Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες έστειλα λεφτά στο revolut και η πειραιώς μου κράτησε 1€ προμήθεια. Εκτός αυτού αντί για τα 20€ που έστειλα φτάσαν 19.29€. Ξέρει κανείς τι έχει παιχτεί; Ευχαριστω!

Ειναι σιγουρο οτι τα 19.29 ειναι ευρω και οχι καποιο αλλο νομισμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ζητησα στο Revolut γιατί υπάρχει λόγος

Ειδες καθόλου την εφαρμογή στο κινητό σου, εχει τρια κουμπάκια ολα και όλα το ενα λέει "Exchange"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδες καθόλου την εφαρμογή στο κινητό σου, εχει τρια κουμπάκια ολα και όλα το ενα λέει "Exchange"

Για να λέω να που πείτε υπάρχει λόγος... Κάτι σημαίνει. Ούτε ζήτησα να μου το googlαρετε ούτε να μου πείτε πως τα το βρω..

 

Μόλις έκανα συναλλαγή άλλαξε την ισοτιμία την στιγμή της συναλλαγής. Προφανώς κατά πολύ για να ρωτάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eur --> usd: 1.0776 και usd--> eur 0,9186.


βεβαια με βαση αυτο https://www.mastercard.com/global/currencyconversion/η mastercard τωρα ειναι στο 1.0922

γιατι τοσο μεγαλη διαφορα αφου η revolut εχει πει οτι ακολουθαει της mastercard?

να αναφερω οτι το σκ οι ισοτιμιες δεν αλλαζουν... οποτε δεν παιζει θεμα αλλαγης...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες έστειλα λεφτά στο revolut και η πειραιώς μου κράτησε 1€ προμήθεια. Εκτός αυτού αντί για τα 20€ που έστειλα φτάσαν 19.29€. Ξέρει κανείς τι έχει παιχτεί; Ευχαριστω!

 

Όλες οι τράπεζες χρεώνουν προμήθεια 1€ για εμβάσματα SHA στην Ευρώπη, ανεξαρτήτως ποσού (εννοείται για τα 500€/μήνα που επιτρέπεται).

Για τα 19.29€, μήπως σύνδεσες την κάρτα στο paypal:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση και από μένα γιατί έχω σκοπό να την χρησιμοποιήσω σε ένα ταξίδι στη Ουγγαρία για να γλύτωσω ανταλλακτηρια προμήθειες κλπ. ΟΚ για ανάληψη το έχω κρατήσει που λένε παιδιά το μόνο που πρέπει να προσέξουμε είναι χωρίς ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ώστε να μην χάσουμε τπτ.

Η ερώτηση μου είναι... Σε πληρωμές με την ΚΆΡΤΑ και όχι με αναληψη πχ στο ξενοδοχείο αν πληρώσω με κάρτα revolut... Εκτός από το pin... Χρειάζεται να προσέξω κάτι άλλο? Έχει κάτι αντίστοιχο πχ όχι μετατροπή για να μην χρεωθω έξτρα? Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!

Η Ουγγαρια δεν εχει επισημο νομισμα το Ευρω, οποτε την καρτα να την χρησιμοποιησεις μονο σε καταστηματα που δεχονται ΚΑΙ ευρω. Αλλιως στην τιμη θα συμπεριληφθει και η ισοτιμια που σε καποια μαγαζια εκει (περα απο τις μεγαλες αλυσιδες) ειναι γελοια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πού τις είδες τις 3 εργάσιμες?? Εγώ 2 μετράω. Μέχρι τις περίπου 4, έχεις καιρό

το εκανε 12 το μεσημερι, οποτε ναι ειναι 3 οι εργασιμες. 

 

@dpasinis Λογικα αυριο θα σου μπουν. Μπορει να εμφανιστουν και βραδυ, τουλαχιστον σε εμενα εμφανιστηκαν 11:15 το βραδυ στην εφαρμογη, 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι σιγουρο οτι τα 19.29 ειναι ευρω και οχι καποιο αλλο νομισμα?

Έκανα μετατροπή απο GBP (14.76) σε EUR (19.29). Δεν έχω συνδέσει την κάρτα πουθενά ακόμη. (Η διαδικασία που ακολούθησα είναι ακριβώς αυτή του topic)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αμα τους πιεσεις λιγο στο support και τους στειλεις και την αποδειξη του εμβασματος σε 3 μερες εχεις τα λεφτα topped!

 

Tριτη εστειλα, παρασκευη μπηκαν.

 

Ξερεις κανεις γιατι το paypal με χρεωσε 1$ μολις εκανα add την καρτα και εν συνεχεια οταν την εκανα confirm  με χρεωσε αλλη 1GBP (αυτη λεει θα επιστραφει, στο balance η στο revolut??). :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μετατροπή απο GBP (14.76) σε EUR (19.29). Δεν έχω συνδέσει την κάρτα πουθενά ακόμη. (Η διαδικασία που ακολούθησα είναι ακριβώς αυτή του topic)

 

 

Παίδες έστειλα λεφτά στο revolut και η πειραιώς μου κράτησε 1€ προμήθεια. Εκτός αυτού αντί για τα 20€ που έστειλα φτάσαν 19.29€. Ξέρει κανείς τι έχει παιχτεί; Ευχαριστω!

 

Άλλα λες στο ένα μήνυμα και άλλα λες στο άλλο.

Τελικά έστειλες 20 ευρώ ή μετέτρεψες 15 λίρες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αμα τους πιεσεις λιγο στο support και τους στειλεις και την αποδειξη του εμβασματος σε 3 μερες εχεις τα λεφτα topped!

Δηλαδη λες καθε φορα που στελνουμε χρηματα να στελνουμε απο μονοι μας και το αποδεικτικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ξερεις κανεις γιατι το paypal με χρεωσε 1$ μολις εκανα add την καρτα και εν συνεχεια οταν την εκανα confirm  με χρεωσε αλλη 1GBP (αυτη λεει θα επιστραφει, στο balance η στο revolut??). :mad:

 

Κάθε φορά που συνδέεις κάρτα χρεώνεσαι το $1 και επιστρέφεται μετά από 10-15 μέρες.

και η χρέωση της 1£ θα επιστραφεί αφού κάνεις verified την κάρτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...