Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φιλε μου δεν ξερω ποιος ειναι ο bracker και ουτε με ενδιαφερει να μαθω, η απορια μου ειναι λογικοτατη και πραγματικα μου κανει εντυπωση που ενω εχουμε cc η υπηρεσια απευθειας φορτισης μεσω ελληνικης καρτας δεν λειτουργει με τη revolut και λειτουργει με τη leupay. εσενα δηλαδη σου φαινεται λογικο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@Bracker δεν σου πάει να το παίζεις χαζός ή να κάνεις τον ανήξερο.  -_-

Σου το ξαναλέω για να μην χαλάμε το θέμα και έχουμε νέα ban πάλι για ότι θες ή Pm ή στο άλλο thread οι απορίες σου για το προϊόν που προωθείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, για να συνοψισουμε λιγο, τελικα για να κανω Verify τον λογαριασμο μου, μπορω , μεσω του διπλωματος ή της ταυτοτητας που εχω?? Ειναι παλαιου τυπου κ τα 2 (εννοω δεν ειναι σε μεγεθος πιστωτικης καρτας), αλλα εχουν λατινικους χαρακτηρες. Πρεπει να το κανω γτ θα περασω σιγουρα σε λιγο καιρο το οριο των 1500 ευρω.

 

Μπορείς και μέσω της ταυτότητας, αρκεί αυτή να μην είναι χειρόγραφη αλλά από υπολογιστή (ταυτότητα σε μέγεθος πιστωτικής δεν υπάρχει, όπως με ενημέρωσαν κι εμένα).

 

http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-οδηγός-επιβίωσης/page-165#entry54612726

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι πεις. Λογαριασμός που έγινε την ίδια στιγμή που έφαγε ban ο προηγούμενος.

Συνέχιση postρίσματος στα συγκεκριμένα θέματα και παροχή υποστήριξης στο προϊόν μας στο διπλανό νήμα με τον ίδιο τρόπο που έκανες πριν..

Hijack στο εδώ θέμα με τις γνωστές "απορίες" για να φανεί ότι αυτό που προωθούμε δέχεται και Ελληνικές κάρτες (δεν λες όμως μόνο τις Mastercard εκτός Εθνικής) και άρα είναι ανώτερο.

 

Τα ανωτέρω σχόλιά περί "δεν ξέρω τι μου λέτε" προσβάλουν την νοημοσύνη μας.

Ας επιληφθεί ένας mod μπας και διορθωθεί αυτή η κατάσταση που τραβάει καιρό τώρα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι πεις "μίστερ". Έκανα μια αναφορά οπότε θα επιληφθεί ένας mod και το κλείνουμε εδώ το θέμα.

Όποιος έχει μυαλό κατάλαβε.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς και μέσω της ταυτότητας, αρκεί αυτή να μην είναι χειρόγραφη αλλά από υπολογιστή (ταυτότητα σε μέγεθος πιστωτικής δεν υπάρχει, όπως με ενημέρωσαν κι εμένα).

 

http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-οδηγός-επιβίωσης/page-165#entry54612726

 

Μαλιστα... εμενα τα στοιχεια της ταυτοτητας ειναι γραμμενα με το χερι, οποτε απορριπτεται. Στο διπλωμα ομως ειναι γραμμενα με υπολογιστη, αλλα οπως προειπα ειναι το παλιο το τριπτυχο κ οχι αυτο σε μεγεθος πιστωτικης καρτας... θα γινει δεκτο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, εχει επιλογη για το παλιο (απο οτι φαινεται δηλαδη...), δεν χανεις και κατι να δοκιμασεις βεβαια... αν δεν περαει στειλε email και στειλε ακριβός τα ιδια αρχεια και θα το φτιαξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εμένα η ταυτότητα είναι τυπωμένη και με λατινικούς χαρακτήρες και παρολαυτα τρώω απόρριψη ταυτοποίησης....

Δεν ξέρω τι φταίει δοκίμασα κάμποσες φορές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

Επανέρχομαι στο θέμα που είχα αναφέρει πριν λίγες μέρες με τις δύο ακυρωμενες συναλλαγές από banggood και Tinydeal.

Για όποιον δεν το είχε διαβάσει οι παραγγελίες μέσω revolut απευθείας (χωρίς τη μεσολαβηση PayPal) έγιναν declined χωρίς κάποιον εμφανή λόγο και ενώ είχα αρκετά χρήματα στην κάρτα.

