Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Ουγγαρια δεν εχει επισημο νομισμα το Ευρω, οποτε την καρτα να την χρησιμοποιησεις μονο σε καταστηματα που δεχονται ΚΑΙ ευρω. Αλλιως στην τιμη θα συμπεριληφθει και η ισοτιμια που σε καποια μαγαζια εκει (περα απο τις μεγαλες αλυσιδες) ειναι γελοια. 

 

Ειμουν στην Ουγγαρια τα χριστουγεννα και πληρωνα με Revolut συνεχεια . Δεν ισχυει αυτο που λες . Πληρωνα σε φιορινια με την ισοτιμια της revolut και οχι των καταστηματων. Την χαμηλη ισοτιμια των καταστηματων την πληρωνεις αν δεχτεις να πληρωσεις σε ευρω.

 

Θα ταξιδέψω και εγώ στην Ουγγαρία το Πάσχα.Λογικά θα προτιμήσω τη revolut για τις συναλλαγές μου.

Ωστόσο δε κατάλαβα τι εννοείς να τη χρησιμοποιούμε μόνο εκεί που δέχονται ευρώ.

Είναι πολύ κακή η ισοτιμία στα άλλα?

Μπορεις να χρησιμοποιεις την καρτα παντου αλλα παντα να πληρωνεις σε φιορινια και οχι σε ευρω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα δοκιμασα να συνδεσω την καρτα στο playstation network (ακομα δεν εχουν μπει τ λεφτα τα περιμενω ν μπουνε απο εβδομαδα) και μου ειπε οτι η καρτα μου ειναι invalid και μου ηρθε μηνυμα στην εφαρμογη οτι το balance μου δεν ειναι αρκετο...εχει καταφερει κανενας να συνδεσει την καρτα με το psn?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα δοκιμασα να συνδεσω την καρτα στο playstation network (ακομα δεν εχουν μπει τ λεφτα τα περιμενω ν μπουνε απο εβδομαδα) και μου ειπε οτι η καρτα μου ειναι invalid και μου ηρθε μηνυμα στην εφαρμογη οτι το balance μου δεν ειναι αρκετο...εχει καταφερει κανενας να συνδεσει την καρτα με το psn?

Την απαντηση την εχεις δωσει μονος σου στην πρώτη γραμμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την απαντηση την εχεις δωσει μονος σου στην πρώτη γραμμή

ναι δεν θελω να κανω καποια αγορα απλα να την προσθεσω να την εχω μεσα σαν επιλογη.πρεπει ν εχει λεφτα γ να προστεθει σαν επιλογη δλδ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι δεν θελω να κανω καποια αγορα απλα να την προσθεσω να την εχω μεσα σαν επιλογη.πρεπει ν εχει λεφτα γ να προστεθει σαν επιλογη δλδ?

Δε διάβασες τον οδηγό?

Λέει ότι η κάρτα πρέπει να έχει λεφτά για να μπορεί να γίνει η σύνδεση με το pp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε διάβασες τον οδηγό?

Λέει ότι η κάρτα πρέπει να έχει λεφτά για να μπορεί να γίνει η σύνδεση με το pp

μα δεν μιλαω για το paypal για το playstation network μιλαω εχει επιλογη να προσθεσεις καρτα εκτος pp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα δοκιμασα να συνδεσω την καρτα στο playstation network (ακομα δεν εχουν μπει τ λεφτα τα περιμενω ν μπουνε απο εβδομαδα) και μου ειπε οτι η καρτα μου ειναι invalid και μου ηρθε μηνυμα στην εφαρμογη οτι το balance μου δεν ειναι αρκετο...εχει καταφερει κανενας να συνδεσει την καρτα με το psn?

Δε διάβασες τον οδηγό?

Λέει ότι η κάρτα πρέπει να έχει λεφτά για να μπορεί να γίνει η σύνδεση με το pp

Διαβασες τι ρωταει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι δεν θελω να κανω καποια αγορα απλα να την προσθεσω να την εχω μεσα σαν επιλογη.πρεπει ν εχει λεφτα γ να προστεθει σαν επιλογη δλδ?

 

Δεν εχω ps, αλλα μπορει το network να δουλευει σαν το paypal. Δηλαδη να χρειαζεται να εχει καποιο υπολοιπο μεσα. Ακομα και αν δεν το χρησιμοποιησεις. Δεν ειναι πιστωτικη η revolut

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμουν στην Ουγγαρια τα χριστουγεννα και πληρωνα με Revolut συνεχεια . Δεν ισχυει αυτο που λες . Πληρωνα σε φιορινια με την ισοτιμια της revolut και οχι των καταστηματων. Την χαμηλη ισοτιμια των καταστηματων την πληρωνεις αν δεχτεις να πληρωσεις σε ευρω.

 

Μπορεις να χρησιμοποιεις την καρτα παντου αλλα παντα να πληρωνεις σε φιορινια και οχι σε ευρω .

Πως πληρωνες σε φιορινια αφου η καρτα εχει μονο ευρω, λιρες ή δολλαρια? 

Για να πληρωσεις φιορινια επρεπε να ειχες και μεσα στην καρτα φιορινια που αυτο ειναι αδυνατο με revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω ps, αλλα μπορει το network να δουλευει σαν το paypal. Δηλαδη να χρειαζεται να εχει καποιο υπολοιπο μεσα. Ακομα και αν δεν το χρησιμοποιησεις. Δεν ειναι πιστωτικη η revolut

οταν μπουνε τα λεφτα μεσα (πρωτη φορα χρησιμοποιω τ καρτα) θα ενημερωσω,ειχα προσπαθησει να περασω τη καρτα του ατμ αλλα δν την δεχοταν (σε αλλους την δεχοταν τεσπα) οχι οτι με καιει κιολας ετσι απο περιεργεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι το πλεονεκτημα της revolut οτι κανει την μετατροπη σε καλυτερες τιμες απο οτι οι τραπεζες και ας μην εχει το νομισμα στην εφαρμογη.Τά ευρω της καρτας τα μετατρεπει σε φιορινια αυτοματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και Καλη χρονια να εχουμε.

Εχω την καρτα απο τον Νοεμβριο και την χρησιμοποιω κανονικα. Την δημιουργησα απο το τηλ της κορης μου με τα δικα μου στοιχεια και τωρα που πηρα τηλ android προσπαθησα να αλλαξω τον αριθμο απο το προφιλ της καρτας για να την βλεπω απο το δικο μου τηλ αλλα δεν δεχεται την αλλαγη. Εχει κανει καποιος την αλλαγη ή απλα δεν γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και Καλη χρονια να εχουμε.

Εχω την καρτα απο τον Νοεμβριο και την χρησιμοποιω κανονικα. Την δημιουργησα απο το τηλ της κορης μου με τα δικα μου στοιχεια και τωρα που πηρα τηλ android προσπαθησα να αλλαξω τον αριθμο απο το προφιλ της καρτας για να την βλεπω απο το δικο μου τηλ αλλα δεν δεχεται την αλλαγη. Εχει κανει καποιος την αλλαγη ή απλα δεν γινεται?

Γιατι δεν κάνεις αποσύνδεση απο το άλλο κινητό και να κάνεις σύνδεση με το ίδιο νούμερο στο δικό σου κινητό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...