Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω απο τις 26/2/2016 εχω στειλει 40 ευρω στο λογαριασμο μου απο revolut στην τραπεζα μου δηλαδη... Ακομα δεν εχουν μπει.. 
Πριν 2 εβδομαδας ειχα στειλει 21 ευρω σπαστα και ειχαν μπει σε 2-3 ημερες... Τι παιζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδιά έστειλα δοκιμαστικα έμβασμα 35 ευρω και πιστώθηκαν στον λογαριασμό μου 70 δλδ τα 2πλα απ οτι έστειλα τι παίζει? άρχισαν τα δωράκια?

Μια ερώτηση αν ξέρει κανένας τι παίζει. Πρίν δυο μέρες έκανα το πρώτο  έμβασμα 56€ στην Revolut κάρτα μου.Σήμερα το βράδυ ήρθε ειδοποίηση οτι πιστώθηκαν στην κάρτα μου 42,41λιρες και ξανά 42,41 λίρες σύνολο 84,82. Γιατί έβαλε διπλό ποσό,απο την τράπεζα που ξαναείδα είδα το έμβασμα ήταν 56€.

Ειναι λαθος, θα το διορθώσουν και θα το διαγράψουν και απο το ιστορικό, αν τα κανετε ανάληψη θα σας κλειδώσουν την καρτα και τέλος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μονο σε μενα δεν εμφανίζονται τα χρηματα απο 17/2 εστειλα κ ακομα να φανουν κ ο λογαριασμός ακομα να κανει verified κ στα mail που στελνω απαντάνε τα αυτοματα τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλε στο FB τους εγώ έτσι τους "Ξυπνισα"

 

Ερώτηση: 

Πέρασα στην revolut στο Paypal προχθές, η δοκιμαστική συναλλαγεί είναι pending στην revolut. To 4- digt code που αναφέρει ότι θέλει το paypal , ποτε και που θα φανεί? 

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορουμε για μεγαλυτερη ασφαλεια (χρηση firewall και antivirus) να δημιουργησουμε λογαριασμο revolut με την χρηση bluestacks στο pc και απο εκει να διαχειριζομαστε και το webank αλλα και το revolut; ή οπωσδηποτε κινητο android;

 

Αυτο το ρωταω γιατι η μαιρη γραφει :

"Για να δημιουργήσουμε λογαριασμό και να ξεκινήσουμε να χρησιμοποιούμε τη Revolut, ο μόνος τρόπος είναι να εγκαταστήσουμε τη σχετική εφαρμογή στο Android ή iPhone κινητό μας."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απευθείας αγορά ή μέσω alipay ; 

με μπερδεψες τρ γτ που εχει επιλογη απευθιας πληρωμή ή πληρωμή απ οτο αλι pay >?Pay with card or other payment methods /επιλεγω μαστερκαρντ βαζω τα στοιχεία της καρτας και παταω pay now μετα μου λεει οτι Your payment failed because your card issuer declined your payment. We suggest trying this payment again under card issuers authorization process which requires to verify your identity.

Do you want to continue?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ πήγα να κάνω πριν λίγο αγορά από ebay και έφαγα άκυρο.. Ίσως να τους κλείδωσαν όλους για να πάρουν πίσω τα λεφτά τους από την γκάφα που έκαναν... Από εμένα πάντως τα πήραν ήδη πίσω, μόλις μπήκα και είδα ότι τα τράβηξαν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μονο σε μενα δεν εμφανίζονται τα χρηματα απο 17/2 εστειλα κ ακομα να φανουν κ ο λογαριασμός ακομα να κανει verified κ στα mail που στελνω απαντάνε τα αυτοματα τους

Εχεις κάνει κάποιο λάθος προφανώς στη μεταφορά είτε με το Reference είτε με το IBAN. Επικοινώνησε μαζί τους. Αν δεν βγάλεις άκρη τα χρήματα θα γυρίσουν πίσω, δεν τα χάνεις!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορουμε για μεγαλυτερη ασφαλεια (χρηση firewall και antivirus) να δημιουργησουμε λογαριασμο revolut με την χρηση bluestacks στο pc και απο εκει να διαχειριζομαστε και το webank αλλα και το revolut; ή οπωσδηποτε κινητο android;

 

Αυτο το ρωταω γιατι η μαιρη γραφει :

"Για να δημιουργήσουμε λογαριασμό και να ξεκινήσουμε να χρησιμοποιούμε τη Revolut, ο μόνος τρόπος είναι να εγκαταστήσουμε τη σχετική εφαρμογή στο Android ή iPhone κινητό μας."

Φυσικά και μπορείς μέσω bluestacks. Έχει αναφερθεί ήδη πολλές φορές στο συγκεκριμένο topic.

Κατά την εγγραφή όμως θα χρειαστεί να δηλώσεις κι ένα αριθμό κινητού για να σου έρθει το αυτοματοποιημένο sms με το οποίο θα ταυτοποιήσεις την εφαρμογή και θα ενεργοποιηθεί.

Κι αν ποτέ θελήσεις να μεταφέρεις την εφαρμογή σε κάποια συσκευή εκτός του υπολογιστή σου, με τον ίδιο αριθμό κινητού θα το κάνεις πανεύκολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω μπηκα τωρα να δω τι εγινε γτ μου ειχαν βαλει +99 ευρω, και κατω στις ενεργειας κινησης γραφη Reward +100, αρχησε τα δωρα??

Πλάκα κάνεις, έτσι;

Δώρο 3 λίρες με νέα εγγραφή στο Revolut (για όσους δεν έχουν ανοίξει ήδη λογαριασμό): https://revolut.com/cheapFlights

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...