercard (δοκιμασμένο-εκτος εθνικής) με προμήθεια 1% επι του ποσού, αλλά και να φορτίσεις την revolut απευθείας απο την leupay με κόστος 0.  Οτι και να εννοούσε ο συμφορουμίτης  νομίζω καλύπτεται πλεον απο την απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως εννοει οτι την revolut δεν μπορει να την φορτισει με ελληνικη καρτα , ενω την leupay μπορει;

ναι αυτο. και οι 2 ειναι καρτες εξωτερικου αρα λογικα θα επρεπε να παιζουν και οι 2 ή να μην παιζουν και οι 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι και να εννοούσε ο συμφορουμίτης  νομίζω καλύπτεται πλεον απο την απάντηση.

Ο συμφορουμίτης είναι ο φίλτατος μας Bracker με τον 5ο(?) νέο λογαριασμό (με τόσο ban έχασα και εγώ το μέτρημα) και ξέρει πολύ καλά τι εννοούσε και τι αποσκοπούσε με την ερώτησή του...  ;)

 

Είναι αυτές που πλέον εγώ ονομάζω "Breakerάτικες" ερωτήσεις/απορίες και ο νοών νοείται...  :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...