Λοιπόν μου απάντησαν απ το support μόνο στο ένα σκέλος του ερωτηματος μου,αυτό που αφορούσε το ποσό που φαίνεται δεσμευμενο από την κάρτα.

Η απάντηση ήταν πως τα χρήματα θα εμφανιστούν κανονικά στην κάρτα αν 1) ακυρωσουν τα καταστήματα την παραγγελία άμεσα (τότε θα εμφανιστεί και άμεσα το ποσό πίσω στην κάρτα) 2) περάσουν 10 εργάσιμες ημέρες χωρίς να "ζητηθουν" τα χρήματα από τα καταστήματα,οπότε και θα εμφανιστούν πάλι πίσω στην κάρτα.

Να διευκρινίσω πως οι παραγγελίες δεν έχουν γίνει δεκτές απ την πρώτη στιγμή απ τα καταστήματα. Παρόλα αυτά τα χρήματα στη Revolut είναι σε κατάσταση pending και έχουν αφαιρεθεί από το ποσό που είχα συνολικά στην κάρτα.

Στο δεύτερο σκέλος (που ουσιαστικά με ενδιέφερε περισσότερο) γιατί ακυρώθηκαν οι παραγγελίες,δεν έλαβα απάντηση.

Τους έγραψα ξανά.

Θεωρώ ακατανοητο γιατί μια αγγλική κάρτα Mastercard με επαρκες ποσό μέσα,δεν έγινε δεκτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για οποιον θυματε το προβλημα με το λαθος ονομα (Jacob αντι για Iakovos που γραφει η ταυτοτητα κλπ) το ελυσα στελνοντας τους αρκετα email και μηνυματα... με εκαναν unverified για να αλλαξω το ονομα αλλα μετα δεν δεχοταν το verification (μου ειχε πει να του στειλω παλι οταν το αλλαξω)...  ξαναμίλησα μαζι τους και με εκαναν παλι verified! τελος καλο ολα καλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

Επανέρχομαι στο θέμα που είχα αναφέρει πριν λίγες μέρες με τις δύο ακυρωμενες συναλλαγές από banggood και Tinydeal.

Για όποιον δεν το είχε διαβάσει οι παραγγελίες μέσω revolut απευθείας (χωρίς τη μεσολαβηση PayPal) έγιναν declined χωρίς κάποιον εμφανή λόγο και ενώ είχα αρκετά χρήματα στην κάρτα.

Λοιπόν μου απάντησαν απ το support μόνο στο ένα σκέλος του ερωτηματος μου,αυτό που αφορούσε το ποσό που φαίνεται δεσμευμενο από την κάρτα.

Η απάντηση ήταν πως τα χρήματα θα εμφανιστούν κανονικά στην κάρτα αν 1) ακυρωσουν τα καταστήματα την παραγγελία άμεσα (τότε θα εμφανιστεί και άμεσα το ποσό πίσω στην κάρτα) 2) περάσουν 10 εργάσιμες ημέρες χωρίς να "ζητηθουν" τα χρήματα από τα καταστήματα,οπότε και θα εμφανιστούν πάλι πίσω στην κάρτα.

Να διευκρινίσω πως οι παραγγελίες δεν έχουν γίνει δεκτές απ την πρώτη στιγμή απ τα καταστήματα. Παρόλα αυτά τα χρήματα στη Revolut είναι σε κατάσταση pending και έχουν αφαιρεθεί από το ποσό που είχα συνολικά στην κάρτα.

Στο δεύτερο σκέλος (που ουσιαστικά με ενδιέφερε περισσότερο) γιατί ακυρώθηκαν οι παραγγελίες,δεν έλαβα απάντηση.

Τους έγραψα ξανά.

Θεωρώ ακατανοητο γιατί μια αγγλική κάρτα Mastercard με επαρκες ποσό μέσα,δεν έγινε δεκτή.

 

Απο τη στιγμη που το ποσό δεσμεύτηκε από την κάρτα πως γίνεται να μην έγινε δεκτή; Οταν μια συναλλαγη απορρίπτεται το ποσό δε δεσμεύεται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εμένα η ταυτότητα είναι τυπωμένη και με λατινικούς χαρακτήρες και παρολαυτα τρώω απόρριψη ταυτοποίησης....

Δεν ξέρω τι φταίει δοκίμασα κάμποσες φορές...

 

Και εγω είχα απόρριψη, παρόλα αυτά  μετα απο μισή ώρα μου ήρθε μήνυμα επιβεβαίωσης , χωρίς να κάνω κατι αλλο  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...